Skip to main content

Napolyon ile Para Kazan

3 min read


Napolyon ile Para Kazan


Anket doldurarak para kazanma sistemi tüm dünyada çok yaygın bir sistemdir. Ülkemizde anket sitelerinden güvenilir olan bir tanesi Napolyon.com sitesidir.

Anket doldurma siteleri prensip olarak popüler ve güncel konularda insanların görüş ve düşüncelerini ölçerek kaydeden ve talep halinde bazı firmalara bir bedel karşılığında pazarlayan bir sistemi benimsemiştir. Birçok anket doldurma sitesi vardır ve bunların tamamı katıldığınız anketler karşılığında ödeme yapacağını beyan eder fakat bunlardan sadece birkaçı ödeme yapar. Diğerleri ödeme istediğinizde ya bir bahane bulur ödeme yapmaz yada hesabınızı askıya alır. Napolyon güvenilir anket sitelerinden bir tanesidir ve ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapar.

Nasıl Üye Olunur ?
Siteye üyelik referans sistemi ile gerçekleşmektedir. Bir link üzerinden üye olursunuz ve linkin sahibi arkadaşınızın grubunda yer alırsınız.

Nasıl Para Kazanılır ?
Referans linki yardımıyla üye olduktan sonra size küçük bikaç soru sorulur. Bu soruları yanıtlar ve ilk ''nap puan'' larınızı alırsınız. Daha sonra profil bilgilerinizi doğru ve eksiz doldurmanız istenir. Bu bilgileri doldurup profilinizi anketlere katılmaya hazır hale getirdiğinizde toplamda 9.000 nap puanınız birikmiş olacaktır. Bu puanlar size Napolyon'un hediyesidir. Başlangıç puanlarının yanında düzenli olarak oluşturulan çekiliş ve kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.Nap Puan Nedir ?
Nap Puan sistemin anket başına belirlediği değerdir ve her anketin değeri farklıdır. Mesela arabalarla ilgili bir ankete 250 Nap Puan verirken telefonlarla ilgili bir ankete 100 Nap Puan verir. Puanlar kasanızda birikir ve biriken puanlarınızı ister anlaşmalı markalardan alışveriş yaparken hediye çeki olarak kullanırsınız, istersenizde nakit para olarak talep edersiniz.

Nasıl Puan Kazanırım ?
Sistemin sizin için gönderdiği anketleri doldurup anında puan kazanabilirisiniz. Anketler genelde 2 dakikalık olur ve bir anketten 100 puan kazanırsınız. Bunun yanında arkadaşlarınızı da davet ederek üye olan kişi başına 300 Nap Puan kazanabilirsiniz. Uzun anketlerde bu puanlar 1000 hata 2000 puanı bulmaktadır ve uzun anketler bile sadece 15 dakika sürmektedir.

Anketlere Nasıl Katılırım ?
Profil bilgilerinizi doldururken yazdığınız özelliklerinize göre anketler belirlenir ve size bu anketler mail aracılığı ile gönderilir. Sadece mail yolu ile değil profilinizde anket bölümünde de bu anketler görülebilir ve anket süresi sona ermeden katılmanız gerekir. Napolyon sistemine düzenli olarak hergün girerseniz hem anketleri kaçırmamış olursunuz hemde hergün girdiğiniz için günlük 30 Nap Puan kazanırsınız.


Nap Puanlarımı Nasıl Harcayabilirim ?
Nap puanlarınızı ister anlaşmalı markalardan yapacağınız alışverişlerde indirim çeki olarak istersenizde nakit olarak kullanabilirsiniz. Nap Puan limitini aştığınız her ürünü anında Napolyon.com'dan talep edebilirsiniz. Hesabınızda toplamda 100.000 Nap Puan biriktiğinde 100 tl almaya hak kazanırsınız. Örnek indirim kuponu ve nakit çekim tablosu aşağıdadır.
ÖDEME KANITI:Müzik Dinleyerek Para Kazan

1 min read

Müzik Dinleyerek Para Kazan


Dinlediğiniz müziklere yorum yapın ve 90 saniye dinleyip yorumladığınız müzik başına 0.05$ten 0.2 $’ a kadar para kazanın. 10 $’ a ulaştığınızda ödeme alabilirsiniz deneyenler memnun.

Bir Kaç Yardımcı Görsel Ekleyelim:

KAYIT:

Bumerang’tan Para kazan

3 min read

Bumerang’tan Para kazan


Öncelikle Bumerang sistemi nedir? , size ne gibi faydası var? , Üyelik tipleri nelerdir? bunlara bakalım kısaca.

Bumerang sistemi Hürriyet’in webmasterlar için hit kaynağı , kazanç kaynağı olarak açtığı ve faaliyetini uzun süredir sürdüren bir internet sitesidir. Web sitesi sahiplerine hit ve kazanç şeklinde dönüşü bulunan bu sistemde 3 farklı tip üyelik tipi mevcut. Bunlar; Platin , Altın ve Bronz üyelik.

Bronz üyeler; En alt kademe üyelik çeşididir. Hürlist’e kayıtları mevcuttur. Fakat bumerang’ın sistemi olan Yazarkafe’ye makale gönderemezler ve reklam yapamazlar. Eğer siteniz güncel değil ve tasarım olarak bir şey vaad etmiyorsa siteniz bu kategori altında kaydedilir.

Altın üyeler; Altın üyeler Yazarkafe’ye yazı göndermek dışında Platin üyelik’le birebir aynıdır. Bu üyelik türüne iki web sitem kayıt oldu. Gözlemlerime göre içerik ve tasarım konusundan herhangi biri eksikse bu üyelik tipine kayıt ediliyorsunuz.

Platin üyeler; Platin üyeler Bumerang sisteminin en üst kademe üyelik şeklidir. Yazarkafe’ye yazı gönderebilirler ve bu sayede sitelerine çok fazla hit çekebilirler. Bu şekilde kazançlar ve site otoritesi artar. Bu üyelik tipine üye olmak biraz zor, gerçekten profesyonel bir tasarım, uzun süreli emek ve özgün içerik gerekiyor. Bu üyelik tipinde kayda değer şeklinde para kazanmanız mümkün.

Bumerang’tan çok kazanmak için ne yapmalı

İnternet’teki uzun süreli tecrübelerime dayanarak söylemeliyim ki bu sistemden gerçekten para kazanmak istiyorsanız sitenize yatırım yapmış olmanız ve vaktinizi harcamış olmanız gerekiyor. Eğer kendi içeriğinizi oluşturuyor veya bir şekilde yazdırıyorsanız günlük olarak bir düzen oturtmalı ve istikrarlı bir şekilde devam etmelisiniz.

Hangi alanda web siteniz varsa ona ait özgün bir tema almalı veya yaptırmalısınız.


Not: Sitenizle ilgilenir ve ona değer verirseniz gerçekten kazanabilirsiniz.

Fotoğraf Çekerek Para Kazan

1 min read

Fotoğraf Çekerek Para Kazan 


Amatör Fotoğrafçılığınızı hobi olarak sürdürüp bu alanda hem kendinizi geliştirmek hemde biraz para kazanmaya ne dersiniz? Digital fotoğraf makinelerinin son yıllarda hem ucuz hemde yüksek performanslı olması hemen hemen herkesi fotoğraf çekmeye sürüklemiştir. Bu çekilen fotoğrafları değerlendirmek ve paraya dönüştürmek hiç te zor değil. Birazcık ingilizce bilgisi ve fotoğrafçılık bilgisiyle istenilen kriterlerdeki fotoğrafları sitelere yükleyip satilmasi için bekliyorsunuz.


En çok gelir getiren Stok fotoğraf sitelerinin bazıları şunlardır.

Not: Yalnız fotoğraf değil photoshop ve vectör çalışmalarınızıda sitelere yükleyebilir,satışı ile ciddi kazanç elde edebilirsiniz. Ödemeleri paypal aracılığı ile kolaylıkla alabilirsiniz.

  Adbox Kullanarak Para Kazanma ( Facebook & Twitter ) 💻📱

  3 min read

  SENATORTR MONEY

  Evet arkadaşlar bugün sizlere popüler reklam sitesi olan adbox hakkında detaylı açıklama yapacağım . Bu sistemde hem yayıncı hemde reklam veren olup harika fırsatlardan yararlanabiliyorsunuz.

  Arkadaşlar adbox internet üzerinden iş yapan bir reklam firması ve güvenilirdir. Şu ana kadar bir çok ödeme alan tanıdıklarımız oldu . Adbox sistemi şu şekilde ilerler reklam verenlerin sitelerinin sitelerine tık başı bize 10 kuruş tarzı bir para veriyor bu da aslında piyasada gayet iyi . Tıklandığını nereden anlıyor diye soracak olursanız da url öncesi adboxa ait olan bir parametreden geçerek url’ye yönlendiriliyor. Sistemde hem reklam verenlere fırsatlar var hemde yayıncılara ama sakın botlarla yalandan tıklama yapmaya çalışmayın .

  adbox-logo

  Arkadaşlar adbox internet üzerinden iş yapan bir reklam firması ve güvenilirdir. Şu ana kadar bir çok ödeme alan tanıdıklarımız oldu . Adbox sistemi şu şekilde ilerler reklam verenlerin sitelerinin sitelerine tık başı bize 10 kuruş tarzı bir para veriyor bu da aslında piyasada gayet iyi . Tıklandığını nereden anlıyor diye soracak olursanız da url öncesi adboxa ait olan bir parametreden geçerek url’ye yönlendiriliyor. Sistemde hem reklam verenlere fırsatlar var hemde yayıncılara ama sakın botlarla yalandan tıklama yapmaya çalışmayın .
  Adbox İle Para Kazanma  Arkadaşlar internetden para kazanmak istiyorsanız ve çevrenizde genişse bu iş tam size göre . Sizin yayıncı panelinize gelen fırsatları yayarak gerek sosyal medya da gerek ise forumlarda o linklere gerçek tıklar topluyorsunuz ve her tık için o kampayanın tık başına ayırdığı fiyatı alıyorsunuz .Sisteme kayıt olmak için size verdiğimi konunu yukarısında ki ve aşağısında ki linklerden üye olabilirsiniz. Bizim linklerimizle üye olan arkadaşlara ayrı etten yardımda bulunuyoruz . Tek amacımız hem biz kazanalım hem siz daha çok kazanın .

  ÜYE OL


  Adbox Nasıl Kullanılır ?  Verdiğimiz linkler ile siteye girerek yayıncı kaydı yapıyorsunuz . Daha sonra hemen hesabım sekmesine girerek  oradan ödeme ayarlarınızı yapıyorsunuz . Diler seniz paypal ile dilerseniz de banka hesabınıza para çekimi için komut verebiliyorsunuz. Bu işlemi de yaptıktan sonra kampanyalar sekmesinden size verilmiş olan kampanyaları görüyorsunuz . Bunlar işte bahsettiğimiz paylaşmanız gereken linklerin reklamveren siteleri .  Bu linkleri alıp dilediğiniz yerde paylaşarak tık gelmesini sağlıyorsunuz daha sonra ise gelsin paralar   Adbox ile Paraya Nasıl Çekerim ?  Adbox’da arkadaşlar yukarıda anlattığım gibi ödeme ayarlarınızı yaptıktan sonra belirli bir ücrete geldikten hemen sonra paranızı talep edebiliyorsunuz . İster banka hesabına ister paypal hesabına .  Adbox Kazanma Taktikleri  Daha fazla kazanmak için linklerinizi bol bol paylaşın . Facebook sayfalara yorum atın gruplara paylaşın arkadaşlarınızdan paylaşmasını isteyin böylece facebook tamamen güzel bir çalışma yapmış olursunuz . Twitter da popüler hashtaglere linkinizi atın . Seri seri tık kasarak para kazanırsınız .

  ODEME KANITI

  2015-07-27_18.19.16

  btn_siteye_git

  Adbox İle Para Kazan ( Facebook & Twitter )

  2 min read

  Adbox İle Para Kazan ( Facebook & Twitter )  Merhaba arkadaşlar bugün internetten nasıl para kazanabiliriz onu göstereceğim.Sistemin ismi Adbox burada reklam da verebilirsiniz yayıncı da olabilirsiniz.Tek yapmanız gereken siteye yayıncı veya reklam veren olarak kayıt olmak ve yayıncı olarak o reklamları paylaşmak ve tıklama başı reklam almak. Şimdi nasıl üye olacağız onu görelim.


  1- İlk Önce www.adbox.me Sitesine Girip ''Yayıncı Ol'' Bölümüne Tıklayalım.


  2- Açılan Sayfada Kendi Bilgilerimizi Girerek Üye Olalım.
  3- İşlemimiz Tamam Şimdi Tek Yapmamız Gereken Aşağıdaki Resimdeki Gibi Paylaş Butonlarına Basarak Reklamları Facebook,Twitter veya İstediğiniz Bir Alanda Paylaşmak ve Tıklanmasını Sağlamak.

  4- Orada Biriken Parayı Almak İçin İse Hesabım Yazan Bölüme Giriyoruz ve Oradaki Ödeme Ayarları Yazan Yere Tıklayarak Hesap Bilgilerimizi Yazıyoruz.  Aşağıdaki Reklamlara Tıklayarak Bizlere de Yardımcı Olabilirsiniz Teşekkürler...
  ODEME KANITI


  Cep Telefonundan Para Kazanmak - Zoozz

  2 min read

  Cep Telefonundan Para Kazanmak - Zoozz 


  Zoozz isimli apple uygulaması cep telefonunuza indirerek eğlenceli şekilde para kazanabilirsiniz, iphone telefon kullandığım dönemde bu uygulamayı kullanarak 30 tl kazanmıştım. Zooz şirketler adına gizli müşteri, mekanın fotoğraflanması, personelin durumuyla ilgili raporları telefon kullanıcılarına yaptıran, görev başına da belli bir miktar para veren şu an için sadece apple ürülerinde çalışan bir uygulamadır. Uygulamayı telefonunuza indirdiğinizde size basit görevler vererek ( restaurant teftişi, ürün denetimi) para kazanmanızı sağlıyor. Iphone kullanıcıların denemesini önerdiğim yaratıcı eğlendirirken kazandıran bir program.

  Aşağıda zoozz kullanıcılarına sunduğu azı görevler var. 

  5TL
  Mağazadan bir ürün satın alın, kredi kartı ile ödeyin, hizmeti değerlendirin.

  6TL
  Fotoğraf ile belgeleyerek bir akaryakıt istasyonunda fiyatları kontrol edin.

  6TL
  Bir ürünün stoğunu ve fiyatının okunabilirliğini kontrol edin.

  7TL
  Bir ATM'nin GPS koordinatlarını kaydedin ve fotoğrafını çekin.

  10TL
  Bir navigasyon cihazında kullanılmak üzere Sultanahmet Camii'nin fotoğrafını çekin.

  50TL
  Bir mağazadan Sony kulaklık alın ve satış personelinin ürün hakkında ne kadar bilgili olduğunu 
  değerlendirin. 

  200TL
  Bir noktada billboardları bulun ve üzerindeki reklamın resmini çekin.


  Zoozz App Store

  1 anket başina 25 usd kazanma şansiniz 10 dakika ayir parani katla 💻📱

  1 min read

   

  internette 10 dk ayirarak 1 anketten 25 usd kazanç
   
  işimiz dünya genelinde global olarak yürütülmektedir burda kazanacağiniz miktar size bağlidir ne kadar çok çalişirsaniz o kadar kazanirsiniz
   

  işimiz türkiyede yeni olmakla beraber erkenden başvurup kayit olanlar avantajli duruma geçeceklerdir şuan türkiyede aylik 3.000 dolar seviyesine ulaşan başirili ekip arkadaşlarimiz bulunmaktadir
   
  yapacağınız, anket doldurarak para kazanmak.bunun için bilgisayarınızda 10 dakika ayırarak

  1 anketten 25 usd kazanma şansi
   
  evet gerçekten çok kolay bir iş. tek zor olan veya sıkıcı olan yani ilk başlangıç. çünkü çok sayıda firmaya kayıt olmak kolay bir şey değil. eğer sıkılmadan firmalara kayıt olursanız gerisi çok kolay olacak. sadece her gün mailinizi kontrol edip gelen anketleri dolduracaksınız.
   
  1 anket başina 25 usd kazanma şansiniz 10 dakika ayir parani katla.

  bizimle hemen çalişmaya başlamak veya bilgi almak istiyorsaniz mail adresinizi sms olarak veya özelden mesaj atabilirsiniz bilgi geçilecektir.

  İnternetten Kazanç Sağlayacağınız Reklam Firmaları

  2 min read

  İnternetten Kazanç Sağlayacağınız Reklam Firmaları  Web sitenize eklediğiniz makaleler sonucu gelen ziyaretçiler sayesinde para kazanmak istediğinizde bunun nasıl olacağını düşünürsünüz bir an. Bazı reklam firmaları vardır ve hepsinin belli bir kalitesi vardır, bazıları en iyiler arasında, bazıları ortalarda ve bazısı zirvenin tek sahibi.

  Hitinize Göre Reklam Firmaları Önereceğim

  Neden Hite Göre Öneriyorum?
  Çünkü mantık var. Sitenize 3k ve üzeri ziyaretçi geliyorsa popup ve benzeri reklamlardan iyi paralar kazanabilirsiniz ancak 3k ve aşağısı geliyorsa google adsense daha mantıklıdır. firmalarına geçelim.


  Google Adsense
  Google adsense tercih edeceğiniz ilk firma olmalıdır çünkü bu alanda en profesyonel ve en düzenlisi kendileridir, google’ın yan ürünü olan google adsense 10 yılı aşkındır hizmet vermektedir ve politikaları sıkıdır.

  Google adsense erotik, full sürüm program indirme, film izleme ve benzeri warez siteleri kesinlikle kabul etmemektedir. tıklama ve gösterim oranına bağlı olarak kazanç elde edersiniz, sadece banka hesabına ödeme yapar.

  ADHOOD
  Adhood kaliteli sayılacak bir reklam firmasıdır. yerli bir reklam firması olmakla beraber google adsense ye benzeyen bir yapısı vardır.

  Warez, erotik ve benzeri siteleri kabul etmemektedir.

  POPADS
  Siteniz illegal içerikliyse tam size göre bir firma, dünyanın en büyük genel reklam firmalarından. popup tarzı reklamıyla iyi paralar kazanabilirsiniz.

  ödemeleri 5 dolar olunca yapar ve paypal hesaba aktarım var.

  POPMYADS
  Yine büyük reklam firmalarından biridir ve warezi kabul eder. 


  gösterim ve tıklama oranına bağlı kazanç sistemi vardır, popads ye alternatifdir.

  ADCASH
  Adcash en büyük reklam firmalarından biridir. yabancı merkezli ama türkçe desteği bulunmaktadır..

  gösterim ve tıklama olmak üzere bir çok reklam türü vardır ancak pek önermem çünkü ödeme kısmına gelince 100 euro olması gibi saçma şartlar çıkabiliyor.

  Myiyo İle Yatırımsız Para Kazan (Anket Sitesi) 💻📱

  5 min read

  23idpwlÜYELİK İÇİN BAŞVUR

  Myiyo nedir : Global mo-web.netin Türkiye iştirakı olan Myiyo, interaktif online araştırma hizmeti sunan, iletişim ağı ve pazar araştırmaları üzerine Türkiye dahil dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren bir araştırma şirketidir.

  Myiyo, ulusal ve uluslararası şirketler, kuruluşlar ve hükümetler için çeşitli anketler düzenliyor. Elde edilen sonuçlar genelde önemli kararların verilmesi için temel olarak kullanılıyor. (Örneğin seçim anketi gibi) Bu şekilde ankete katılanların isteklerine yönelik yeni ürünler ve hizmetler geliştirilmeye çalışılıyor.

  Fikriniz myiyo için değerlidir ! Her katıldığınız anket için puan kazanır ve bu puanlarınızı nakite çevirerek para kazanabilirsiniz.. Başarılı bir anketin ödülü anketin uzunluğuna ve karmaşıklığına bağlıdır.

  Bu nedenle, başarılı anketin ödülü 500 ile 10.000 puan arasında yer almaktadır.

  10.000 puanlık bir anketin ödülü 10 Eurodur. (23 TL) Ödeme alabilmek için en az 20.000 puan kazanmış olmanız gerekir. 20.000 Puan = 20 Euro = 50 TL civarı.

  Aşağıdaki ülkelere yerel dillerde anketler göndermektedir.

  Türkiye, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Portekiz, İtalya, Polonya, Litvanya
  Kayıt olduğunuzda, e-posta adresiniz doğrulandıysa ve profilinizi doldurduysanız anketlere davet edilmek için bir engel kalmamış demektir. Yeni bir anket mevcut olduğunda size e-posta gönderilecek. Giriş yaptıysanız anketler listesini Anketler bölümünde görebilirsiniz.

   

   

   

  Doldurduğunuz anketlerdeki veriler diğer katılımcılar ile birlikte anonim hale getirilerek analiz edilmetedir. Anketler hiçbirzaman bireysel kullanıcıları tanımlama imkanına sahip değil, bu nedenle markalar sadece yanıtları görebilir. Hiçbir anket de sizin isminiz yada mail adresiniz kaydedilmez. Kısacası anketi talep eden kuruluş sizin özel bilgilerinizi göremez.

  Myiyo araştırma şirketi için sıkça sorulan bazı sorular

  Myiyo hesap bakiyemi nereden kontrol edebilirim?

  Kazandığınız puanlarınızı ana menüdeki anketler kısmından görebilirsiniz. Bu bölümde puanlarınızın para karşılığını da görebilirsiniz.

  Bazen bir ankete daha önce katıldığım söyleniyor, neden?

  Eğer bir ankete tıkladığınızda daha önce katıldığınızdan dolayı reddediliyorsanız ve siz daha önce bu ankete katılmadığınızdan eminseniz, bunun bir kaç sebebi vardır. Bir ihtimal aynı bilgisayardan başka birisi anket bağlantısına tıklamış olabilir. Diğer ihtimal ise başkaları ile birlikte aynı İnternet bağlantısını kullanmanız olabilir. (örneğin, şirket ağı veya aynı internet kafe içerisinde aynı ankete katıldınız.) Kısacası aynı ip den veya bilgisayardan aynı ankete bir kez katılabilirsiniz.

  Not: Farklı hesaplar açarak aynı anketi doldurmaya çalışmayın. Bu durumlarda hesabınız kapatılır ve ödülleriniz verilmez.

  Puanlarımın para değeri ne kadardır?

  Myiyo araştırma şirketinde 1.000 puan 1 Euro değerindedir. TL değeri Euro ve para birimi arasındaki geçerli kur üzerinden hesaplayabilirsiniz.

  Ankete katıldığım halde neden para ödenmedi?

  Myiyo da bir anketten para kazanabilmek için anketi başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Bazen anket esnasında reddedilebilirsiniz. Örneğin hedef kitleye uymadığınızda. Çok hızlı yanıtlar veya mantıksız yanıtlar verdiğinizde.

  Davet ettiğiniz arkadaşlarınızın anketlerinden de kazanın.

  Arkadaşlarınızı yada mail listenize e-posta ile davetiye göndermek istiyorsanız Topluluklar alt menüsünde Arkadaş bul bölümüne tıklayarak formu doldurun. Ayrıca arkadaşlarınıza Anketler bölümünden kişisel Reklam bağlantınızı vererek ödül olarak en az bir ankete katılan her yeni üye için 500 puan kazanabiliyorsunuz. Kısacası hem anket doldurarak, hemde davet ettiğiniz kişilerden kazanç elde etmeniz mümkündür.

  Ödeme alırken herhangi bir masrafım olacak mı?

  Hayır, ödeme yapılırken para transferi (paypal,eft veya havale masrafları) maliyetlerini tamamen myiyo karşılıyor.

  Üyeğiniz sizin açınızdan herhangi bir yükümlülük gerektirmez. Anketlere katılma zamanını siz belirlersiniz ve ne zaman isterseniz profilinizi silebilirsiniz.

  Kaç hesaba sahip olabilirim?

  Bir ankete aynı kişinin birden fazla katılmasını önlemek adına, myiyo da sadece tek bir hesap açabilirsiniz. Çoklu hesaplar dolandırıcılık diye anlaşılabilir ve hesabınız kapatılabilir.

  Hangi konular hakkında anketler gönderiliyor?

  Anketlerin konuları birbirinden çok farklı olabilir. Ürün ve hizmetler konusunda geniş bir yelpazede anketler gönderiliyor. Örneğin hükümet, siyaset, eğlence, spor, araba, tatil gibi anketler.

  Anketler uzunluğu ne kadar?

  Yaklaşık bir anket 20 soru içerir ve ortalama 12 dakika sürer. 20 dakikadan daha az yada daha fazla süren anketlerde çıkacaktır. Uzun süren bazı anketlerin yarısında ara vererek daha sonra yeniden devam edebilirsiniz.

  [caption id="attachment_289" align="alignnone" width="230"]Myiyo İle Yatırımsız Para Kazan (Anket Sitesi) 💻📱 Myiyo İle Yatırımsız Para Kazan (Anket Sitesi) 💻📱[/caption]

  ÜYELİK İÇİN BAŞVUR

  Ek Gelir Elde Etme

  1 min read

  Eğer amacınız internet üzerinden bir ek gelir elde etmek ise yükselen bu devasa duruma sizler de ayak uydurabilir ve kazancınızı iki katına çıkartabilirsiniz. Çoğu zaman kazandığımız paralar ile yetinmek zor olabiliyor. Malum, gerek yaşantılar sebebiyle, gerek ise devamlı düşen para değeri sebebiyle paranın bir süreçten sonra hiçbir ehemmiyeti kalmamakta. İnternetten Para Kazanma Yollarını ararken de kimi zaman hiç beklenmedik projeler ile karşılaşabiliyor, azıcık bile aktif olarak internet kullanan kişinin bu düzlem içerisinde gelirler elde ettiğini görebiliyoruz.

  http://senatortr.blogspot.com sizlere bu fırsatları sorunsuzca sunan web sitesine giriş yaparak tüm farklılıkları ve faktörleri göz önünde bulundurabilir, ayrıntılı bilgiler elde edebilirsiniz. Günümüz teknolojisi artık internetten para kazanmanızı daha fazla kolaylaştırmak ile birlikte bu yöntem üzerinden de katkılar sunmaktadır.

  Yroo İle Yatırımsız Para Kazan

  2 min read

  Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Yroo adli sistemi açıklayacağım. Bu sistem ile arkadaşlarınızı çağırarak e günlük girerek puan topluyorsunuz. 10.000 puan olduğunda ise Paypal hesabınıza $8 olarak çekebiliyorsunuz. Üye olmak için aşağıdaki linke tıklayın, Facebook, Twitter, Google+ ile üye olup sosyal ağlarda paylaşarak çevrenizdekileri davet edebilirsiniz.

  Yroo Gitmek için Tıklayın
  Siteye kayıt olduktan sonra üst taraftaki "Friends" butonundan "Invite Friends" butonuna tıklıyoruz.

  Daha sonra altta bulunan link sizin referans linkinizdir. O linki arkadaslarınızla facebook gruplarında vesaire yerlerde paylaşıp her kayıt olan kişiden 1 adet kutu kazanabilirsiniz.

  Kazandığınız kutulardan puanlar elde edeceksiniz, üst kısımda bulunan "Rewards" katagorisinden "Treasures" butonuna basarak kazanmış olduğunuz kutuları açabilirsiniz

  Her kutudan en az 50 en fazla 100.000 puan çıkıyor tabi çoğunluklar 100-200 arası çıkıyor.Şahsen bana henüz 100.000 çıkmadı fakat 10.000 puan 3-4 kere çıktı.

  10.000 Çıktığına dair kanıt ;

  Bu puanları ise paraya çeviriyorsunuz.En az 10.000 puan çevirebiliyorsunuz ve bu size 8 $ olarak paypal hesabınıza gönderiliyor. Peki nasıl bu puanları çeviriyoruz ? Tekrardan "Rewards" katagorisinden bu sefer "Points" butonuna tıklıyoruz ve "REEDEM POINTS" diyoruz.

  Daha sonra şöyle bir ekran karşınıza geliyor ;

  Gördüğünüz gibi puanlara göre kaç dolara çevirebildiğiniz yazıyor , yeteri kadar puanınız olduğunda ne kadar puanınız varsa o butona tıklayıp açılan sayfada Paypal mail adresinizi ,İsim soyisminizi yazıyorsunuz ve ödemeniz 8-11 gün içinde yapılıyor. Bilen vardır bilmeyen vardır paylaşmak istedim. Aklınıza takılan birşey olursa yazabilirsiniz

  Buyrun buda ödeme yapıldığına dair kanıt ;

  Yroo Gitmek için Tıklayın

  Netlioo İle Yatırımsız Para Kazan 💻📱

  2 min read

   

  Alışveriş Yap Kazan

   

   

  Markaların bulunduğu sayfada markaların yanında geri dönüş oranı yazmaktadır.
  O oranda elde edeceğin kazancın %80 i hesabına %20 side davet edenin sahibine yansıyacaktır.
  Alışveriş yap kazan bölümünde yüzlerce kampanya arasından kategorilere göre arama yapabilir, her alışverişinden kazanç elde edersin.
  Her kampanyanın üzerinde detay bölümüne tıklayarak ayrıntılı bilgi edinebilirsin.
  Siteye git butonu ile o markanın web sitesine ulaşarak alışverişini yapabilirsin.
  Sosyal ağlardaki sayfalarınla kazandıran kampanyalar.
  Markaların kampanyalarını Facebook ve Twitter hesaplarında kullanarak arkadaş sayın oranında kazanç elde edebilirsin. Kampanya paylaşım kuralları için, sosyal kampanyaların bulunduğu sekmenin üst kısmındaki 'Sosyal Ağlarda Kazan Nasıl Çalışır' bölümünü okumanı öneririz.
  Facebook kampanyalarını sahip oldukları işleve görePaylaşabilir, Beğenebilir veya Facebook Sayfası Beğenerek kazanç elde edebilirsin.
  Twitter kampanyalarını Tweet'leyebilir, RT 'leyebilir veya Twitter sayfalarını Takip Ederek kazanaç sağlayabilirsin.
  Arkadaşlarını davet ederek ağını genişletebilir ve böylece arkadaşlarının yapacağı işlemlerden sende kazanç sağlayabilirsin.

   

   

   

  Pozitif Sistem İle Yatırımsız Para Kazan 💻📱

  3 min read

  Pozitif Sistemle Nasıl Kazanırım

  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=UmOTi6gSkVE[/embed]

  E- posta kutunuz çöplüğe döndüğü halde, sadece sinir olup durma günleriniz geride kalsın! Hem eziyetini çekip hem müşteri olma dönemi bitti artık… Size gelen her bir mail için para kazanmaya ve e- posta çöplüğünüzü ek kazanca çevirmeye ne dersiniz?
  Evet dediğinizi duyar gibiyim… Sonuç olarak kaybettiğiniz bir şey yok! Paylaştığınız bir şey yok! Sadece size şimdiye kadar gelen bu maillere bu sefer ücretini alarak gelmesine izin veröiş olacaksınız! Alt ekibinize sizin gibi düşünen, ek gelir kazanmayı isteyen çevrenizide eklemeniz durumunda, bu durum ek gelirin çok daha üstünde hayal bile edemeyeceğiniz gelirleri kazanmanıza versile olbilir… Bizden söylemesi !
  Kazançlı Bir Sistem mi ?
  Televizyonda veya internetteki her program, haber , film, dizi vs. arasında dakikalarca reklam izlemek zorunda bırakılıyoruz. Peki bunca reklamlara harcanan paralar kime gidiyor ? Bize olmadığı bir kesin… Biz diyoruz ki gelin beraber olalım, bir platformda birleşelim… sayılamızı yüzbinleri geçsin… şirketler ayamıza gelsin! biz hem video izleyelim hemde para kazanalım, yani bu reklam bütcesinden gelen para bizim de cebimize girsin ?
  Kazanç Planı
  Arkadaşlar çalışmadan, yorulmadan ve hiçbir ürün satmadan nasıl para kazanacağınızı anlatmak istiyorum . Pozitif sisteme üye olduğunuz takdirde size gelen her sms veya e-mail için 2 kuruş ve video ve anket için 5 kuruş ödeme alacaksınız. Bununla birlikte yaptığınız her alt üye için aşağıdaki şemada anlatacağımız bir şekilde kazanç sağlayacaksınız.
  Kısaca hesap yapsak arkadaşlar
  Herkes en azından ortalama 20 tane tanıdığını siteye üye yaptığını farzetsek, bu getirdiniz kişilerinde sizin kadar çalışmadığını düşünelim, onlarda ortalama10 kişi getirsin diyelim ve başlayalım hesaba. Arkadaşlar 1 sms ile 2 kuruş siz kazandınız ve altınızdaki yirmi kişide her bir 2 kuruş kazandı toplamdaki 1. Derinlik 40 kuruş kazandı ve bunun %20 si 8 kuruştur. Onların getirdiği 2. Derinlik ise ortlama 200 kişi olup her kişi için 2 kuruş, toplamda 400 kuruş kazanmış olup bununda %10’u 40 kuruştur.Toplam bir Sms ile sizin kazancınız 2+8+40=50 kuruştur. Yani size günde sistem 10 sms ve 10 tane mail gönderse 10 lira kazanacaksınz. Bunu video ve anket olarak da hesaplasanız her video ve ankete ödenecek olan ücret 5 kuruş olup bununda hesapı ortada bir video izleyerek kazancınız 1.25 kuruş olup 10tane video ise 12.5 liradır. 10 ankette de bu şekilde olacağı için günlük ortalama 5+5+12.5+12.5=35 liradır.Aya vurduğumuz takdirde ise 30*35=1050 liradır.Bu miktar ise asgari ücret sayılır büyük bir miktar olup yorulmadan çalışmadan kazanacağınız en basit ücrettir. Bu devirde çalışıp da bu kadar para kazanamayan insanların sayısı hiçte az değil!
  Gelin arkadaşlar geç kalmadan bütçenize ek katkı yapın ve kendinizi zora sokmadan para kazanın. Hemen üye olalım ki geç kalmayın kısa zamanda üye yapacak adam bulamayabilirsiniz.Hızla büyüyen sistemimize ilk girenlerden olun …..

  Netlioo İle Para Kazan

  5 min read


  Netlioo İle Para Kazan
  Netlioo Nedir?
  Netlioo.com bilinen markaların, alışveriş sitelerinin reklamlarını facebook, twitter, google+, linkedln, pinterest, tumblr gibi sosyal medya hesaplarımızda paylaştıkça bize para kazandıran yeni bir platformdur. Sosyal ağları aktif kullanan üyeleri ile kampanyaların duyurusunu yapan bu yeni platformda paylaşım ve beğeniler paraya dönüşüyor, markaların tanıtımı tüketicinin dilinden yapılıyor. Reklam verenlerin reklam karşılığı ödediği bütçe Netlioo tarafından üyelerine dağıtılmaktadır. Ve yaptığı reklamlara arkadaş tavsiyesi değeri katarak çok daha faydalı sonuçlara ulaşır.

  2013'ün ikinci yarısında kurulan site henüz yeni olsa da bünyesinde bildiğimiz tam 160 markayı toplamış bile. Bu markalardan bazıları Yukardadır.

  Netlioo İle İlgili Çıkan Haberler
  www.aksam.com.tr
  www.haberler.com
  www.haber7.com
  www.sondakika.com
  www.iha.com.tr

  Netlioo.com'dan Nasıl Kazanç Sağlarım?
  Sitede 4 türlü kazanç yöntemi var:

  1- Satış ortaklığı
  2- Reklam paylaşımı
  3- Alt üyelerden kazanç
  4- Alışveriş yaparak indirim kazanmak


  1- Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak
  Netlioo.com'un anlaşmalı olduğu sitelerde satılan ürünleri dükkanımıza ekleyerek satış ortağı olabiliriz. Gittigidiyor'da herhangi bir telefona, hepsiburada.com'da herhangi bir bilgisayara yada markafoni.com'da herhangi bir kıyafete veya çiçeksepeti.com'daki herhangi bir çiçeğe. 
  Netlioo'da her üyenin kendine ait dükkanı mevcuttur. Üyeler dükkanına istediği gibi isim verip ürün ekleyerek tıpkı internetteki alışveriş siteleri gibi tasarlayabilirler. Ürün kategorize etme, sıralama, ürün arama vs. özellikler dükkanda mevcut olup daha da gelişmiş özellikler eklenmeye devam etmektedir.

  Netlioo'nun anlaşmalı olduğu mağazalardan bazılarının bize kazandırdığı yüzdelikler ve nakit kazançlar aşağıda listelenmiştir.
  • Sağlık ve Güzellik................75 TL
  • Sağlık-Haberler...................63,5 TL
  • Equinox.............................37,8 TL
  • Booking.com......................32 TL
  • Fiba Emeklilik.....................31,4 TL
  • HideMyAss..........................26 TL
  • Geziko.com.........................16 TL
  • Otorento.com......................15 TL
  • Lezzetlihediye......................%15
  • Vestel.................................%10
  • Markafoni............................%8
  • Avansas...............................8 TL
  • Kiğılı....................................%7
  • Çiçeksepeti...........................%6,5
  • Ford....................................5 TL
  2- Reklam Paylaşarak Para Kazanma
  Netlioo.com'un para kazandıran ikinci yöntemi de bu bilinen markaların facebook, twitter, google+, linkedln, pinterest, tumblr hesabımızda reklamlarının paylaşılmasıdır. Yüzlerce markanın entegre olduğu sistemde her gün mutlaka birçok değişik reklamlar çıkmaktadır. 
  Paylaştığımız reklamlar bize para kazandırdığı gibi eğer reklama tıklayarak ilgili siteye gidip alışveriş yapan olursa ekstra olarak alışveriş başına komisyon kazandırır ve bu komisyon bedeli netlioo hesabımızda birikir.
  3- Alt Üye Sistemi İle Para Kazanma
  Netlioo.com'da alt üyelerinizin alışverişlerinden yada reklam paylaşımlarından da para kazanmak mümkündür. Örneğin; alt üyelerimizden biri gittigidiyor, Türk hava yolları, çiçeksepeti, hepsiburada gibi alışveriş sitelerinden ürün satın aldığında puan kazanır. Kazandığı bu puanın %80 ini kendisi alırken %20 si davetiyle geldiği üyeye, dağıtılır. Yani alt üyelerimizin kazançlarından %20 pay alırız. 

  Toplamda elde edilen kazançlar Netlioo hesabımıza girdiğimiz banka hesap numaramıza transfer edilir.
  4- Alışveriş yaparak para kazanma
  Netlioo.com'a girdiğinizde bir çok tanınmış markayı göreceksiniz. İşte bu tanınmış markalardan birine netlioo.com'dan giriş yaparak alışveriş yaptığımızda belli bir miktar yüzdelik indirim kazanırız. En üstteki resimde de görüldüğü gibi her markanın yanında ne kadar indirim yaptığı belirtilmiştir. Yapılan bu indirimler bizim netlioo.com hesabımızda birikerek paraya dönüşmektedir.

  Burada dikkat edilmesi gereken şey alışveriş yapacağımız siteye netlioo.com hesabımızdan doğru giriş yapmaktır. Eğer Netlioo'nun chrome eklentisini yüklersek netlioo hesabımıza girmeden de alışveriş yaptığımızda indirim hesabımıza yansır.

  Markalara ait indirim kuponlarını ve kodlarını netlioo hesabınıza girdiğinizde görebilirsiniz. Bu kodlar size alışveriş sırasında direk olarak indirim sağlamaktadır. Aşağıda bazı markalara ait indirim kodları gösterilmiştir.
   Alışveriş yaparak para kazanma

  Kazanç sisteminin çok güzel bir şekilde planlandığı ve bilinen onlarca markanın bir arada toplandığı Netlioo.com'a ücretsiz üye olarak siz de hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Hemen hemen her gün girdiğimiz facebook twitter hesabımızda zaten çeşitli videolar resimler paylaşmaktayız. Artık yaptığımız bu paylaşımları paraya çevirmenin vakti geldi. Hemen herkesin kulladığı hepsiburada.com, gittigidiyor.com, teknosa, bimeks, dominos pizza, adidas gibi mağazaların reklamlarını yaparak ek gelir elde edebiliriz.

  ODEME KANITI


  Pozitif Sistem İle Para Kazan

  4 min read


  Pozitif Sistem İle Para Kazan  Pozitif Sistemle Nasıl Kazanırım


  E- posta kutunuz çöplüğe döndüğü halde, sadece sinir olup durma günleriniz geride kalsın! Hem eziyetini çekip hem müşteri olma dönemi bitti artık… Size gelen her bir mail için para kazanmaya ve e- posta çöplüğünüzü ek kazanca çevirmeye ne dersiniz?

  Evet dediğinizi duyar gibiyim… Sonuç olarak kaybettiğiniz bir şey yok! Paylaştığınız bir şey yok! Sadece size şimdiye kadar gelen bu maillere bu sefer ücretini alarak gelmesine izin veröiş olacaksınız! Alt ekibinize sizin gibi düşünen, ek gelir kazanmayı isteyen çevrenizide eklemeniz durumunda, bu durum ek gelirin çok daha üstünde hayal bile edemeyeceğiniz gelirleri kazanmanıza versile olbilir… Bizden söylemesi!

  Kazançlı Bir Sistem mi ?


  Televizyonda veya internetteki her program, haber , film, dizi vs. arasında dakikalarca reklam izlemek zorunda bırakılıyoruz. Peki bunca reklamlara harcanan paralar kime gidiyor? Bize olmadığı bir kesin… Biz diyoruz ki gelin beraber olalım, bir platformda birleşelim… sayılamızı yüzbinleri geçsin… şirketler ayamıza gelsin! biz hem video izleyelim hemde para kazanalım, yani bu reklam bütcesinden gelen para bizim de cebimize girsin?

  Kazanç Planı

  Arkadaşlar çalışmadan, yorulmadan ve hiçbir ürün satmadan nasıl para kazanacağınızı anlatmak istiyorum . Pozitif sisteme üye olduğunuz takdirde size gelen her sms veya e-mail için 2 kuruş ve video ve anket için 5 kuruş ödeme alacaksınız. Bununla birlikte yaptığınız her alt üye için aşağıdaki şemada anlatacağımız bir şekilde kazanç sağlayacaksınız.

  Kısaca hesap yapsak arkadaşlar


  Herkes en azından ortalama 20 tane tanıdığını siteye üye yaptığını farzetsek, bu getirdiniz kişilerinde sizin kadar çalışmadığını düşünelim, onlarda ortalama10 kişi getirsin diyelim ve başlayalım hesaba. Arkadaşlar 1 sms ile 2 kuruş siz kazandınız ve altınızdaki yirmi kişide her bir 2 kuruş kazandı toplamdaki 1. Derinlik 40 kuruş kazandı ve bunun %20 si 8 kuruştur. Onların getirdiği 2. Derinlik ise ortlama 200 kişi olup her kişi için 2 kuruş, toplamda 400 kuruş kazanmış olup bununda %10’u 40 kuruştur.Toplam bir Sms ile sizin kazancınız 2+8+40=50 kuruştur. Yani size günde sistem 10 sms ve 10 tane mail gönderse 10 lira kazanacaksınz. Bunu video ve anket olarak da hesaplasanız her video ve ankete ödenecek olan ücret 5 kuruş olup bununda hesapı ortada bir video izleyerek kazancınız 1.25 kuruş olup 10 tane video ise 12.5 liradır. 10 ankette de bu şekilde olacağı için günlük ortalama 5+5+12.5+12.5=35 liradır.Aya vurduğumuz takdirde ise 30*35=1050 liradır.Bu miktar ise asgari ücret sayılır büyük bir miktar olup yorulmadan çalışmadan kazanacağınız en basit ücrettir. Bu devirde çalışıp da bu kadar para kazanamayan insanların sayısı hiçte az değil!

  Gelin arkadaşlar geç kalmadan bütçenize ek katkı yapın ve kendinizi zora sokmadan para kazanın. Hemen üye olalım ki geç kalmayın kısa zamanda üye yapacak adam bulamayabilirsiniz.Hızla büyüyen sistemimize ilk girenlerden olun …..
  Arama Motorlarına Kayıt

  3 min read

     Arama Motorlarına Kayıt


  sitenizi arama motorlarına ücretsiz kayıt,sitenizi arama motorlarına kayıt,arama motoruna kayıt,arama motoruna site ekle,arama motoruna site ekleme,google kayıt olma

  Aşağıdaki adreslere ücretsiz kayıt olabilirsiniz tarafımdan araştırılıp uygulanmıştır aşağıdaki yazıyı okuyup adımları uygulayabilirsiniz.

  Web sitelerinin en çok bağlantı veren sayfaları haliyle ana sayfalardır,bu yüzden başta Google olmak üzere bütün arama motorları sitelerin ana sayfalarına ayrı bir önem verir. Arama motorlarına sitenizi kayıt ettirirken anahtar kelimeleri ve açıklamalara yazdıklarımıza dikkat edelim.Arama motorlarının ana sayfaya önem vermelerinin en başlıca sebebi, ana sayfanın siteyi arama motorlarına kendini tanıtma noktasında kimlik rolünü üstlenmektedir. Bu yüzden sitenizi en güzel şekilde hazırlamanız gerekli ve bu sayfayı gereksiz, aşırı site içi bağlantılardan korumalısınız ayriyeten arama motorları site kimliğinizin karmaşık ve güvenilmez olarak algılanmasına neden olabilir.

  Google’ye kayıt için aşağıdaki adımları uygulayın.

  1.Google Webmaster Tools kayıt oluyoruz.

  2.https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url


  Yandex’e kayıt için aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. yandex.com.tr mail kısmından, yandex mail e üye oluyorsunuz.

  2. http://webmaster.yandex.com.tr/site/add.xml sitenizi ekliyorsunuz


  Bing arama motoruna kayıt

  1.Bing Arama Motoruna , kayıt etmek için öncelikle hotmail hesabınız olması gerekmektedir.

  2.https://ssl.bing.com/webmaster/ giriş yapın.


  ARAMA MOTORLARINA KAYIT

  En yaygın ve bilinen arama motorları: Google ve Yahoo'dur. Bu arama motorları, siteleri "bot" denilen programcıkları ile gezer ve sitede ne varsa onu belleklerine alırlar. Kullanıcı konuyla ilgili bir arama yaparsa, bulup sonucu sunarlar.

  Arama motorları, link ekleme adreslerini aşağıda sıraladık. Bu linklere sırayla tıklayıp, sitenizin adresini, istedikleri yerlere ekleyip, arama motorlarının indeksinde yer alabilirsiniz. Olası aramalarda, ön sayfalarda çıkıp, sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.   ARAMA MOTORLARI TOPLU KAYIT


  Pinterest ile Para Kazan

  9 min read

  Pinterest ile internetten para kazanma yolları nelerdir ?


  İnternetten para kazanmak amacında olan web sitesi yada blog sahipleri olabilecek her türlü para kazanma yollarını araştırırlar. Pinterest, para kazanma yollarından sadece biridir. Pinterest ile nasıl para kazanacağını merak edenler için bir anlatım gerçekleştirmek istiyorum.

  Öncelikle Pinterest hakkında bir ön bilgi vermekle başlayalım. Pinterest bir Amerikan web sitesidir. Pinterestte bulabileceğiniz öğeler resim ve videodan ibarettir. %98 resim içerikli bir web site olduğu için bu alanda üyelerinin %78’i bayan kullanıcılar olmuştur. Yani kısacası Amerikalı ve büyük çoğunluğu Kadın olan kullanıcı kitlesine sahip bir web site dediğimizde, “para kazanma” ile ilişkisini bir düşünün ?… Reklam şirketleri yada ürün pazarlama işi yapan firma olsanız en çok aradığınız kriterler bunlar olmalıdır. Dünyada satış pazarlama ve reklam gelirlerinin büyük payını kadınlar oluşturmaktadır. En çok harcama yapanlar yine kadınlardır. Böylesi bir potansiyeli içinde barındıran pinterest.com sitesi ile para kazanmak oldukça önem verilmesi gereken bir girişimdir.

  Pinterestten Para Kazanmak İçin En İdeal Yöntemler Üzerinde Duralım.

  pinterest ile internet üzerinden reklam yoluyla para kazanma :
  Pinterest ile reklam kazancı elde etmenin çok önemli yolları vardır. Bunlardan En önemlisi ve en çok kullanılanı Adsense hesabına sahip bir website yada blog sahibinin Pinterest kullanıcılarını web sitelerine çekmesi ve buradan gelir elde etmeye çalışması ile olacaktır.

  Adsense ile pinterestten para kazanma nasıl yapılır ?
  Adsense hesabına sahip bir kullanıcı iseniz pinterest ile para kazanmanız oldukça tatmin edici olacaktır. Tabi burada şunu görmek gerekecektir; Yazımın başında da belirttiğim gibi pinterest.com web sitesinin Amerikalı üyesinin sayısı oldukça fazladır. Hemen hemen yarısına yakın kullanıcılar ABD vatandaşı olduğu için, pinterest ile çalışacağınız web sitenizin İngilizce ve Amerikaya yönelik çalışmaları olan bir web site olması doğru olan stratejiniz olacaktır. Pinterest ile ABD dışında bir web site için kar amaçlayan webmaster’lar aradıkları başarıya ulaşmakta zorlanacaktırlar.

  İngilizce dilli ve tek bir konuda bir web sitesi açmakla işe başlayabilirsiniz. Tek bir konu çok önemlidir. Mesela; “elmas yüzük modelleri” hakkında bir web site oluşturabilir ve bu web sitede bu konunun dışında herhangi bir konu oluşturmayarak kaliteli, kullanıcıları merak içinde bırakan ve takip edilesi bir web site hazırlamalısınız. Eğer web siteniz kaliteli değilse, kesinlikle para kazanamayacağınızı söylemek isterim.

  Normalde elmas yüzük modelleri konusunda Amerikaya yönelik bir web sitesi yapıp Google arama sonuçlarında başarılı olmanız ve buradan para kazanma başarınızı düşük gördüğümü belirtmeliyim. Ama dediğim gibi esas para kazanma işini pinterest ile yapacağınız için arama sonuçlarından gelir elde etmeyi ikinci plana bırakacaksınız. Eğer pinterest.com sitesinden başarılı bir şekilde ziyaretçi çekmeyi yapabilirseniz zaten zamanla arama motorları tarafından da üst sıralara çıktığınızı ve oralardan da ziyaretçi çekmeye başladığınızı göreceksiniz.

  Web sitenizi İngilice içeriklerden oluştururken Google çeviri ile içerik yapmaya kesinlikle kalmamalısınız. Çeviri sitelerinden çeviri yapıp web site içeriği oluşturarak yapacağınız bir web site kısa zamanda google tarafından engellenecek ve arama sonuçlarından çıkarılacağınız gibi adsense hesabınızın da kapatılmasına neden olacaktır. Bu yüzden, eğer İngilizce bilginiz yoksa bir çevirmen vasıtasıyla yazılarınızı çevirttirin ve kaliteli bir web sitesi oluşturun.

  Pinterestten nasıl hit kazanılır ve bu paraya nasıl dönüşür ?
  Pinterest 2015 yılı içinde firmalara reklam verme fırsatını çıkarmıştır. Reklam verme ve pinterest sayfanızı yada bir pinterest pinini reklam vererek kitlelere ulaşmayı yapabilirsiniz. Reklamların ücreti facebook veya diğer sosyal ağlardakinden oldukça uygun rakamlarda olması size para kazanma yolunda oldukça başarı sağlayacaktır. Pinterest sayfanızı bir reklam ile ilişkilendirmek için https://business.pinterest.com/tr/set-your-business-account web sitesine giriş yapın. İlk seçenek olan “işletme olarak katılın” linkine tıkladığınızda bir pinterest hesabı oluşturma sayfasına geleceksiniz. Seçtiğiniz konu ile ilgili pinterest hesabınızı oluşturun. Oluştururken de doğru bilgiler vermeyi unutmayın. Promoted pin adı verilen pinterestte reklam verilen bir pin seçin. Pinterest reklamlar bölümünden yeni bir reklam oluşturma butonuna tıklayarak pinlerinizin arasında en iddialı olan pininizin reklamını verin. Pin reklamı verirken temel hedefiniz web siteniz olmasın. Öncelikli hedefiniz pinterest sayfanızın takipçi sayısını arttırmak olmalıdır. Bunu yapmak için pininizdeki link kısmına pinterest sayfanızın url’sini verin ve pin resimini dikey çözünürlükte büyükçe bir resim ile yapın. mesela pin resimi büyüklüğü 600×4000 piksel olabilir. İnternetten para kazanmak için zamana karşı sabırlı olmalı ve asla pes etmemelisiniz.Pinterest takipçi sayınızın ortalama 5000 kişiye ulaştığında günlük paylaşımınızdan elde edeceğiniz günlük gelir ortalama 100 TL olacaktır. Bu sebeple takipçi sayınızı arttırmanız kazancınızı arttırmanızı olumlu etkileyecektir. Pinterest kullanıcıları ABD vatandaşları olacağı için yada şöyle söylemeliyim, reklamı sadece Abd vatandaşlarına yönelik yapacağınız için Adsense reklam geliriniz Tıklama başı ortalama 0.90 Dolar olacaktır. Bu da reklam gelirinizi daha çabuk arttırmanıza yardımcı olacaktır. tabi bu geliri kullanacağınız konu ve yazdığınız yazıların kalitesi de etki eden diğer bir faktördür.

  Reklam vermeden pinterest üzerinden para kazanılırmı ?
  Açıkçası kazanamassınız diyememekle beraber bekleme ve sabır sürecinizin uzun olduğunu söylemeliyim. Peki kullanıcıları nasıl takipçim yapabilirim ? derseniz … Tabiki takipçileriniz artar. ve Büyük rakamlara da ulaşır. Bunlar hakkında bir tüyo vereyim. Önce pinterest sayfanızda aynı konu ile ilgili farklı en az 20 adet pano oluşturun. Bu panoların her biri içine en az 50 adet hiç internette olmayan yani orjinal ve kopya olmayan resimler yükleyin. Toplamda 20 pano ve her pano için yüklediğiniz 50 pin ile birlikte toplam 1000 adet pin oluşturmuş olun. Bu belki zor gibi görünebilir ama başarmak için çalışmalı ve sabretmelisiniz. Unutmayın ki sabrınızın karşılığını fazlasıyla alırsınız. Bu şekilde bir duruma geldikten sonra panonuz ile ilgili pinterestte aramalar yapın ve çıkan sonuçlarda her gün 50 taneyi geçmeyecek şekilde diğer pin gönderen kullanıcıları “takip et” butonuna basarak takip etmeye başlayın. Göreceksiniz ki sizin takip etmeye başladığınız kullanıcılar da sizi takip edecekler ve hatta sizin pinlerinizden paylaşımlar yapmaya başlayacaklardır. Bu şekilde günlük 50 taneyi geçmeyecek şekilde takip etmeye başladığınızda 1 ayda 1500 kişiyi takip etmeye başlayacak ve onlardan sizi takip edenlerin sayısı ise en az ortalama 3/1 oranında olacağını söylemeliyim. 1 ay sonunda toplam 500 takipçiniz olan kaliteli dolu dolu ve pinleri repin yapılan bir pinterest sayfasına sahip olmayı başaracaksınız. Sonrasında bu rakamı ilk hedef olarak 5000 takipçiye çıkartmak için minimum 12 ay bu çalışmayı yapmalısınız. yani uzun vadede sanki bitmek bilmeyen bir hedef gibi görünüyor olsa bile sabır kısmı da tam burada devreye giriyor. 1. sene sonunda 5000 kişi takipçiye ulaşmış ve günde 100 TL (yani ayda 3000 TL ) kazanan bir kullanıcı olacaksınız. Zaten bu süreçten sonra artık para kazanmanın tadını çıkartacak ve 3000 TL’nin büyümesi için pinterestte daha çok vakit geçirecek ve vazgeçemeyecek hatta sıkılmayacaksınız.

  Bir başka yol ise internet reklamları değil de ürün satma ile ilgilidir. Eğer bir e-ticaret siteniz varsa ve ABD’ye yönelik bir web site ise yada bunu yapabileceğiniz bir planınız var ise yukarıdaki söylediğim yöntemlerle takipçi sayısını arttırarak web sitenizdeki ürünleri satabilirsiniz. Bu konuya fazla değinmek istemiyorum. Zaten hedef ülke ABD olduğu için bunu yapabilecek kişilerin bu alanda zaten oldukça iyi bilgileri vardır diyerek kısa geçmek istiyorum.

  Yroo İle Para Kazan

  2 min read


  Yroo İle Para Kazan  Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Yroo adli sistemi açıklayacağım. Bu sistem ile arkadaşlarınızı çağırarak e günlük girerek puan topluyorsunuz. 10.000 puan olduğunda ise Paypal hesabınıza $8 olarak çekebiliyorsunuz. Üye olmak için aşağıdaki linke tıklayın, Facebook, Twitter, Google+ ile üye olup sosyal ağlarda paylaşarak çevrenizdekileri davet edebilirsiniz.

  Siteye kayıt olduktan sonra üst taraftaki "Friends" butonundan "Invite Friends" butonuna tıklıyoruz.
  Daha sonra altta bulunan link sizin referans linkinizdir. O linki arkadaslarınızla facebook gruplarında vesaire yerlerde paylaşıp her kayıt olan kişiden 1 adet kutu kazanabilirsiniz.  Kazandığınız kutulardan puanlar elde edeceksiniz, üst kısımda bulunan "Rewards" katagorisinden "Treasures" butonuna basarak kazanmış olduğunuz kutuları açabilirsiniz.

  Her kutudan en az 50 en fazla 100.000 puan çıkıyor tabi çoğunluklar 100-200 arası çıkıyor.Şahsen bana henüz 100.000 çıkmadı fakat 10.000 puan 3-4 kere çıktı.

  10.000 Çıktığına dair kanıt ;
  Bu puanları ise paraya çeviriyorsunuz.En az 10.000 puan çevirebiliyorsunuz ve bu size 8 $ olarak paypal hesabınıza gönderiliyor. Peki nasıl bu puanları çeviriyoruz ? Tekrardan "Rewards" katagorisinden bu sefer "Points" butonuna tıklıyoruz ve "REEDEM POINTS" diyoruz.  Daha sonra şöyle bir ekran karşınıza geliyor ;  Gördüğünüz gibi puanlara göre kaç dolara çevirebildiğiniz yazıyor , yeteri kadar puanınız olduğunda ne kadar puanınız varsa o butona tıklayıp açılan sayfada Paypal mail adresinizi ,İsim soy isminizi yazıyorsunuz ve ödemeniz 8-11 gün içinde yapılıyor. Bilen vardır bilmeyen vardır paylaşmak istedim. Aklınıza takılan birşey olursa yazabilirsiniz

  Buyrun buda ödeme yapıldığına dair kanıt ;
  Kolay gelsin..
  Blogger Seo Ayarları - Blogspot Seo Ayarları

  4 min read

  Blogger Seo Ayarları - Blogspot Seo Ayarları 


  Bloggerin Google desteğiyle dünyanın en popüler bloğu haline geldi.Google ait olan bu servisin etiketlerinin google tarafında indexlenmediği bir gerçek.Ayrıca yadığınız yazıların URL adreslerinin karmaşık ve uzun olduğunu da fark etmişsinizdir.Bloğumuzdaki bütün bu dezavantajları 5 adımda avantaja nasıl çevireceğimizi, blogspot seo ayarlarını nasıl yapacağımızı anlatalım: 


  1.Adım: Blogspot Başlık Ayarlarınızı Yapın

  Google de bir blogger sayfası arattığınızda ilk önce blog başlığınız daha sonra yazı başlığınız görünüyor.

  Blog İsmi:Yazının Başlığı şeklinde.Bu da googlede indexlenen sayfaların kötü görünmesine ziyaretçilerin kaçmasına neden olur.

  Googlede arama yapan kişilerin dikkatini çeken başlık tipinin Yazının Başlığı:Blog İsmi şeklinde olduğu kanıtlanmış bir gerçek.

  Bu ayarı yapmak için;

  • *Blooger Panelinden>Tasarım>Htmlyi Düzenle giriyoruz.
  • *Widget Şablonlarını genişlet kutucuğunu işaretliyoruz.
  • *(Ctrl+F Yardımı ile)aşşağıdaki kodu buluyoruz
  <title><data:blog.pageTitle/></title>

  *Şununla değiştiriyoruz.


  <b:if cond='data:blog.pageType == "index"'>
  <title><data:blog.title/></title>
  <b:else/>
  <title><data:blog.pageName/> - <data:blog.title/></title></b:if>


  *Şablonu Kaydet diyoruz.Artık Google aramalarında blog sayfalarımız Yazının Başlığı:Blog İsmi şeklinde çıkacaktır.

  2.Adım:Meta Ayarlarınızı Yapın
  Google sitenizin ne hakkında olduğunu bildiren kodları sitenize ekleyin.Böylelikle bu konullarda google sitenizi daha üst sıralara taşıyacak.

  Bu ayarı yapmak için;
  • *Blogger Panelinden>Tasarım>Html yi Düzenle ye giriyoruz.
  • *Widget Şablonlarını genişlet kutucuğunu işaretliyoruz.
  • *(Ctrl+F Yardımı ile)aşşağıdaki kodu buluyoruz
  <b:include data='blog' name='all-head-content'/>

  *Sonraki Satıra aşağıdaki kodu ekliyoruz.

  <meta content='BLOGUNUZUN KISA AÇIKLAMASI' name='description'/>

  <meta content='
  BLOGUNUZUN ANAHTAR KELİMELERİ' name='keywords'/>

  <meta content='
  BLOG YAZARININ ADI' name='author'/>

  *Şablonu Kaydet diyoruz.

  3.Adım:Ziyaretçilerinizi Yorum Yazmaya Teşvik Edin
  Ziyaretçilerinizin yazacağı her yorumda sayfanız güncellenecek bu da google nin dikkatini çekecek.Yorumlarda, yazdığınız yazıyla ilgili anahtar kelimeler olacağı için seo açısından sitenize artı puan kazandıracak.

  4.Adım:Yazı Başlıklarınız Dikkat Çekici Olsun
  Yazılarınızın başlığı ne kadar ilgi çekiciyse, Google'da tıklanma oranınız o derece artacaktır. Bu seo tekniği aslında tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Örneğin bir yazımıza 'Dünya üzerindeki güzel şehirler' başlığı vermek yerine 'Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer' başlığı verirsek; sitemizin tıklanma oranı artacaktır.

  5.Adım:Yazı Başlığınızda Türkçe Karakter Kullanmayın
  Yazınızın başlığında Türkçe karakterler kullanırsanız, konunuzun url'sinde anlamsız kelimeler oluşacaktır. Bu da Google'da yazınızla ilgili aranmalarda, sitenizi alt sıralara düşürecektir. Örneğin'Türkçe' başlıklı bir yazı yazdığınızda, yazınızın url'si siteadresi/sene/ay/Trke.html şeklinde olacaktır. Yani Türkçe karakterler gözükmeyecektir.Bu seo açısından istenmeyen bir durumdur. Bunun yerine, yazınızın başlığını en başta (daha yazınızı yayınlamadan) 'Turkce' şeklinde ayarlayıp, yazınızı yayınladıktan sonra Düzenle'ye girip başlığınızı 'Türkçe' biçiminde değiştirmek olacaktır. Bu durumda hem yazınızın url'si siteadresi/sene/ay/Turkce.html şeklinde olacak, hem de başlığınız 'Türkçe' biçiminde gözükecektir.

  Ek Gelir Elde Etmek & Para Kazandıran İşler

  10 min read

  Ek Gelir Elde Etmek & Para Kazandıran İşler  Günümüz tüketim ekonomisinde, ihtiyaçlar her geçen gün artmakta, gelirler ise sabit veya azalmaktadır. Bu yüzden çoğu insan, ek gelir elde etmek için çaba göstermektedir. Eğer aşağıda yazılanlara bakarsanız, belki de ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar ek gelir elde etmek için, bilgisayarınızı ya da babaannenizden kalan porselen takımını satmak zorunda kalmazsınız. Neden bilgisayarınızı gelir elde etmek için kullanmayasınız ki? Bu makalede, evinizin rahat koşullarında gelir elde etmek için satabileceklerinizi bulabilirsiniz.

  1. Eski Eşyalar


  Eski Eşyalar


  Eğer kullanmıyorsanız ve sizin için manevi değeri yoksa neden onların sayesinde ek gelir elde etmeyesiniz ki? Gereksiz ev eşyalarınızı, giysilerinizi ya da kullanmayıp bir kenara attığınız şeyleri satmak, yaşam alanınızı temizlemenizi ve aynı zamanda ek gelir elde etmenizi sağlar!

  2. El İşi


  2. El İşi


  Eğer el sanatları ile ilgileniyorsanız, online alışveriş siteleri ile bunları satışa sunabilirsiniz. Bu tabii ki sizi zengin etmeye yetmez, fakat büyük bir ek gelir elde edebilirsiniz.

  3. Hizmetler


  Hizmetler


  Çocuklar, evcil hayvanlar ve yaşlılarla aranız nasıl? Eğer aranız iyi ise, bakıcılık yapmak için başvurabileceğiniz şirketler var. İnsanların değer verdikleri şeylere göz kulak olmak için, neden bu tür şirketlere zamanınızı ayırarak ek gelir elde etmeyesiniz ki? Bu tür iş imkanları, size ek gelir sağlayacağı gibi sosyalleşmenize de katkıda bulunacaktır.

  4. Serbest Çalışma


  Serbest Çalışma


  Eğer ifadeleriniz kuvvetli ise, ifadelerinizi gelir elde etmek için e-yayıncılara, yazı yazma sitelerine ve hatta bireysel yayıncılık sitelerine satabilirsiniz. Bu, yeni bağlantılar kurmak, yeni insanlarla tanışmak ve ek gelir elde etmek için çok iyi bir yoldur.

  5. Danışmanlık


  Danışmanlık


  Eğer yapabilirseniz, danışmanlık; eğlenceli, yararlı ve kazancı bol bir iştir. Özel ders danışmalığı, web sitesi yapımı danışmanlığı ve hatta röportaj danışmanlığı, kişisel danışmanlık, kitaplar ve makaleler için bilgi danışmanlığı gibi… Bunların hepsi size gelir elde etmek için yardımcı olabilir, fakat yaptığınız işlere karşı gerçekten tutkuyla bağlanmalısınız.

  6. Kan Bağışı  Kan Bağışı

  Kan bankalarının, hastalar ve yaralıların tedavilerinde yardımcı olmak üzere kan bağışına ihtiyaçları vardır. Kanınızı, kan bankalarına küçük bir ücret karşılığında bağışlayabilirsiniz, bu size ek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

  7. Blog Reklamları


  Blog Reklamları


  Eğer bir bloğunuz varsa, bloğunuzu gelir elde etmek için kullanabilirsiniz. Yoğun ilgi gören bloglar, ilginç ve tartışmalı konuları oluşturmak için güçlü bir etken olabilir. Blog reklam satışı, kendi sitenize daha fazla ilgi çekmek ve ekstra gelir elde etmek için size yardımcı olacaktır.


  8. Fikirler


  Fikirler


  Fikirleriniz altın değerinde olabilir. Yazarlar, gazeteciler ve her meslekten insanlar, her zaman değişik ve yenilikçi fikirler arıyor. Aynı zamanda bunların çoğu düşünce ve fikirleri için insanlara para ödüyorlar. Bundan dolayı bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

  9. Editörlük Hizmeti


  Editörlük Hizmeti


  Belki birer yazar değilsiniz, fakat kaleminizle ifade ettiğiniz duygular kuvvetli olabilir. Bunu fark edebilir ve daha iyi seviyeye taşıyabilirsiniz. Eğer şimdiye kadar, bir kez bile olsa ‘’ Yazar bu kelimeyi kullanmış olsaydı daha güzel olurdu’’ şeklinde bir ifade kullandıysanız, serbest bir editör olma potansiyeline sahipsiniz demektir. Serbest yazarlar her zaman makul fiyatlara çalışıyor olabilirler. Belki kısa vadede az miktarda gelir elde edebilirsiniz, fakat itibarınız ve müşterileriniz arttıkça daha fazla gelir elde etmeye başlayacaksınız!

  10. Makaleler


  Makaleler


  Yazılı ifadeleri güçlü, başkalarının duygularını kolaylıkla kaleme alabilen insanlar, blog sahipleri için paha biçilmezdirler. Blog siteleri, makalelerinizi yayınlayarak kolayca gelir elde edebileceğiniz harika yerlerden biridir.

  11. Kapak Tasarımı


   Kapak Tasarımı


  Eğer grafik programlarıyla bir şeyler yapmak ve kitaplardaki karakterleri ve resimleri hayal etmek hoşunuza gidiyorsa, bir kapak sanatçısı olmak için gereken her şeye sahipsiniz demektir. İyi bir serbest çalışan kapak tasarım sanatçısı, oluşturduğu kapak sayfası başına gerçekten yüklü miktarda gelir elde ediyor ve bu dalda hizmet veren siteler, önceden hazırlanmış indirimli kapak resimlerini alabilmek için sıraya giriyorlar.

  12. Fotoğraf Manipülasyonu


  Fotoğraf Manipülasyonu


  Fotoğraf düzenleme programlarını kullanmaktan ve fotoğrafları derleyip, manipüle etmekten hoşlanıyorsanız, bu hobinizi ek gelir elde etmek için kullanın! Fotoğrafları rötuşlamak, göz rengi düzeltmek, tatil ve doğum günü kartları hazırlamak bile ek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

  13. Gizli Müşteri


  Gizli Müşteri


  Şirketler, müşterilerinin internet sitelerindeki ve mağazalarındaki deneyimlerini öğrenmek ister. Neden gizli müşteri olmayasınız ki? Gizli müşteriler, günde 3-4 saat çalışarak veya tam zamanlı olarak çalışabilirler. Ayrıca bu iş, evde kalıp ailenizle ve çevrenizdekilere de vakit ayırabilmeniz için harika bir imkan.

  14. Araba Reklamları


  Araba Reklamları


  Artan rekabetle orantılı olarak, her marka en küçük fırsatları bile değerlendirerek, ürün ve hizmetlerinin reklamlarını yapmak istemektedirler. Sayıları her geçen artan oranda, şirketler, araç giydirmeleri ile reklam organizasyonları yapmaktadırlar. Sizde, bu tip reklam yapan şirketler bularak, aylık 800-1800 TL arası değişen ücretler ile aracınızı şirketlerin ürün ve hizmetlerinin reklamını yapan reklam panosuna dönüştürebilirsiniz.

  15. Altın Takılar


  Altın Takılar


  Her bir gramı değerli olan ve kötü günler için bir kenarda sakladığınız altınınızı nakite dönüştürerek ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Altının değeri oldukça dalgalı seyreder. Ama sahip olduğunuz miktarla doğru orantılı olarak, farkında olmadan bir hazinenin üzerinde oturuyor olabilirsiniz.

  16. Evinizdeki Boş Odaları Değerlendirin


   Evinizdeki Boş Odaları Değerlendirin

  Evinizdeki kullanmadığınız odaları kiraya vermek pek de iyi bir fikir olarak gözükmeyebilir, fakat iyi birini veya öğrenci olan birilerini bulabilirsiniz. Evinizde bir odanızı kiralamak, lüks aramayan, sadece başını sokacağı bir odası olmasını isteyen insanların, kendi ayakları üzerinde durmalarına yardımcı olmanızı sağlarken, aynı zamanda ek gelir elde etmeniz için de harika bir fırsattır. Çevrenizdeki kira oranlarına bakarak, evinizde kullanmadığınız bir odayı aylık ya da yıllık olarak kiraya verebilirsiniz.


  17. Satın Alın ve İyileştirip Tekrar Satın

   Satın Alın ve İyileştirip Tekrar Satın


  Bazen, gelir elde etmek için sizin de biraz harcama yapmanız gerekebilir. Çeşitli online alışveriş sitelerinden eski veya arızalı ürünler satın alıp, iyileştirip, tamir edip veya ek fonksiyonlar kazandırarak daha yüksek bir bedele satabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli kural, ürünü alırken, yeni yahut arızasız olarak çalışan, emsallerinin değerinin en fazla % 50’sine tekabül eden bir değere satın almanızdır. Üzerine %25 kârla, satarken cazip fiyat avantajı ile müşteri bulmakta zorlanmazsınız.


  18. Eski Kitaplar

  Eski Kitaplar

  Artık okumadığınız eski kitaplarınız varsa, onları değerlendirebilirsiniz. Sahaflar genellikle, satmak istediğiniz kitapları, düşük fiyata satın almak isterler, ama siz başka alıcılar bulursanız kitaplarınızı daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Bu evinizde yer açmak ve temizlemek için harika bir yoldur.


  19. Online Oyun Danışmanlığı

  Online Oyun Danışmanlığı


  İster inanın ister inanmayın, insanlar online oyunlar için yardım satın alıyorlar. Oyunlarla ilgili sorunları çözmek, püf noktalarını bilmek ve üst seviyedeki insanları yenmek için yardım alıyorlar. Online oyun danışmanı olmak, ek gelir elde etmenizi sağlayacak bir yoldur. O çıldırtan seviyeleri tek başına geçmek yerine, insanların sizden yardım alması sonucu çok iyi kazanç elde edebilirsiniz


  20. Geri Dönüştürülebilir Malzemeler

  Geri Dönüştürülebilir Malzemeler

  Şişeler, kutular, poşetler, gazeteler, tenekeler, camlar… Bunların hepsi aslında geri dönüştürülebilir maddelerdir. Çevrenizdeki geri dönüşüm merkezlerini, bu alanda çalışan internet sitelerini bulabilir, biriktirdiğiniz bu maddeleri belli bir bedel karşılığında satabilirsiniz. Bu durumda sadece çevreye yararlı olmakla kalmaz, ek gelir de sağlamış olursunuz.


  21. Fotoğraflar


   Fotoğraflar


  Amatörce yaptığınız hobilerinizi, gelir elde etmek için nasıl bir meslek haline dönüştürebilirsiniz ki? Bu alanda çalışan bir çok site, karşılıklı telif haklarına uygun bir şekilde, paylaşım yapmak için fotoğraflar arıyor. Bunu yapmanın en kolay yolu, fotoğraf çekme hobinizi kullanıp, bol bol resim çekmek ve çektiğiniz resimleri onlara göndermektir. Eğer, fotoğraflarınız birden farklı yerde, sizin imzanız ile yayınlanırsa, bu size uzun süreli bir gelir akışı sağlayacaktır!


  22. Kendi İşinizi Kurun


  Kendi İşinizi Kurun


  Mevcut işinizi tekrar gözden geçirebilir veya şimdiye kadar hep yapmak isteğiniz işe başlayabilirsiniz.


  Unutmayın ki, ek gelir elde etmek için, yeni işe bazı harcamalar yapmanız, bazı şeylerden fedakarlık yapmanız gereklidir. Yaptığınız harcamalar sizi çok zorlamamalı ve zor durumda bırakmamalıdır.  Sonuç olarak, bu makalede bahsedilen yöntemler, sadece sizin kendinize ne katmak isteğinize, ek gelir elde etme isteği ve çalışma arzunuza bağlıdır.

  İnternetten Para Kazanmak İsterken

  4 min read

  İnternetten Para Kazanmak  İsterken 


  İnternetten para kazanmak yıllardır özellikle webmasterların gündemindeki ve internet kullanıcılarının da en popüler konularından biri. Gün geçmiyor ki yeni bir servis, kazanç yolu veya reklam şirketi türemesin. İşte bu noktada kişilerin seçici ve dikkatli olması gerekiyor çünkü bu servislerin bir çoğu kısa ömürlü, kullanıcıları üzerinden para kazanarak, herhangi bir ödeme yapmadan ortadan kaybolabiliyorlar.

  Bu konuda yabancı servislerin başı çekmesi ile birlikte ülkemizde de bir çok servis veya herhangi bir hukuki veya mali kaydı bulunmayan sözde reklam şirketleri de yer alıyor.

  Bir de Network Marketing konusu var ki para kazanmak için önce para yatırmanız gerektiğini iddia ediyorlar. Bu aşamada da çok dikkatli olunması gerekiyor çünkü yasal iş yapanlar olabileceği gibi kayıt dışı çalışan ve üye olmak için para yatıran kişilerin paralarını toplayarak ortadan kaybolabilenler de olabiliyor. Bu konularda çeşitli şikayet ve mağduriyetleri webmaster forumlarında oldukça fazla görebilirsiniz. Peki nelere dikkat etmek ve neye göre seçim yapmak gerekiyor?

  Hakkımızda sayfasını inceleyin
  İlgili servis veya reklam şirketinin web sitesine girdiğinizde, “Hakkımızda” sayfasını inceleyin. Kim oldukları, ne zamandan beri bu işi yaptıkları, başka ne tür işler yaptıkları, adres, telefon ve ticari bilgilerinin bulunup bulunmadığına göz atın.

  Kayıt dışı veya bireysel olarak bu işi yapanların “Hakkımızda” sayfalarında bu gibi bilgiler genellikle yer almaz yada hiç bilgi bulunmaz veya klasik tanıtım metinleri yer alır.

  Site adresine dikkat edin
  Bu servis veya reklam platformlarının site adreslerine dikkat edin. Domain uzantısı .org, .info, .in, .tk, .us vb. olanlar genellikle bireysel yapılardır veya kayıt dışı iş yaparlar. Bu da ilerleyen dönemde her an ortadan kaybolabileceği anlamına gelebilir. Yasal olarak bu işi yapan şirketlerin genellikle domain uzantıları .com.tr şeklinde olur veya .com, .net kullanabilirler.

  Site tasarımını inceleyin
  Site yapısı, tasarımı veya içeriği de oldukça önemli bir referans noktası olabilir. Doğru düzgün çalışmayan, eksik, hatalar barındıran veya yeterli bilgi ve açıklamalar barındırmayan web sitelerine güvenmeyin veya temkinli yaklaşarak gerekirse iletişime geçin ve detaylı bilgi isteyin.

  Araştırma yapın
  İncelemekte olduğunuz servis veya reklam platformu hakkında internette, webmaster forumlarında veya blog sitelerinde araştırma yapın. Farklı kullanıcıların yaşadıkları mağduriyet veya sıkıntılar olup olmadığı konusunda bilgi bulmaya çalışın.

  Kimseye araştırmadan ödeme yapmayın
  Üyelik için ödeme yapmanızı gerektiren servis veya reklam platformlarına sorgusuz sualsiz ödeme yapmayın veya para göndermeyin. Öncelikle üstte bahsettiğim konularda araştırma yaparak bilgi edinin sonrasında güven duymanız halinde kendi tercihleriniz doğrultusunda dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

  Değerlendirme
  Tabii ki bu yazdıklarım sizi gelecekte sorun yaşamayacağınızın da garantisini vermez ancak büyük oranda mağdur olmanızı veya dolandırılmanızı önleyecektir. Hiç olmazsa bilgi sahibi olarak bilinçli bir şekilde karar vermenizi sağlayacaktır.

  Ayrıca benim anlam veremediğim ve belirtmeden geçemeyeceğim bir nokta da üyelik için 50 – 100 TL vb. ödeme alan ve bir çok üyesi bulunan bazı sistemlerin sağlıklı bir kontrol paneli olmadığı hatta satış/kazanç vb. bilgileri de Google Docs veya Excel aracılığı ile sunduğunuda bir çok kere gözlemledim. Bu alınan paralardan 30-40 TL ’sini işe yatırsanız, bir ortaklık scripti lisansı alsanız olmaz mı? Bu nasıl iştir? Para vermeden üye olunan sistemler bile bir kontrol paneline sahip.

  Resim Yükle, Paylaş ve Kazan

  1 min read


  Resim Yükle, Paylaş ve Kazan


  Öncelikle herkese merhabalar. Dün bir site keşfettim. Resim yüklüyoruz, o resim linkine traffic sağlıyoruz ve kazanıyoruz. Hadi bakalım :)

  • 1000 hit 5$ (Tier 1) 
  • Minimum ödeme 1$ - Paypal 
  • Referanstan %5 kazanıyoruz 
  • IP kontrol 24 saatlik 
  • +18(bazı kurallar var) veya normal resim(istediğimiz boyutta) paylaşabiliyoruz 
  • 5-7 gün içinde ödemeler yapılıyor 

  Tier 1 - $5.00 1000 hit
  Tier 2 - $1.20 1000 hit
  Tier 3 - $0.10 1000 hit
  Tier 4 - $0.02 1000 hit

  Tier 1 - United States, United Kingdom, Canada, Australia, New Zealand

  Tier 2 - Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Spain, Sweden, Switzerland, Portugal, Poland

  Tier 3 - Argentina, Brazil, Bulgaria, Czech Republic, Greece, Hungary, Iceland, Lithuania, Mexico, Romania, Russia, Slovakia

  Tier 4 - Rest of the world


  Herkese iyi kazançlar dilerim. 

  Sitenizi 1. Sayfaya Taşımanın 50 Kriteri

  4 min read

  Sitenizi 1. Sayfaya Taşımanın 50 Kriteri  Sitenizi 1. Sayfaya Taşımanın 50 Kriteri


  1. Alan adınızda hedef kelimelerinizden birinin yer alması sizi üst sıraya taşır. Bu duruma dikkat edilmelidir. 
  2. Hosting sağlayıcınızı kaliteli olanlardan tercih etmelisiniz. Hızlı yüklenen web adresleri her zaman daha başarılı olur. 
  3. Web standartlarına uyumlu olmak için kodlama sistemlerine dikkat edilmelidir. 
  4. Daha çok ziyaretçinin karşısına çıkma hedefi ile yola koyul malısınız. 
  5. SEO yapmadan önce site ve kullanıcı analizi yapmalısınız. 
  6. Hedef kelimelerinizi yeteri kadar kullanmalısınız. Aşırı yükleme sayfanızın görünmemesine neden olur. 
  7. Site içi ve site dışı SEO sistemini uygulamalısınız. 
  8. Sektörünüze uygun hedef kelimeleri seçmelisiniz. 
  9. Kolay bulunabilir içerikler oluşturmalısınız. 
  10. Özgün ve benzersiz içerik yazdırmalısınız. 
  11. Yazı karakterlerine, renk ve büyüklüklerine dikkat etmelisiniz. 
  12. Etkileyici tasarımlar yaptırmalısınız. 
  13. İlgili sitelere link çıkışı yapın. 
  14. Aşırı miktarda link alışverişi yapmayın. Spama düşebilirsiniz. 
  15. Sitenizi forumlarda ve bloglarda paylaşın. 
  16. Banner ve grafikler ile destekleyin. 
  17. Video linkleri verin ya da sayfanıza video ekleyin. 
  18. Aşırı görsel yüklemesi yapmayın. 
  19. Çözünürlüğü yükleme hızını etkileyecek ve ağırlaştıracak fotoğraflar kullanmayın. 
  20. Sitenizi hemen hemen her arama motoruna ekleyin. 
  21. Google’ı kandırmaya çalışmayın. 
  22. Google’ın ücretsiz webmaster araçlarından yararlanın. 
  23. İnternet reklamlarından yararlanın. 
  24. Google Adwords araçlarını kullanmayı unutmayın. 
  25. Sitemap hazırlayın. Doğru biçimde hazırlayarak sitenizin kök dizinine ekleyeceğiniz bir Sitemap.xml dosyası indekslenme performansını ciddi şekilde artıracaktır. 
  26. Web adresinizi dizinlere ekleyin. Potansiyel ziyaretçilerinizin sizi daha kolay bulması sağlanır. 
  27. Sayfanızda metin linkleri kullanın. 
  28. Görsellerinize başlık ekleyin. 
  29. Kaliteli ve dolgun içerik yazın. 
  30. Sayfa başlıklarınızı yazınızı tam olarak tanımlayacak şekilde oluşturun. 
  31. Sayfa <Title>’ınızı asla boş bırakmayın. Bunu yaparsanız, bağlantı olarak arama sonuçlarında “başlıksız belge” olarak görünürsünüz. 
  32. Metalarınız her sayfa için farklı olmak zorundadır. 
  33. Sayfa uzantılarınız çok uzun tutmayın. 
  34. İndexleme yapan robotların sayfanızı nasıl gördüğünden haberdar olun. 
  35. TXT dosyasını kök dizinine yerleştirmeyi unutmayın. 
  36. Web sitenizde kod hatasının olmaması gerekir. 
  37. Web sitenizde erişilemeyen sayfa olmaması gerekir. 
  38. Siteniz bütün tarayıcılarda hatasız olarak açılabilmelidir. 
  39. Web sitenizin sürekli erişilebilir olması gerekmektedir. 
  40. Sayfalarınız akıllı telefonlara uyumlu olmalıdır. 
  41. Ziyaretçilerin sitenizde kalması için 
  42. Periyodik olarak güncelleme yapılması gerekir. 
  43. Web sitenize alternatif trafik sağlamak için farklı internet araçlarından yararlanmalısınız. 
  44. Bloglara yorumlar yazarak ana siteyi desteklemek gerekir. 
  45. Farklı arama motorlarının kriterlerine göre kelime kullanmak gerekir. 
  46. Güvenlik önlemleri almalı ve yazılarınızın çalınmasını engellemelisiniz. 
  47. Hackerların sizi bulmasını engelleyecek eklentilerden kullanmalısınız. 
  48. İlk sayfaya çıktıktan sonra SEO’yu bırakmayın ve ilk sayfada kalıcı olmanın yollarını öğrenin. 
  49. İşin uzmanından destek alın. Tek başınıza SEO yapamazsınız. 
  50. Web adresinizi akıllara kazımak için öncelikle etkili bir domain adına ihtiyacınız olacak.

  Sitenizin Reklamını Siteniz Yapsın

  4 min read

  Sitenizin Reklamını Siteniz Yapsın !   İnternet sitesi nasıl yapılır ?” adlı yazıda site yapmak hakkında temel bilgileri vermiştim.Burada bir siteyi ziyaretçilerle buluşturmak için yapabilecekleri anlatacağım.Ziyaretçi seline hazır olun.

  Başlamadan önce ufak bir test yapalım.Bakalım siteniz önce kendi reklamını yapabiliyor mu ? Bu sorulara önce site sahibi sonrada ziyaretçi gözüyle cevap verin.Böylece işin iki boyutunuda düşünmeye başlayacaksınız.Başarıda böyle gelecek

  • Sitenizin içeriği sizce yeterince kalitelimi ?
  • Sitenize giren ziyaretçiler aradıkları şeyi (ve daha fazlasını) bulabiliyorlar mı ?
  • Ziyaretçileriniz siteniz hakkında nasıl bir izlenim ediniyor ?
  • Sitenizin içeriğini ilgilenen insanlara ulaştırabiliyormusunuz ?
  • Ziyaretçiler sitenize benzer yada başka bir şey aramak için geri dönüyorlarmı ?

  Şimdi bu sorulaın yanıtlarını nasıl evet yapacağımıza bir göz atalım.

  İçerik konuşsun – Bedava Reklamınızı içeriğiniz yapsın.
  Belli bir konu için özelleşmiş ya da birçok konu barındıran bir siteniz 
  olabilir.

  İçeriğinizin kalitesi ziyaretçilerin memnuniyetindeki en etkin faktörlerden biridir.Kütüphane değerindeki iyi kategorilenmiş geniş bir arşiv izlenimi verebilen siteler genelde ziyaretçiler tarafından uğrak yerler halini alır.

  Özgünlük Önemlidir
  Bir konuda başarılı olmak için ya kimsenin yapmadığı birşeyi yapın yada yapılan bir işi daha iyi hale getirin derler.Kesinlikle doğrudur.


  Arayanlara Ulaştırın – Google zaten reklamınızı yapmaya hazır
  Kaliteli içeriği sundunuz.Sıra bunları ilgili insanlara ulaştırmada.Ziyaretçileri genelde arama motorları sağlar.Bu ziyaretçiler içinden sitenizle ilgili olduğunu Rss beslemenize abone olu ve yeni yazılarınızı takip ederler.Arama motorlarından daha çok hit almak için içeriğinizde insanların araması muhtemel olan kelimeler bulunsun.Etiketler ve kategorilerle ulaşılabilirlik düzeyini maksimuma çıkarmaya çalışın.Bu çalınan dökümanlarınızın bir işe yaramamasınıda sağlar.Metaları kullanmayı unutmayın.

  Başlık Yazma sanatı – Reklam Yapan Başlıklar
  İnsanlar arama motorlarında yazılardan önce başlıklarınızı görürler.Kesinlikle her sayfa için başka başlık kullanın.Başlıklarınız hem ilgi çekici hemde konuyla alakalı olmak zorundadır.En geniş arayan kümesine başlığınızı gördüğünde “Aradığım galiba bu” dedirtebilen başlık başarılı bir başlıktır.Fakat abartıp içeriğin sahip olmadığı vaatler veren başlıklar atmayın.

  Etiket Yazma sanatı – İçeriğinizi google’a yayın
  Etiketleriniz hem yazılarınızı başlıklara ayırsın hemde onları diğer yazılarla ilişiklerdirir durumda olsun.Yazı için en iyi başlığı seçin.Düşündüğünüz diğer başlıkları kategori olarak ekleyin.


  Kategori - Etiket ilişkisi
  Etikletler kategorilerin alt birimleri olarak kullanılabilir.mesela abc kategorisindeki yazılarda abc haberleri yda abc linkleri gibi etiektler bulunması navigasyonu kolaylaştırıp diğer yazılarınızında okunmasını sağlar .


  Daha Fazlasını Sunun – En iyi reklam müşteri memmuniyetidir.
  Sadık ziyaretçiler kazanmanın yolu siteniz hakkında güzel bir izlenim yaratmaktır.Ziyaretçinin sitenize daha sonra ihtiyaç duyabileceğini düşündürün.İçeriği kategorilere ayırın ve bağlantıları görünür bir yere koyun.Yazıların sonuna ilgili yazılar linkini koyun.Belki ziyaretçi ilgilendiği bir kategoride merak edebileceği içerikler bulabilir.Bu sayede sitenin gerçekten dolu olduğun anlatır ve reklam yapmadan reklam yapmış olursunuz.


  Diyalog Kurun – Ziyaretçilerle kaynaşma zamanı
  Sitenizde yorum yazma veya en azından bir ziyaretçi defteri bulunsun.Sitenizi gezen insanların fikirlerini alın ve onlara cevap yazın.

  Sabırlı olun

  Google’a zamantanıyın.İşler yoluna girecek ve ziyaretçi sayınız artacaktır.

  Kazanabileceneğiz Bazı Sistem Ve Siteler

  6 min read

  Kazanabileceneğiz Bazı Sistem Ve Siteler   İNTERNETTEN PARA KAZANABİLECEĞİNİZ SİTELER
  İnternetten para kazanabileceğiniz belirli yöntemler ve bu yöntemleri yürüten belirli siteler vardır. Yazının devamını inceleyerek, bu yöntemlerin neler olduğunu, hangi sitelerde uygulandığını ve internetten kazanmış olduğunuz paraların ödemesini nasıl alabileceğinizi bulabilirsiniz.

  PTC sistemi ve siteleri:
  Paid to Click’in kısaltması olan PTC, tıklama başına ödeme sistemidir. Sistemin çalışma mantığı, reklamını yaptırmak isteyen üreticilerin reklam yayınlayan sitelere belirli bir ücret karşılığında reklamlarını yayınlatmaları ve reklamcının da ücretin bir kısmını alıp diğer kısmını reklamı tıklayan üyelere dağıtmasıdır.

  PTC sistemi ile çalışan güncel ve ödeme yapan sitelerden bazıları:


  1 – Clixgrand.com
  2 – Crisbux.com,
  3 – Coffeeclick.com,
  4 – Yahoobux.com,
  5 – Watchbux.com,
  6 – Club–bux.com
  7 – Bux-for-you.com
  8 – Premiobux.com
  9 – Twickerz.com
  10 – Bux.to
  11 – Paidclicks.ws
  12 – Sebasbux.com

  Bu sitelere üye olarak, her tıkladığınız reklam başına 0.01$, referansınız ile siteye kazandırdığınız her yeni üyenin tıklaması başına ise %100 kazanç oranı elde edersiniz.

  PTS sistemi ve siteleri:
  Paid to Sign up’ın kısaltması olan PTS‘nin Türkçe karşılığı, üyelik karşılığı ödemedir. Bux sitelerinde üye portföyünü genişletmek için reklam veren şirket ya da organizasyonların listesini bulabilir, bu sitelere üye olup para kazanabilirsiniz. Üyeliği gerçekleştirdiğinizde aldığınız aktivasyon mailini bux sitelerinin profilinizde belirleyeceği adrese gönderir ve ödemenizi alırsınız.

  PTS sistemi ile çalışan güncel ve ödeme yapan sitelerden bazıları:

  1 – Twickerz.com
  2 – jillsclickcorner.com
  3 – earnmoneyus.com
  4 – focuswow.in

  PTR sistemi ve siteleri:
  Paid to Read’in kısaltması olan PTR, oku kazan ödeme sistemidir. Bu sistemde PTR sitelerine kayıt ettirmiş olduğunuz mail adresinize bir e-posta gelir. Genelde reklam ve tanıtım yazılarından oluşan bu mailin sonundaki linke tıkladığınızda açılan sayfada “paranız hesabınıza geçti” yazısı almadan sayfayı kapatmamanız gerekmektedir. PTR sisteminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Üye olduğunuz sitenin mutlaka Uluslararası üyeliğe açık olup olmadığına dikkat edin ve her zaman “International members” tanımı bulunan siteleri hedefleyin. Okuma başına yüksek ücret teklif eden sitelerden uzak durun.

  PTR sistemi ile çalışan güncel ve ödeme yapan sitelerden bazıları:

  1 – No-minimum.com
  2 – hot-rods-ptr.com
  3 – donkeymails.com
  4 – Napolyon.com

  PTSu sistemi ve siteleri:

  Paid to Surf’ün kısaltması olan PTSu, sörf yap kazan sistemidir. İnternette sörf yaparak, video ve görsel paylaşarak, arama yaparak para kazanabileceğiniz bu sisteme dahil olmak için; üye olduğunuz PTSu sitelerinin size yüklettiği toolbar’dan arama yaparak, arama başına 0.02$ kazanabilirsiniz. Paylaştığınız video ve görsellere reklam koyarak, görüntüleyenler başına da para kazanabilirsiniz.

  PTSu sistemi ile çalışan güncel ve ödeme yapan sitelerden bazıları:

  1 – Bepaid.com
  2 – Easyhits4u.com

  Anket doldurarak para kazanmak:
  İnternetten para kazanmaya başlayacaksanız, sizin için hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir yöntem olan anket doldurarak internetten para kazanma yöntemini tercih edebilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemlere benzeyen bu yöntemde de, mail kutunuza gelen anketleri doldururarak puan kazanır ve puanlarınızı paraya çevirebilirsiniz. Mailinize gelen anketler harici, önereceğimiz sitelerde surf yaparak da ek anketler doldurabilir puanlarınızı arttırabilirsiniz.

  Anket siteleri:

  1 – Opinion.com
  2 – Kumpara.com
  3 – Toluna.com
  4 – Myiyo.com

  Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) ile para kazanmak:
  Eğer kendi siteniz, blog’unuz varsa veya sosyal medyada takipçiniz çok ise bu yöntem size göre! Komisyonculuk olarak tabir edilebilecek bu yöntem, ürün satıcısı ile aranızdaki satış ortaklığıdır. Ürün sahibine para ödemesi yapmak zorunda olmadığınız satış ortaklığında, dilediğiniz kadar ürünün komisyoncusu olup, dünya çapında sattığınız ürünlerden komisyon alabilirsiniz.

  Her ürünün ayrı ayrı bannerını/reklamını sitenize ekleyerek ya da sosyal platformlarda paylaşarak satıcı ile müşteri arasında köprü olur ve sizin bağlantınızdan her satın alma için belirli bir komisyon alırsınız.

  Türkiye’de hizmet veren satış ortaklığı sitelerinden bazıları:

  1 – google.com/ads
  2 – mynet.com/ortaklik
  3 – estore.com.tr
  4 – gittigidiyor.com
  5 – ideefixe.com
  6 – kitapyurdu.com
  7 – yalcinlar.com.tr

  İnternetten para kazanmak, disiplinli ve prensipli çalışıldığında gerçekten çok kolay! Yukarıda açıkladığımız yöntemlerin çoğu PayPal ya da Alertpay ile çalışır. En başta da belirttiğimiz gibi ödeme alabilmek için mutlaka bir banka hesabınızın ve buna bağlı olan bir paypal ya da alertpay hesabınızın bulunması gerekmektedir. Önerilen sitelerden çoğu belirli bir alt ödeme limitine sahiptir. Örnek olarak 10$ ödeme limitine sahip bir bux sitesi, 10$ ve yukarısına ulaştığınız anda ödemenizi yapacaktır.

  Harcadıkça Kazan (Qassa)

  5 min read

  indir

  merhaba arkadaşlar, bugünkü yazımda sizlere Qassa”yı anlatacağım umarım faydalı olabilirim

  qassa, 2000 yılından beri dünya üzerinde 10 ülkede faaliyet gösteren bir sadakat para kazanma sistemidir.  neden sadakat olduğunu birazdan açıklayacağım , qassa da şu şekillerde para kazanılır :

  mail okuyarak, anket doldurarak , alışveriş yaparak , üye tavsiye ederek , bingo, oyun , kazı kazan oynayarak ve indirim kuponlarından yararlanarak şimdi hepsini detaylı bir şekilde açıklayalım

  MAİL OKUYARAK NASIL PARA KAZANILIR

  avon, d-smart, nike, darkorbit gibi sitelerden profil bilgilerinize göre mailler alırsınız qassa maillerde tıklama başına 1.000 qoins yani 0.15 tl para alırsınız teklifi kabul etmeniz durumunda yani bazende 10.000 coins kazanıyorsunuz

  misal d smarttan bir teklif aldınız bu teklife tıklayarak ki tıkladığınız da genel olarak üye olmanız istenir üye olursunuz ve 1.000 qoins alırsınız eğer d-smarttan bir sipariş verirseniz 600.000 qoins alırsınız bu avon olabilir ya da internet üzerinden alışveriş yaptığımız diğer siteler olabilir teklifi kabul edip o siteden ürün alır ya da istenilen level”e kadar oyunu oynarsanız daha fazla qoins sadece tıklarsanız 1.000 qoins alırsınız bazende 10.000 kazanıyorsunuz

  ANKET DOLDURMA , zaten maillerde teklif size sunulur daedalus online ya da fikir pazarı gibi anket sitelerinden size mail gelir anketi doldurmanız durumunda 50.000 qoins kazanırsınız yani anket doldurma site içerisinde ayrı bir uygulama değil maillerde teklif olarak sunulur

  ALIŞVERİŞ YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR

  alışverişinizi  neyle ilgili yapmak istiyorsanız yani : seyahat , kırtasiye, hediyelik eşya bunu qassa da seçip ilgi alanınıza göre alışveriş yapabileceğiniz siteler size sunulur bu sitelerden alışveriş yaparak tl başına qassa”nın size sunduğu qoinsi alırsınız yani 250, 750, 65.000 gibi qoins mantığını anlarsak

  1.000 qoins = 0,15 tl

  5.000 qoins = 0.75 tl

  100.000 qoins = 1.50 tl

  200.000 qoins = 3.00 tl

  alışveriş bence en avantajlısı çünkü eğer internet üzerinden alışveriş yapan bir insansınız bu alışverişiniz qassa üzerinden yaparak hem harcamış hem kazanmış olursunuz

  ÜYE TAVSİYE EDEREK NASIL PARA KAZANILIR

  qassa da kendi kişisel tavsiye sayfanızı oluşturursunuz size faydalarını, favori alışveriş sitelerinizi ve qassa ile ilgili görüşlerinizi yazarak üyelerinize kendi referans sayfanızda qassa “yı tanıtmış olursunuz referans sayfa bağlantınıza tıklayan üyeleriniz qassa”ya üye olurlar profil bilgilerini doldururlar ve siz 200.000 qoins yani 3 tl kazanırsınız her üyede 3 tl kazanırsınız fakat üyelerinizin 6 ay boyunca qassa”ya girmemesi ya da hesaplarını kapatmaları durumunda size verilen 200.000 qoins geri alınır sadakat kazanma sisteminden kasıt budur üyelerinizin size sizin qassa yı sadakat”lı olmanız üyeler farklı kişiler ve farklı ID numarasından olmalı yani aynı telefondan aynı bilgisayarlardan farklı msn adresleri ile qassa”ya üye olmaya çalışmanız durumunda hesabınız kapatılır biz farklı üyeler yani gerçek üyeler bularak üyelerimizde qassa ile ilgilenerek bize sadakat göstermiş olurlar

  OYUN OYNAYARAK NASIL PARA KAZANILIR

  qassa size günlük 1 kereligine mahsus 1 oyundan oluşan ücretsiz oynama hakkı sunar oyunlar gayet kolaydır oyunların altında nasıl oynandığı hakkında bilgi verir ve en fazla 150.000 qoins kazanırsınız.

  Bingo oynayarak nasıl kazanıldığı konusunda hiçbir bilgim yok çünkü oynayamıyorum hani anlamıyorum :-) fakat bingo ücretsiz değil belli bir qoins vererek oynanıyor birde Kazı kazan var ki o da ücretli oynanıyor kazı kazanda en fazla 100.000.000 Qoins kazanırsınız bir kere kazandıktan sonra bir bilet ücretsiz hak kazanırsınız bingo ve kazı kazanda

  İNDİRİM KUPONLARINDAN NASIL PARA KAZANILIR

  örneklerle açıklayacak olursam :

  qassa ya girdiniz indirim kuponu seçeneğini seçtiniz alışveriş sitesinden kodu aldınız ve alışveriş yapıyorsunuz

  defacto 100 tl ve üzeri alışverişinizde %10 indirim sağlıyor siz bu indirimi kullanarak harcanan tl başına 500 qoins kazanıyorsunuz hem alışveriş yapıyorsunuz hem indirim kazanıyorsunuz hem de harcayıp kazanmış oluyorsunuz

  qassa da para anlattığım şekillerde kazanıyor internetten para kazanmakla ilgili benim uyguladığım taktiği sizlerle paylaşmak isterim :

  qassa da günlük 154 tl kazanıyorum bunu paypal hesabıma aktarıyorum ve bunu sadece üye tavsiyesi ile kazanıyorum 154 tl ile birkaç alışveriş sitesinden alışveriş yaparak daha fazla qoins kazanıyorum bunu bir müddet devam ettiriyorum aynı zamanda benderimki , toluna, hiving, global test market , fikir pazarı, survey monkey ve daha fazlası anket sitelerinden kazandığım paraları da ekleyerek netlioo yani marketing alışveriş de dükkanıma

  gitti gidiyor gibi alışveriş sitelerinden ürün alarak kendi dükkanımdan satış yapıp alışveriş sitelerinden komisyon alıyorum

  amacım: yatırım yaparak daha fazla kazanmak ..

  SİTE  LİNKİ : https://www.qassa.com.tr

  buradan , merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz

  https://www.qassa.com.tr/terms_tr_TR.pdf

  Site Tanıtım Yazısı (Örneği)

  7 min read

  Site Tanıtım Yazısı (Örneği) 


  Şimdiye kadar öğrendiğimiz bilgileri toplamak hemde daha rahat inceleyebilmek için bir site üzerinde fikir yürütelim istedim, örnekteki sitede anlatacaklarımızın bir çoğunun yapılmamış olduğunu göreceksiniz.Takımlar için forma, eşofman gibi ürünlerin üretimi yapan bir şirketiniz var diyelim, daha önce tanıtımı yapılmadığı ve site üzerinde değişiklikte olmadığı için sadece kendi isminiz yazınca aramalarda çıkıyorsunuz ve forma, eşofman gibi kelimelerde üst sıralarda görünmek istiyorsunuz.Daha önceki derslerimizden edindiğimiz bilgileri kullanarak bir liste yapmanız ve bu listedeki seçenekleri mümkün olduğunca uygulamanız gerekiyor. Bu çalışmalar iç ve dış olarak ikiye ayrılıyor, site içi çalışmalar çok önemli değil gibi görünse de özgün ve kurallara uygun olarak ilerlemesi her zaman faydanıza olacaktır.

  Normal seviyede internet bilgisi olan birisi anlatacaklarımın bir çoğunu rahatlıkla yapabilir, biraz araştırma ile çok güzel kaynaklar bulabilirsiniz.


  Ön Çalışma
  Şunu sakın unutmayın, siteyi arama motorlarında üst sıralarda olacak şekilde yapmanız ziyaretçilerinizi etkilememelidir. Sadece aradığı kelimeleri doldurursanız ziyaretçi bundan rahatsız olup sitenize bir daha girmeyebilir, satış yapıyorsanız müşteri memnuniyeti sizin için daha önemli olmalıdır. Kısacası iş planı yaparken arama motoru odaklı değil tüketici kitlesine odaklı hareket etmelisiniz.

  Site içi çalışmalar

  Anahtar kelime tespiti
  Yükselmesini istediğiniz kelimelerin hangi sitelerde çıktığını, yaklaşık ne kadar rağbet gördüğünü tespit edin. Üst sıralarda olan sitelerin neler yaptığını anlamaya çalışın. Google Anahtar Kelime Aracı hizmetinden faydalanarak kelimelerin yaklaşık aranma oranlarını görebilirsiniz. Kelime ne kadar çok aranıyorsa o kadar çok rağbet olur, mümkün olduğunca “forma” yerine “takım sporları“, “aktif spor ürünleri” gibi 2 veya 3 kelime üzerine yoğunlaşın. Kelime sayısı arttıkça belki arama sayısı azalacaktır ama onuncu sayfada çıkmaktansa ilk sayfada çıkmak daha mantıklı olacaktır.

  Site Adresi (URL)
  Site adresiniz aradığınız kelimeleri içeriyorsa üst sıralara çıkmanız biraz daha kolay olur. Kelimeleri içermiyor ise bu isimle bir sayfa veya klasör hazırlamanız önerilir. Örneğin ugurozer.com/seo-calismalari gibi.

  Kafa bilgileri (Head)
  Site kod yapısında arasında kalan kısım site yapısı ve içeriği ile ilgili bilgi verilen bölümdür, bizim ilgileneceklerimiz ise, title, keywords, description olacak. Site üzerindeki her sayfada bu yazıların farklı olmasını sağlamanız lazım, aynı içerik farklı sayfalarda olmasın.

  Title (Başlık):
  Kullanıcı arama motorunda gördüğünde ilk baktığı yerdir, bu yüzden amaca hizmet etmelidir, Erateks – Aktif Spor Ürünleri Üreticisi gibi kısa ve öz olması mantıklıdır. Başlık kısmı özgün olmalıdır yani başka bir sitenin başlığını alıp kopyalamayın. Başlık içinde de aramalarda çıkmak istediğiniz kelimeyi belirtin, ve/veya yerine – (tire) kullanmanız daha iyi olur.

  Keywords (Anahtar kelimeler)
  keywords etiketinde gereksiz, yani site üzerinde geçmeyen kelimeleri kullanmamaya özen gösterin. Başlıktaki kelimeler ve site üzerindeki belli kelimeler konulmalıdır, çok fazla kelime yazmayın.

  Description (Tanım)
  Kullanıcı arama motorunda sitenizin başlığı altında bu yazıyı görecektir. Kullanıcının ilgisini çekecek bir yazı yazın, bunu yaparken başlıktaki kelimelerin burada da geçmesini sağlayın.

  Gövde (Body)
  Metinleri yazacağınız ve resimleri koyacağınız bu bölümde bazı ayrıntılara dikkat ederseniz daha başarılı olursunuz. Mesela yazılarınızda

  taglarını kullanın (bu yazıda olduğu gibi). H1 ana başlık olduğunu belirtir, numara büyüdükçe bir altındaki başlık anlamını taşır ve önemli bir bilgidir.

  Sayfa içerisinde yükseltmek istediğiniz kelimeleri (bizim örneğimizde takım sporları veya aktif spor ürünleri ) kullanıcıyı sıkmadan ve cümle bütünlüğünü bozmadan belli aralıklarla kullanmalısınız. Kelimelerin toplam metin miktarına olan oranının yüksek olması kelimenin siteniz için önemli olduğunu gösterir. İstediğiniz kelimeyle ilgili resimler kullanmaya özen gösterin, resimlerin adlarında bu kelimeler geçsin. Bunu yaparken birleşik yazmayın veya alt çizgi ile ayırmayın madalya-imalatı.jpg şeklinde yazın. Ayrıca resmin alt özelliğine bu yazıyı yazın. Kodlamayı yaparken mümkün olduğunca tablo yapısından uzak durun, çünkü sayfanın toplam boyutuna yazıların oranı önemli. Tablolar biraz hantal olduğu için dosya boyutu büyüyecektir, css ve div kullanmaya özen gösterirseniz daha kaliteli bir altyapınız olur. İç Bağlantılar Site içerisindeki sayfalarda istediğiniz kelimenin olduğu sayfaya link verirken HALİL ÇAĞLAR yani Aktif Spor Ürünleri şeklinde verirseniz daha doğru bir bağlantı vermiş olursunuz. Ana sayfa üzerinde de çok fazla sayfaya bağlantı vermemeye çalışın, belli ana sayfalardan yönlendirmek hem kullanıcının işine yarayacak hemde daha iyi bir yapı oluşturacaktır.

  Site Dışı Çalışmalar

  Dış Bağlantılar Dmoz gibi önemli olan dizin listelerinde size uygun olan bölüme kayıt olun. Farklı bir bölüme kaydolmaya çalışmayın, büyük ihtimalle kabul edilmezsiniz ve vakit kaybetmiş olursunuz. Facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde aranmasını istediğiniz kelime ile bağlantı vererek ziyaretçi çekin. Aynı şekilde sosyal imleme sitelerini de kullanabilirsiniz. Eğer mümkünse sizinle aynı tarzda olan sitelerde bağlantınızı yayınlatmaya çalışın, Google aynı içeriğe sahip olan sitelerden gelen bağlantıları daha değerli olarak görür.

  Referans Site Olmak Google belli bir kelimede veya belli bir sayfada herkesin sizi gösterdiğini fark ederse sizi referans nokta olarak görür, sizi o kelime arandığında üst sıralarda gösterir ve değerli bir kaynak olarak algılayarak PageRank değerinizi yükseltir. Bu nasıl oluyor peki ? Özgün ve faydalı bir içeriğiniz varsa insanlar sizin yazınızdan kopyalayarak bloglarında veya sitelerinde yayınlıyorlar, arama motoru ilk olarak sizin sitenizde yayınlandığını bildiği için sizin değerinize yansıtıyor. Sizinle benzer içeriğe sahip bir sitenin konuları içerisinde yazılarınıza bağlantı vermesi de bu değere katkıda bulunuyor.

  Blogger Hit Arttırma Teknikleri

  4 min read


  Blogger Hit Arttırma Teknikleri


  Blogger Hit Arttırma Teknikleri
  İnternette araştırdığınız blogger hit arttırma etiketine ait girdiğiniz sitelerdeki bütün yazıları unutun. Şimdi sizlere daha değişik yollar göstereceğim. Yazıya başlamadan önce herşeyi unuttunuz mu ? Blogunuzu sık sık güncelleyin, kendinize dost bloglar edinin, yazılarınızı sosyal medyada paylaşın vs. gibi başlıkları kastediyorum. Şimdi eğer amatörseniz daha dikkatli okuyun.


  Bir blog açtınız ve bütün yazılar kendinize ait ama birtürlü hit artmıyor. Şunu sakın aklınızdan çıkarmayın ki asla sitenin hitini arttırmak için uğraşmayın. Ziyaretçi sayınızı yükseltin. E ikiside aynı şey değil mi ? Değil. Hitinizi en fazla 3-4 gün arttırabilirsiniz. Ama ziyaretçiyi 3-4 ayda zor elde edersiniz. Burada ziyaretçi derken sitenize abone oolmuş yada yer imlerine kaydetmiş kişilerden bahsediyorum. Mesela benim ilgi alanım olan bazı siteleri ve bu sitlerin hitlerinin düşük olmasına rağmen yer imlerine kaydettim. Burayı geçelim.

  ASLA HİT ARTTIRMA PROGRAMLARI VE SİTELERİNİ KULLANMAYIN
  Google tabi salak ya sizin bunu yaptığınızdan haberi yok. Asıl salak olanlar bunları kullananlar. Ahaha Google farketmedi deyip hitin artmasını yatarak izliyorlar. 1 ay sonra ilk sıralardayken kendisini en altlarda buluyor. Sakın bu tip işlere kalkışmayın.

  GOOGLE WEB YÖNETİCİSİ ARAÇLARI'NI KULLANIN
  Bu ne midir ? Şu linke tıklayarak oraya ulaşabilirsiniz. 


  https://www.google.com/webmasters/tools/ Peki bu nasıl kullanılır ? Deneyerek öğrenin en olmadı internette bunların dersleri var.


  ALTIN KURAL: YAZILARINIZ KENDİNİZE AİT OLSUN
  Sitenizin hiti çok yüksek bile olsa yazıları kopyala yapıştır yapıyorsanız o blogu silin gitsin.Emek var mı ? Yok. Hırsızlık var. Emek hırsızlığı. O yüzden dikkatli olalım. Eğer kopyala yapıştır yapıyorsanız yazının sonuna alıntıdır diye bir yazı ekleyin. Bu yazı kocaman olsun ya da yazıyı aldığınız sitenin linkini verin.

  YORUM İÇİN ARKADAŞLARINIZI İKNA EDİN
  Bu biraz sahtekarlığa girse de ilk başlarda bunu yapmak zorundasınız. Facebook'tan arkadaşlarınıza mesaj atın. 'Ya kanka şu linke girip yorum yazar mısın ?' deyin. Başka bir alternatif olarak ise gittiğiniz misafirlikte eğer bilgisayar varsa açın sitenizi kendiniz yorum yazın. Bunu sadece ilk 1 ay yapın. sonra gerisi otomatik olarak gelir.

  LİNK DEĞİŞİMİ YADA BANNER PAYLAŞIMI YAPIN
  Peki bu nedir bunlar ? Sizin gibi tek tük hiti gelen bloglar bulun ve yöneticileriyle iletişime geçin ya yazılarınızda link çıkışı yapın yada birbirinizin banner reklam kodlarını paylaşın. Bu iki blogunda hitini arttırır. Ama ben bunu tavsiye etmiyorum daha çok Backlink yapın yani Link değişimi. İlerleyen günlerde bunun hakkında da bilgiler yazacağım.


  SOSYAL MEDYAYI AKTİF KULLANIN
  Mesela ben yapıyorum. Nasıl mı ? Yazılarınızın linkini açıklamasıyla beraber Facebook, Twitter gibi sitelerde kendi hesabınızla paylaşın. Merak edenler mutlaka olacaktır.

  İLGİ ÇEKİCİ YAZILAR YAZIN BUNLAR LİSTE HALİNDE OLSUN
  Peki nasıl ve ne hakkında yazacağım ? Bunada cevap veriyorum. Mesela En iyi 20 futbolcu, En iyi 10 banner hazırlama sitesi, En çok kullanılan telefon markası vs gibi. Bu insanların ilgisini çekebilir.

  ÇEVRENE BLOGUNDAN BAHSET
  Arkadaş ortamında takılırken 'Ya arkadaşlar benim şöyle bir blogum var ve hepinizin ilgisini çekebilecek yazılar yazıyorum.' deyin. Bazıları girmez belki bunu tanıtan arkadşlarınız bile olur.

  Bu dediklerimden en az 3-4 tanesini yazarsanız %100 değil %60-70 kadar olumlu sonuç alabilirsiniz. Abartmıyorum. Bazı siteler %500 falan diyor kanmayın.

  Hitleap Sistemi ile Organik Ziyaretçi Sayınızı Yükseltin

  6 min read

  Hitleap Sistemi ile Organik Ziyaretçi Sayınızı Yükseltin  Hitleap Nedir ?

  HitLeap iframe yöntemi ile değilde diğer sitelerden farklı olarak doğrudan sitelere ücretsiz günlük binlerce doğal hit gönderen dünyaca ünlü ve milyonlarca kullanıcısı olan site hit ticareti merkezi olarak anılan 2008 yılından beri kesintisiz hizmet veren ücretli ve ücretsiz tüm webmasterların kolayca kullanabileceği bir araçtır, bir kere şunu bilin bir kullanmaya başladığınızda bir daha bırakamayacaksınız sistem çok basit çalışır siteler kendi kendine tek bir popup pencerede açılır ve siz her beklediğiniz dakika için puan kazanırsınız, kazandığınız dakikaları sitenize hit göndermek için kullanabilirsiniz, en önemlisi dilerseniz sörf işi ile uğraşmayın bir iş yapmayın sadece öneri linkinizi sitelerde paylaşın referans olduğunuz üyelerin dakika kazancı kadar sizde 20% eşdeğer oranla dakika kazanın ve aracı olduğunuz üyelerin ücret ödeyerek satın aldığı paketlerden büyük gelir elde edin, HitLeap hakkında daha fazla ayrıntıya girmeye gerek yok sistemin kullanımı oldukça basit ve ücretsizdir ama ben yeni katılacaklar için aşağıda en ince ayrıntısına kadar site kullanımı hakkında tüm bilgileri verdim.

  Neden HitLeap Kullanmalıyım?
  Bunun nedenini asıl HitLeap kullanmaya başladığınız anda anlamış olacaksınız

  • 1. Alexa sıralamanıza 1 ay sonra bakın, şaşıracaksınız gözlerinize inanamayacağınız. 
  • 2. Hitler doğal yollardan geldiği için aRama motorlarında siteniz üst sıralara çıkacak. 
  • 3. Kullanımı ücretsizdir ama dilerseniz bekleme yapmadan ucuza ücretli hit alabilirsiniz. 
  • 4. Satış ortaklığı proğramından yüksek miktarda gelirler elde edebilirsiniz. 
  • 5. Tavsiye adresinizle üye olan kullanıcılar dakika kazandıkça sizde kazanırsız. 
  İlk başta benim belirttiğim adresi tıklayın ve açılan sayfada sağ tarafta bulunan E-mail alanına e-posta adresinizi, Username alanına kullanmak istediğiniz kullanıcı adınızı, Password alanınada kullanmak istediğiniz şifreyi girin ve sisteme üye olmak için SING UP butonuna tıklayın, bu işlemi bitirdikten sonra e-posta adresinize gelen aktivasyon linkini tıklayıp hesabınızı aktif hale getirin, ardından sisteme giriş yapmak için sitedeki Log in butonuna tıklayıp bilgilerinizi girip sisteme giriş yapabilirsiniz.

  Overview Kazanç ve İstatistik Sayfası
  Overview sekmesi sizin ayrıntılı istatistik kayıtlarınızı gösteren sayfadır, bu sekmedeki Minutes sayısı hesabınızdaki kullanılabilir dakikayı belirtir, Cash ise kazandığınız € (euro) miktarıdır bu miktar 5.00 € olduğunda veya geçtiğinde dilerseniz Cash yazısının altındaki Withdrawal pending butonuna tıklayıp açılan sayfaya Paypal adresinizi girip biriken ücretin hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz, ödemenin işlenmesi 7 gün kadar sürebilir

  My Websites Benim Sitelerim Yani Site Ekleme ve Düzenleme Alanı
  Bu sekme kazandığınız dakikaları sitenize hit gönderme işlemi yapmak içindir, sitenize hit göndermek için önce sitenizi eklemeniz lazım

  WEBSITE ADDRESS buraya hit gitmesini istediğiniz sitenin adresini yazın (örnek; abcd.net) ,

  VISIT DURATION burada sitenize giden ziyaretçiler kaç saniye beklesin diye soruyor, bu zamanı siz VISIT DURATION yazısının hemen altındaki imleci sağa sola oynatarak keyfinize göre ayarlıyabilirsiniz,

  örneğin bir youtube video linki paylaşıyorsanız bu süreyi en yüksek seviyeye getirin ki videonun izlenme sayısı artsın çünkü 20 saniyelik bir görüntülemede video izlenme oranı videonun artmayabilir,

  son aşama TRAFFIC SOURCE bu kısım seo açısından önemli burada sitenize giden hitler hitleap adresinden mi geliyor gibi mi yoksa anonim olarak mı gözüksün diye soruyor eğer Premium üyeliğiniz varsa Anonymous Source seçeneğini yoksa hitleap.com şıkkını işaretleyin ve Submit for Review butonuna basın, hesabınızda dakika varsa az sonra sitenize hit gitmeye başlayacaktır.

  Hitleap ile 1 haftada Alexa da 6 milyon düşmek hemde organik ziyaretçiler alarak yeni başlangıç yapan web sitesi blogger sahipleri için biçilmez kaftan diyorum. Bedava dakikalar kazanmak ise çok kolay kendi uygulamasını kullandığınız için sadece açık bırakın ne kadar vakit geçirirseniz o kadar web sitenize hit alın. Hiçbirşey bu kadar kolay olmamıştı.

  Web sitesi trafik artırma yolları
  Bu sisteme bende yeni dahil olanlardanım. Ancak bu kadar etkili olabileceğini tahmin etmiyordum. Web sitemin günlük trafik değerlerinde kaydadeğer bir artış oldu. Google arama motorunda 5 sayfada çıkan linklerimin şu an 3 sayfa çıktığına şahit oluyorum bu elbette büyük bir başarı. Şiddetle tavsiye ediyorum. Sadece deneyin akabinde sizde göreceksiniz.

  Aşağıya da web sitesinin söz konusu sistem ile ilgili yapmış olduğu açıklamasını alıntı yapıyorum.

  "Servisimizde sitenizin ya da sitelerinizin devamlı ve daha fazla hit alması için sörf linkinizden düzenli şekilde sörf yapmanız gerekmektedir. Bu sayede siz değerli üyelerimizin sitelerine yansıyan hitlerde gözle görülür artışlar olacaktır.

  Mesela her üyemizin günde en az 2 saat boyunca düzenli bir şekilde sörf yaptığını düşünürsek, günlük hitiniz gözle görülür şekilde artacak ve siz değerli üyelerimizin sitelerinde çok tatmin edici hit değerleri ortaya çıkacaktır. Tabi bu değerler günlük sörf yapma sürenizin fazla olmasıyla dahada artacak maksimum en iyi değerlere ulaşacaktır."

  Sistemin kullanımı ise oldukça basit Kredi Kazanma Adresini sistem size veriyor ve bu link üzerinden tarayıca açılan sayfa üzerinde belirlenmiş zaman dilimleri içerisinde web siteleri açılıyor. Aşağıdaki footer alanında ise ziyaretçi sayınız hitiniz kalan krediniz ve kullanıcı ID gibi değerleriniz yer alıyor. Sayfayı açık bırakıp surf'e başlıyorsunuz hepsi bundan ibaret.

  KAYIT:

  Traffic Exchange

  Tapporo İle Para Kazan

  4 min read

  Tapporo İle Para Kazan  Tapporo para kazanma yöntemleri.

  Bu program Winat9′a alternatif olarak içerikleri neredeyse aynı.

  Kazanç alışkanlığımıza ve cebimize yararlı olacak gibi görünüyor. Öncelikle nedir bu TAPPORO nasıl kullanılır ne yapılır nasıl işler para nasıl kazanılır bir bakalım..

  Tapporo ; Winat9′a benzeyebilir fakat IOS telefonlarda kullanılamamakta sadece Android işletim sistemi ile çalışan telefon ve cihazlarda çalışmaktadır. Tapporo’ya GPLAY (google play)’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  Tapporo’yu GPlayden indirip kurulum bittikden sonra açıyoruz. Winat9 gibi kayıt ekranı gelecek herseyı dogru sırasına gore kayıt yapıyoruz. isim soy isim ve bir gmail hesabi istiyor bu hesabin paypal hesabi olmasina gerek yok yaşinizi ve cinsiyeti sectikten sonra devam ediyoruz.

  Herşeyi tamamladıkdan sonra sıra geldi programı kullanmaya programın özelliği bazen video izleterek bazen üye ederek ve çoğunlukla Google playdan uygulama indirip kullandırarak kazandırıyor. 


  Winat9 gibi her gün reklam 

  beklemiyorsun uygulama anasayfasinda bulunan -Offers seceneğini secerek uygulama indirerek puan kazanabilir ( uygulamayi indirdikten sonra silebilirsiniz sorun cikmaz) diğer bir secenek -Videos ( video izleyerek puan topluyoruz videolar uzun o yuzden videoyu sonuna kadar izlemeye gerek yok para geldikten sonra kapatabilir başka bir hesap secebilirsiniz) -Invite seceneği var Facebook, twitter ve e-posta adreslerinizdeki kişilere duyuru yapiyor. Ben bunu kullanmiyorum kişisel listemdeki kişileri rahatsiz etmek istemiyorum o yüzden.

  Bir başka yol youtube video eklemek (1000 ORO)

  Uygulamanın içindeki menülerin ekran görüntüsünü alın. Daha sonra ister bir ses kaydı ile istersenizde müzik ile beraber windows movie maker ile bir video klip hazırlayın. Video'ya uygulama ile ilgili bilgi veren yazılar ekleyin. Bunu google hesabınız ile youtube'a yükleyin. Videonun açıklamalar kısmına
  aşağıdaki linkteki video gibi bir açıkmala yazın. Açıklamanın içine mutlaka davet kodunuzu ekleyin. Daha sonra bu videoyu buraya açıklamalar kısmına
  aşağıdakine benzer bir şeyler yazın. Bu video size tam 1000 ORO kazandıracak.

  My Tapporo Review . My invite code: "sizin davet kodunuzu ekleyin"


  Eğer ugraşmak istemiyorsaniz ben size benim videomu vereyim siz onu indirin aynen kendi kodunuzu yazarak bile 1000 ORO yani 1$ aninda kazanabilirsiniz....

  Bu videoyu aynen indirip aciklama ve başlik kismina kendi kodunuzu yazin
   

  sonra http://www.facebook.com/tapporoapp bu tapporo nun facebook sayfasi oraya ingilizce olarak "This is my video I want to 1000 ORO." ve videonuzun linkini mesaj olarak gönderin. 1000 ORO hesabiniza gelecektir.

  Programın kazandırma sistemi puan şeklinde.

  5000 Puan = 5$ değerine geliyor ve paypala para çekmek için 5000 puan sınırınıaşmış olmanız gerekiyor bu 5$’ı 2 günde yapmanız ki bazen 1 günde yapmanız bile çok kolay. programlar 100 puan uzerınde bir puan verıyor. 5000 Puana ulaştiğinizda store kismindan paypal cash sekmesini secerek paramizi hesabimiza atabiliriz.

  HOŞGELDİN 250 Puan Kodu

  kodu kayit yabildiktan sonra size bir kod soruyor oraya bu kodu yazin referans kodudur 250 puan hesabiniza gelir.

  Referans kodu her üyeye verilir ve bu kodu yeni üye olan birisi kayit olurken yazarsa sizlere 100 paun yazan yeni üyeye 250 puan gelir. Sizin kodunuzla üye olan kişi 1000 puana ulaştiğinda size 500 paun daha gelir. O yüzden sadece referans kodunuzu arkadaşlariniza vererek puan kazanabilirsiniz.

  her türlü sorunuzu ve sorunu buradan cevaplayabilirim  ilk 5$ i aldim :) winat9 ile 20 gün ugraştim 2.55 oldu tapporo ile 1 günde bu paraya ulaşabilirsiniz ben tam olarak kullanmayi bilmediğim icin 1 hafta sürdü ama işin inceliklerini öğrenince 1 günde alirsiniz 5$. yapmaniz gereken uşenmemek sizlere yukarida anlattiğim yollari izleyin yeter.

  http://www.tapporo.com/

  FikirPazari İle Para Kazan

  2 min read

  FikirPazari İle Para Kazan  Fikir pazarı (Opinion World) Anket Doldurarak Para Kazanma

  İngiltere merkezli fakat 36 ülkede faaliyet gösteren Opinnion World, 2013 itibarıyla Türkiye pazarına girdi. Türkiye deki adı Fikir Pazarı‘dır. İlk etapta Türk bir araştırma şirketi gibi görünebilir fakat merkezi İngilterede bulunan tecrübeli bir araştırma şirketidir. İlk olarak 2013 yılında Türkiyede izlerine görmeye bağladığımız Opinion world anket şirketi artık tam anlamıyla Türkiyede araştırma faaliyetlerine başlamış görünüyor.
  Opinion world, Survey Sampling International, LLC iştirakidir. (Türkiyedeki adı Fikir Pazarı) Herkesin güvenle katılıp anket doldurarak para kazanabileceği büyük bir anket şirketidir. Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere bir çok ülkede çalışmaları bulunuyor.

  Fikir Pazarı anket şirketiyle para kazanmak istiyorsanız kayıt olup anketleri doldurmanız yeterlidir. Paranızı doğrudan nakit olarak çekebilirsiniz. Türkiye’den katılan kullanıcılar mutlaka Türkiye sayfasından kaydolmaları gerekir. Aşağıdaki “Türkiye Kayıt Formu” yazan butona tıkladığınızda açılan sayfada sağdaki kayıt formunu kullanarak hızlı bir şekilde kaydolabilirsiniz.

  Nasıl Üye Olurum?
  Üye olduktan sonra profil bilgilerinizi doldurmanız gerekli. Diğer anket sitelerine göre istenen profil bilgileri daha kısa. Onaylanma süreci vs. yoktur hemen siteye üye olursunuz.

  Fikir pazarında anketler sık sayılabilecek düzeyde. 5 Euro toplayınca hemen Paypal'a çekebiliyorsunuz. 5 Euro olması çok iyi oldukça düşük bir miktar. Bunun dışında çekilişlere katılarak ödüller de kazanabiliyorsunuz. Bağış yapmanızı sağlayacak siteler de mevcut

  Fikir Pazarı Güvenilir mi?
  Fikir pazarından daha önce ödeme aldım. Ödeme kanıtını aşağıda görebilirsiniz. Bu yüzden Fikir Pazarı güvenilirdir diyebilirim.
  Fikirpazari.web.tr'ye üye olmak için

  Kahve İçerik Para Kazanma Zamanı

  1 min read

  Kahve İçerik Para Kazanma Zamanı  Doctor Reishi Türk Kahvesinin 40 Yıllık Hatırını İçine Sağlık Katarak 80 Yıla Çıkarmayı Kendisine İlke Edinen 2014 Yılında Adana GÜNEP PANAROMA İş Merkezinde Kadir UYSAL Tarafından Kurulmuş Bir Şirkettir. Dünyada Petrolden Sonra En Çok Tüketilen Sıvı Olan Kahvenin Dünya Pazarındaki Rehavetinin Farkına Varan Doctor Reishi Kurucusu Kadir Uysal Reishi Mantarlı (Kırmızı Mantar) Türk Kahvesinin Dünyanın 1 Numaralı Üretici Firması Olan DXN Firmasından Türkiyenin Distribütörlüğünü 158. Ülke Olarak Almıştır.Almış Olduğu Distribütörlük Sonucu Doctor Reishi Network Marketing Şirketini Kurup Harika Bir Kazanç Planı İle Avrupa Piyasasına Açılmış Ve Daha Şimdiden Ses Getirmeye Başlamıştır.Şirketin İlk Hedefi Olarak Kısa Vadede 50000 Temsilciye Ulaşmak Olduğunu Beyan Eden Doctor Reishi Kurucu Kadir UYSAL Tüm Avrupada Ekip Kurma İmkanı Sağlamaktadır.


  DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN 

  İnternetten Para Kazanmanın Yolları

  6 min read

   

   

   

  Paypal Nedir ? Nasıl Kullanılır


  İnternet üzerinden para kazanmak isteyen arkadaşların başlangıç noktası bir paypal hesabı açmaktır. Paypal la ilgili olarak bir kaç ön bilgi vermek gerekirse şu başlıklar altında toplanabilir. 

  Paypal Nedir ? 

  Paypal mail adresinizle kredi kartınız yada herhangi bir banka hesabınız arasında bağ kuran bir sistemdir. Yani paypal hesabınızla bir bankacılık işleminde yapılabilecek para alma, para gönderme, banka hesabınızdan paypal hesabınıza para gönderme yada tam tersi paypal hesabınızdan banka hesabınıza para aktarma gibi işlemleri yapabilir pek çok alışveriş sitesinden herhangi bir kredi kartı bilgisi vermeden ya paypal bakiyenizi kullanarak yada kredi kartınızdan direk çekilmek üzere alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız iş ve işlemleriniz için alacağınız ödeme yada komisyonlarınızı dünyanın neresinde olursanız olun saniyeler içerisinde hesabınıza geçirebilirsiniz. 

  Paypal bu hizmetler için bizden ücret alıyor mu ? 

  Paypal bireysel üyelerin para alma yada ödemeleri için hediye seçeneği ile yaptıkları tüm işlemler ücretsizdir. Paranızı çekerken kredi kartına çekerseniz eğer 7.5 tl lik bir kesinti yapılır. Banka hesaplarında kesinti görünmemekle birlikte %3-4 lük bir kesinti hakkını paypal saklı tutar. Paypaldan banka hesabınıza çekeceğiniz para çekim emrinin verilmesinden maksimum 5 iş günü sonra gerçekleşir. 

  Paypal güvenilir midir ? 

  Paypal internet üzerinden kredi kartı ile alışveriş yaptığınız sitelerin tamamına yakınından daha güvenilirdir. Paypalla bağlantılı mail adresinizi ve paypal şifrenizi güçlü tuttuğunuz sürece bir sorun yaşamassınız. 

  Paypal hesabı olmayan arkadaşlar paypal sisteminin Türkçe versiyonu olan www.paypal.com.tr sitesinden ücretsiz olarak bir paypal hesabı edinebilirler.

  Android Telefonunuz ile Para Kazanın !!!

   

  İnternetten para kazanma yolları kategorisinde son zamanların en çok para kazandıran ve kalitesine bağlı olarak en uzun ömürlü yolu google play uygulama yükleyerek para kazanmaktır. Çok küçük yaşlarda başlayan akıllı telefon kullanımı, doğal olarak da bu sektörün önünü açmıştır. Özellikle de oyun sektörüne olan ilginin artması büyük-küçük, genç-yaşlı bir çok kişinin bu sektöre dahil olmasını sağlamıştır. Yolda giderken, seyahat ederken, sıra beklerken kısacası boş zaman bulduğumuz her fırsatta elimizde akıllı telefonlar ile Google play’dan yüklediğimiz oyunlarla vakit geçiririz.

  Her geçen yıl hızla artan ve çok küçük yaşlara kadar düşen akıllı telefon kullanımı, gelecekte azalmanın aksine giderek daha da fazla artacağı gözler önündedir. Bu nedenle geleceğe yönelik yatırım yapmak isterseniz android uygulama yüklemeyi gözden geçirmenizde fayda var. Peki nasıl uygulama yükleyeceksiniz?

  Android Uygulama Yükleyerek Para Kazanma:

   

  Akıllı telefon kullanımının para kazanma yolunu açtığı reddedilemez bir gerçektir. Bu denli bir bağlanış ve hayatımızın her aşama yayılmış durumda olması nedeniyle kaliteli uygulamalar sayesinde kolaylıkla para kazanılabilir. Örneğin, sabah kalktınız, kahvaltıda gazete okumak yerine artık çoğu insan gibi siz de telefonunuza yüklediğiniz gazete uygulamasını kullanabilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekirse, canlı televizyon uygulaması sayesinde nerede olursanız olun izlediğiniz diziyi kaçırmada gününde izleyebilirsiniz. Magazin uygulaması sayesinde haberler okuyabilir, istediğiniz kategoride oyunlar oynayabilir ve hatta kişisel, sağlık ve güzellik gibi konularda da uygulamaları telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.

   

  Siz geleceğe yönelik yatırım yapma ve para kazanma yolunda bir karar aldınız ve uygulamaya koymak için izleyeceğiniz adımları merak ediyorsanız hemen anlatmaya başlayalım: İlk olarak android uygulama yapan kişilerle diyalog kurmanız gerekir. Daha sonra zihninizde canlandırdığınız uygulamayı bu kişiye anlatarak, aklınızda canlandırdığınız tasarımda uygulamayı faaliyete geçirmelisiniz. Bu uygulamanın size getirisi, içerisine yerleştireceğiniz reklamlar sayesinde tıklama başına para almak olacaktır. Eskiye oranda kazanılacak paranın arttığı ve giderek de artacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Uygulamayı kullanılabilir hale getirdikten sonra facebook, twitter gibi insanların en çok vakit geçirdiği sosyal paylaşım ortamlarında reklam yaparak uygulamanızın yayılmasını sağlamalısınız. İlk aşamalarda yavaş yavaş gelişen ve sonrasında milyonlarca kişiye yayılan uygulamanız sayesinde hiç bir şey yapmadan, oturduğunuz yerden bile para kazanabilirsiniz.

  Aracı Android Uygulamalarla Para Kazanmak:

  Android ile para kazanmanın bir diğer yolu da aracı android uygulamalar sayesinde para kazanmaktır. Her android uygulamada olmayan, sadece bu sektöre yönelik uygulamalar olan bu kategoride sizden izlediğiniz reklam başına para kazandıran çok sayıda uygulama mevcuttur. Fakat başta belirtmek gerekir ki bu yöntem çok da fazla para kazandırmamaktadır. Örnek vermek gerekirse, izlediğiniz reklam başına 5 kuruş ile 10 kuruş arasında para kazanırsınız. Bu da demek oluyor ki bütün gününüzü reklam izleyerek geçirdiğinizde ancak gözle görülebilir para kazanabilirsiniz.

  Görüldüğü üzere android sayesinde para kazanmak mümkün ve önü açık bir sektördür. Karlı bir para kazanmadan yanaysanız google play’e uygulama yükleyerek para kazanmak en mantıklısıdır. Hem geleceğe yönelik hem de kazançlı bir yatırım olacaktır. Yediden yetmişe herkesin elinde olan akıllı telefonlar sayesinde para kazanmanın yolu bu denli açılmışken vakit kaybetmeden işe koyulmakta fayda var. Siz de android yani google play sayesinde çeşitli uygulamaların sahibi olarak kolayca para kazanabilirsiniz. Bugün bir çok kişi bu uygulamalar sayesinde para kazanmakta ve hatta her geçen gün google play’e bir yeni uygulama daha yüklemektedir. İleriye yönelik kazançlı ve karlı bir seçenek olan bu sektörede şimdiden herkese bol kazançlar.

  WordPress ile Para Kazanma Yöntemleri

   

  İnternetten Para Kazanma Yöntem Ve Teknikleri & Para Kazandıran İşler

  27 min read


  İnternetten Para Kazanma Yöntem Ve Teknikleri & Para Kazandıran İşler 
  İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
  İnternetten Para Kazanmak, fotoğraf satarak para kazanmak, dosya paylaşarak para kazanmak, eski eşya satarak para kazanmak, yazı yazarak para kazanmak, çeviri yaparak para kazanmak, özel ders vererek para kazanma, domain satarak para kaanmak, e-ticaret ile para kazanmak, teknik destek vererek para kazanmak, bilgi vererek para kazanma, ek iş imkanları, reklam alarak para kazanma, anket doldurarak para kazanmak, hunca life, tasarım yaparak para kazanmak, oyun oynayarak para kazanmak

  İNTERNETTEN PARA KAZANIN
  Internet üzerinden, bilgisayarınızın başından kalkmadan size para kazandıracak yöntemleri ve internetten bulabileceğiniz iş olanaklarını bir araya getirdik.

  Koltuğundan hiç kalkmadan, internet üzerinden bir şeyler yaparak para kazanma hayali herkesin aklını kurcalamıştır. İnternetten para kazanmak elbette mümkün, ama “yan gelip yatarak para kazanmak” pek mümkün değil. 0 yüzden, internette gördüğünüz ‘‘bir günde 100 $ kazanın” gibi ilanlara kanmayın. Bu yazımızda ne onlardan ne de ‘‘saadet zinciri” modelleriyle gelir elde etmekten bahsediyoruz. Belli bir alanda uzmanlığınız ve boş vaktiniz varsa, bu kapak konumuzdaki onlarca farklı yöntemden biri veya birkaçı mutlaka size hitap edecektir; çünkü gerçek emeğinizin karşılığını alabileceğiniz ve boş vakitlerinizi değerlendirmek için ek iş imkânları bulabileceğiniz site ve servislerden bahsediyoruz.

  Çoğu kişi için internetten sabit bir maaş kadar gelir elde etmek mümkün olmayabilir, ama yazımızdaki servisleri kullanarak düzenli işler yapmaya başladığınızda harçlığınızı çıkarabildiğinizi ve kayda değer bir ek gelir elde edebildiğinizi göreceksiniz 


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  fotoğraflarınızı Satın
  Profesyonel bir fotoğrafçıysanız, çektiğiniz yüksek kaliteli fotoğrafları stok görsel sitelerinde satarak bunları paraya dönüştürebilirsiniz. Stok fotoğraflar, özellikle yayıncılık alanında kullanılmak üzere tasarımcıların satın alarak yayınlarında kullanabildiği, belli bir konuya yönelik fotoğraflardır. Örneğin PCnet’te gördüğünüz fotoğraf ve illüstrasyonların bir kısmı stok görsel sitelerinden alınmıştır. Böylece uygun maliyetle görsel alan kişi, çekim için fotoğrafçı kiralamak zorunda kalmaz. Satılan fotoğrafların fiyatları birkaç dolarla birkaç yüz dolar arasında değişiyor. Tabii bu siteler kabul edecekleri fotoğrafları çok özenli seçiyor ve çok fazla rakibiniz olduğunu da unutmamak gerekiyor. Genellikle, belli anahtar kelimeleri çok iyi anlatan görseller daha fazla dikkat çekiyor ve para kazandırıyor.

  En büyük stok fotoğraf sitelerinden Shut-terstock, fotoğraf başına 0,25 $ ila 28 $ kazanabileceğinizi söylüyor. İStockphoto ise satılan her fotoğrafınızın %15’ini size ödüyor. (Kıdemli üyeler için %45’e kadar çıkıyor.) Stok sitelerinde sadece fotoğraf değil; illüstrasyon, video ve ses dosyası satabileceğinizi de aklınızdan çıkarmayın. Tabii ilk kural, siteye göndereceğiniz tüm malzemelerin gerçekten yüksek kalitede olması.

  Stok Fotoğraf Sitelerinden Bazıları:
  www.istockphoto.com
  www.shutterstock.com
  www.fotolia.com.tr
  www.depositphotos.com
  www.bigstockphoto.com
  www.corbisimages.com
  www.dreamstime.com  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Dosya Paylaşarak Kazanın
  Dosya paylaşım sitelerini bilirsiniz. Genellikle bir sitede veya forumda gördüğünüz linke tıkladığınızda karşınıza çıkar, sizi bir süre bekletir, güvenlik kodu girmenizi isterler. Bunları aşmanın yolu o servise ücretli üye olmaktır. Belki bilmediğiniz bir şeyse, indirdiğiniz dosyayı yükleyen kişinin bu sayede para kazandığıdır. Piyasada onlarca farklı dosya paylaşım servisi olsa da en fazla 10-15 tanesi popüler ve para kazandırıyor. Bu sitelere üye olarak, çok defa indirileceğini düşündüğünüz dosyalarınızı bunlara yükleyebilirsiniz. Genellikle her indirme için düşük bir gelir (örneğin 1000 indirme için 1-5 $ arası) ve sizin linkiniz üzerinde ücretli üye olan kişiler için de daha yüksek bir gelir elde edersiniz.

  Bu servislerden para kazanmanın püf noktası, binlerce kez indirilecek dosyaları yüklemek ve bunları popüler forumlarda paylaşmak. Tabii bunlar genelde korsan film ve müzikler oluyor ama paylaşacak daha pek çok yasal içerik bulabilirsiniz. Bunları paylaştığınız forumlarda dikkat çekici, renkli ama forum kurallarına aykırı olmayan tanıtımlar yapmayı unutmayın. Bu işe günde 1-2 Saat ayıranlar ayda birkaç yüz dolar kazanabiliyor.

  Popüler dosya paylaşım siteleri:
  www.fileserve.com
  www.filesonic.com
  www.hotfile.com
  www.oron.com
  www.uploadstation.com  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Blog’unuza İçerik İlanı Alın
  Hâlihazırda bir blog sahibiyseniz reklam amaçlı bazı yazılarla (banner değil) da para kazanabilirsiniz. Türkçe blog’lar için bu sistemi Bumerang (http://bumerang.hurriyet.com.tr) uyguluyor. Bumads adlı sistemde, size verilen yazı, resim ve video gibi içerikleri değiştirmeden blog’unuza girmeniz gerekiyor. Bu sayede her bir teklif için 1 lira ile birkaç yüz lira arasında kazanç sağlayabiliyorsunuz, ilk tekliflerinizde kazanç genellikle düşük oluyor ama blog’unuzun kalitesi ve geçmişte yayımladığınız tekliflere bağlı olarak giderek artıyor. Tabii bu sistemde blog’unuz editör incelemesinden geçtiği için yeni kurulmuş veya alıntı içeriklerden oluşmuş blog’lar sisteme kabul edilmiyor.

  Bumads bu işi sistematik olarak yapıyor ama çeşitli Türkçe webmaster forumlarında, sitesini veya ürününü tanıtmak amacıyla blog yazısı yazacak kişiler arayan üyeleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Genellikle yazı başına 5-10 TL civarında teklifler sunuluyor. Aynı zamanda, bu tip forumlara siz de ilan vererek kendi sitenize/blog’unuza makale alabileceğinizi belirtebilirsiniz.

  Webmaster forumlarından bazıları:
  www.r10.net
  www.forum.iyinet.com
  www.webmastersitesi.com
  http://forum.donanimhaber.com/
  http://zone.org  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Eski Eşyalarınızı Satın
  Artık kullanmadığınız eşyalarınız, üst modelini aldığınız elektronik aygıtlarınız, okuduğunuz kitaplar, işinize yaramayan alet edevat kolaylıkla ikinci el pazarlarında alıcı bulabilir. Böylece, evinizdeki fazlalıklardan kurtulduğunuz gibi hem para kazanmış hem de bir başkasının ihtiyacını karşılamasına yardımcı olmuş olursunuz, ikinci el satışta Türkiye’de iki lider siteden söz etmek mümkün: sahibinden.com ve gittigidiyor.com. sahibinden.com’un avantajı, ilan vermek için peşinen ücret vermek zorunda kalmamanız. Dilerseniz GeT (güvenli e-ticaret) sisteminden yararlanmamayı seçerek satış işlemlerini de kendiniz üstlenebilirsiniz. GittiGidiyor’da böyle bir şansınız bulunmuyor: ilan vermek için 1-5 TL gibi ufak bir ücret vermek ve satış hâlinde gelirinizin %10’unu GittiGidiyor’la paylaşmak şart. Bunun karşılığında GittiGidiyor size güvenli ve rahat bir alışveriş ortamı sunuyor. Her iki sitede de ilanınızı daha dikkat çekici hâle getirmek için kullanabileceğiniz birkaç lira ücretli ekstra seçenekler de bulunuyor. Bu sitelerde hemen hemen her türlü ürüne uygun bir kategori bulmak mümkün. Genellikle bu sitelere verilen ilanlar başarıya ulaşıyor ama dilerseniz “bedava ilan” gibi aramalarla ulaşabileceğiniz alternatif siteleri de deneyebilirsiniz.  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Programlama Yeteneğinizi Değerlendirin
  Bir veya birkaç programlama dilinde deneyimliyseniz, ufak projeler için serbest programcı arayan pek çok şirket ve kişiden gelir elde edebilirsiniz. Bu tarz serbest iş ilanlarının yayımlandığı çok sayıda site var. Ücretler ya sabit oluyor ya da saat başına belirleniyor. Siteler, ödeme güvencesiyle ilgili çeşitli sistemlere de sahip, incelemelerimizde özellikle web programlama alanında (PHP, ASRNET vb.) çok fazla ihtiyaç olduğunu gördük ama hemen hemen tüm programlama dillerinde iş bulabilmek mümkün. Örneğin codecanyon.net sadece web uygulamalarına yönelik (VVordPress eklentisi, PHP seript’i, CSS kodu vb.) satış yapıyor ve burada hazır kodlarınızı da satışa sunabilirsiniz.

  Tabii çoğu iş için iletişim İngilizce sürdürüldüğünden ve projenin başarılı olması için istenenleri iyi anlamanız gerektiğinden, iyi bir İngilizce bilgisi de şart. Ayrıca, bu sitelerde profil sayfanızı ne kadar zenginleştirirseniz iş alma şansınız o kadar artar. Önce küçük işlerle başlamanızı öneririz. Sitedeki deneyiminiz ve olumlu yorumlarınız arttıkça daha büyük bütçeli işlere de aday olabilirsiniz.
  Programlama Dili İle İlgili Sitelerden Bazıları:
  www.codecanyon.net
  www.rent-acoder.com


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Çeviri Yapın
  Bir veya birkaç yabancı dili iyi derece bilmenin yanı sıra Türkçeye de hâkimseniz çeviri yapabilirsiniz. Profesyonel çevirmenlerin ücretleri pek de düşük sayılmaz. Bu nedenle küçük çevirilere ihtiyacı olan pek çok kişi ve şirket, daha uygun fiyata çeviri yapabilecek serbest çevirmenlerin peşindedir. Belki çevirileri karşılığında adil bir ücret almıyorlar ama özellikle üniversite öğrencilerinin bu işlerle harçlık çıkarabildiğini görüyoruz. Tabii aynı ortamlarda deneyimli çevirmenler de rahatlıkla iş bulabiliyor.

  Çeviri projelerini kapmak için yine küçük ve düşük ücretli işlerden başlamalısınız. Ayrıca, hakkını vererek bu işi yapabileceğinize inanmıyorsanız “denemenizi” önermiyoruz çünkü hatalı çeviriler ciddi sonuçlara yol açabilir. benzer şekilde, bir yabancı dili çok iyi bilmenize rağmen Türkçeniz yetersizse (örneğin Almanya’da büyüdüğünüz için Türkçe yazım kurallarına çok hâkim değilseniz) yine çeviri işlerine girişmemenizi veya Türkçesi çok iyi bir düzeltmenle (redaktör) birlikte çalışmanızı öneririz.

  Çeviri işleri genellikle alanlara ayrılır ve alana göre (teknik, edebiyat, hukuk vb.) ücretler değişiklik gösterir. Genellikle ya proje sahibinin belirlediği sabit ücreti kabul edersiniz ya da kendi ücretinizi vererek açık azaltmaya katılırsınız. Daha önce yaptığınız çeviri işleri varsa, örnek çalışmalarınızı uygun bir yere yükleyerek paylaşmanız iş olanaklarınızı artırabilir.

  Çeviri Yapma Sitelerden Bazıları:
  www.proz.com
  www.translatorscafe.com
  www.freelancersupport.com
  www.transquotation.com
  www.traduguide.com
  www.procevirmen.com  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Sitenize Reklam Alın
  Yönettiğiniz bir web sitesi veya blog varsa, sitenize reklam alarak da kazanç elde edebilirsiniz. VVeb reklamları, banner denilen ve genellikle standart bazı ölçülerde yayımlanan görsellerdir. Bazen metin tabanlı banner’lar da karşınıza çıkabilir. Büyük çaplı web sitelerinin özel reklam ağlarıyla çalışmaları ve kendi müşterilerini bulmaları mümkündür ama küçük çaplı siteler genellikle içeriğe dayalı reklam ağlarından yararlanır. Bunların da en ünlüsü elbette Google AdSense. adsense.google.com adresinden AdSense’e üye olup Google’ın size verdiği kodları sitenize yerleştirirseniz, sitenizin içeriğine uygun reklamlar görüntülemeye başlar ve tıklama başına gelir elde edersiniz. AdSense’in devantajıysa gelirlerin genelde düşük olması ve 100 $ biriktirmeden paranızı alamamanız. Öte yandan, güvenilir ve kaliteli bir ağ olması onu öne çıkarıyor. Zaten uluslararası ağların birçoğu da Türkçe siteleri desteklemiyor. O yüzden, AdSense’le çalışmak istemezseniz ya diğer yerli ağlara yöneleceksiniz ya da webmaster forumlarında gezerek sitenize sabit reklam vermek isteyen müşteriler bulacaksınız.

  Sabit reklamlar sitenizin trafiğine iyi bir gelir kaynağı olabilir. Trafiğiniz yüksekse gösterim bazlı (CPM) reklam da alabilirsiniz. Bu durumda reklam veren, banner’ına tıklama sayısına bağlı kalmadan, örneğin 1000 gösterim için 1 $ gibi bir fiyat öder.

  Türkçe reklamlar ağları:
  www.reklamstore.com
  www.adnet.com.tr
  www.adklik.com.tr  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Alışveriş Sitelerine Ortak Olun
  Türkiye’deki pek çok alışveriş sitesi, gelir ortaklığı modelleriyle size de para kazandırabiliyor. Genellikle, sizin yayımladığınız linke tıklayarak o ürünü satın alan veya siteye üye olup alışveriş yapan kişilerin harcamaları üzerinden belli bir yüzde alıyorsunuz. Bu gibi çalışmalara katılmak için alışveriş sitelerinin en altında “kazanç ortaklığı” gibi linkler aramanız gerek. Örneğin idefix ve Kitapyurdu.com satış üzerinden komisyon verirken, Hepsiburada.com ve GittiGidiyor ise tıklama başına ödeme yapıyor. Hemen hemen tüm modellerde, web sitenize veya blog’unuza o sitedeki ürünleri tanıtan bir kutu eklemeniz gerekiyor.

  Ürün alışverişi dışında, hosting gibi internet hizmetleri satan şirketlerde de satış ortaklığı modellerini görebilirsiniz.

  Satış ortaklığı yapan sitelerden bazıları:
  www.idefix.com
  www.hepsiburada.com
  www.gittigidiyor.com
  www.kitapyurdu.com
  www.adtriplex.com
  www.fottom.com  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Özel Ders Verin
  Hemen hemen herkesin bilgili olduğu bir alan vardır. Bilgi birikiminizi öğrenmeye hevesli kişilerle paylaşarak paraya dönüştürebilirsiniz. Elbette bu alanda öğrencilere yönelik dersler başı çekiyor ama programlamadan tasarıma, senaryo yazımından fotoğrafçılığa kadar pek çok alanda ders vermek mümkün. Tabii bu derslerin birçoğu internet ortamında değil de yüz yüze veriliyor, ama “öğrenci” bulmak için internetten yararlanabilirsiniz, internette daha çok özel ders almak isteyenlerin değil de vermek isteyenlerin ilanları bulunuyor. O yüzden, özel ders verme niyetiniz varsa bunu ilanlarla duyurmak zorundasınız. Bireysel yeteneklerinizi ortaya koymanız gereken tüm sitelerde olduğu gibi, profilinizi özenli bir biçimde doldurmanız ve deneyimlerinizi açıklamanız sizi tercih edilebilir kılacaktır. Bu konuda ciddiyseniz, kendinizi daha detaylı olarak tanıtan bir kişisel site kurmayı da düşünebilirsiniz.hunca life

  Özel ders ilan siteleri:
  www.dersverilir.net
  www.ozeldersveren.com
  www.ozeldersilan.com
  www.ozel-ders.com
  www.ozelders.com  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Alan Adlarınızı Değerlendirin
  Günümüzde yıllık 10 dolar gibi fiyatlarla www.isim.com gibi alan adları satın alınabildiğinden, aklınıza gelen bir site fikrine ait ismi almanız hiç de zor değil. Güzel bir isim yakalarsanız ve ileride bunu birisi sizden satın almak isterse, fiyatlar birkaç yüz dolarla binlerce dolar arasında değişiyor. Elinizdeki alan adını şimdilik kullanmayı düşünmüyorsanız veya mevcut bir sitenizi kapatacaksanız, o alan adını “park ederek” değerlendirebilirsiniz. Park edilen alan adlarında genellikle alan adıyla ilgili reklamlar görüntüleniyor ve bu sayfalar bazı kullanıcılar için her ne kadar can sıkıcı olsa da tıklanan reklamlar size para kazandırabiliyor. Bazı park servisleri, park edilen alan adlarını aynı zamanda satışa çıkarmanıza da olanak tanıyor ki bu da iyi bir seçenek olabilir. Bu alanda en ünlü isimlerden biri Sedo olsa da satış komisyonları epey yüksek olduğundan alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Son zamanlarda Google’ın AdSense for Domains hizmeti de dikkat çekiyor. Alan adınızı satmak konusunda kararlıysanız yerli alan adı satış sitelerine ve webmaster forumlarına da ilan verebilirsiniz.
  Alan Adı Alıp Satmak Sitelerinden bazıları: 
  www.sedo.com
  www.namedrive.com
  www.domainsponsor.com
  www.parked.com
  www.google.com/domainpark/  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Tasarımcılar/Grafikler İçin
  Grafik tasarımcıları, sayfa tasarımcıları, illüstratörler vb. için serbest işler bulmak aslında oldukça kolay, çünkü dünyanın her yerinde şirketlerin sürekli olarak bu tür ihtiyaçları doğuyor; ama bu alanda rekabetin de bir o kadar fazla olduğunu belirtmeliyiz. Logo, grafik, kartvizit, broşür, hatta tişört tasarımı gibi işlerde deneyimliyseniz ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız hemen hemen tüm “freelance iş ilanı” sitelerinde size yönelik işler bulunuyor. Bazen tasarım gereksinimlerini okuyup açık azaltmaya katılmanız, bazen de sabit teklifi kabul etmeniz gerekebiliyor. Bazı servislerse sadece kendine güvenenlere hitap ediyor çünkü teklif veren, başvurular arasından en iyi tasarımı seçip parasını ödüyor ve diğerleri eli boş dönüyor. Yaratıcılığınızı değerlendirmek istiyorsanız bu sitelerde şarap etiketi tasarımı gibi eğlenceli işlerle bile karşılaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey tasarım ihtiyaçlarını iyi anlamak. Grafiklerin dili yoktur ama ilanlar genelde İngilizce olduğundan, İngilizceniz yetersizse işe girişip yanlış bir şey yapmadan önce bir arkadaşınızdan yardım almak isteyebilirsiniz.

  Örnek Sitelerden Bazıları;
  www.designcrowd.com
  www.99designs.com
  www.mycroburst.com
  www.crowdspring.com
  www.logovendor.com
  www.logomyway.com


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  5 Dolara Ne Yaparsınız?
  Fiverr ile başlayan ve hızla yayılan bu akımda fikir basit: 5 dolar karşılığında başkaları için yapabileceğiniz işleri anlatan ilanlar veriyorsunuz. Fiverr’da çizgi karakter tasarlamadan hikâye seslendirmeye, sörf yaparken adınızı haykırmadan üniversite tavsiyesi vermeye kadar ilginç fikirler karşımıza çıkıyor. Zaten Fiverr’ı ünlü yapan da 5 dolar karşılığında adınızın yazılı olduğu bir yaprağı yiyen tavşan videoları olmuştu. Aklınızda böyle ilginç ve eğlenceli fikirler varsa Fiverr’da hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sitenin yerli bir örneği olan Yapanzi.com’da ise biraz daha ciddi işlerle karşılaşıyoruz ve fiyatlar 0-50 TL arasında değişiyor. Örneklerimizdeki diğer sitelerde de fiyat aralığı farklılık gösterebiliyor.

  Örnek Sitelerden Bazıları;
  http://yapanzi.com
  http://fiverr.com
  http://zeerk.com
  www.fourerr.com
  http://taskarmy.com  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Anketlere Katılın
  internetten para kazanmanın en eski yöntemlerinden biri olan anket doldurmak ve e-posta okumak, herhangi bir beceri gerektirmemekle beraber ne yazık ki pek kazançlı bir iş değil. Bu modellerin dezavantajı, genellikle anket/e-posta başına ücretin çok düşük olması, az sayıda anket/e-posta almanız ve dolayısıyla kabul edilebilir bir para miktarına ulaşmanın aylar sürebilmesi. Bu nedenle çoğu kişi ya sıkılıp sisteme katılmayı bırakıyor ya da alt ödeme miktarına ulaşamadığı için parasını alamıyor.

  Biz yine de denemek isteyenler için birkaç örnek siteyi paylaşalım:
  www.benderimki.com
  www.surveyscout.com
  www.thepanelstation.com
  www.surveyhead.com
  www.paidviewpoint.com
  https://www.qassa.com.tr


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Teknik Destek verin
  Bilgisayar bilginize güveniyorsanız yardım arayan kullanıcılara teknik destek vererek de para kazanabilirsiniz. Bu tarz işlere aracılık eden siteler genellikle size bir uzaktan bağlantı yazılımı sunuyor ve karşı tarafın bilgisayarına bağlanarak masaüstünü kendi fare ve klavyenizle yönetebiliyorsunuz. Genellikle çalışma süresine göre bir ücret biçiliyor ama bazı klasik işler için sabit fiyatlar da olabiliyor.

  Bu tarz siteler tahmin edebileceğiniz gibi-ingilizce sistemleri kullanabilme ve yazışabilirle becerisi gerektiriyor, çünkü karşı tarafın işletim sistemi muhtemelen İngilizce olacak.

  Bir diğer alternatif, elbette yerli kullanıcılara teknik destek vermek. Bildiğimiz kadarıyla bu işi otomatikleştiren Türkçe bir site henüz yok, o yüzden geleneksel ilan siteleri yoluyla müşteri aramak veya kendi siteniz varsa böyle bir hizmet verdiğinizi oradan duyurmak zorundasınız. Uzak bağlantı kurmak için TeamViewer, LogMeln Rescue, BeAnywhere Support Express gibi kendini kanıtlamış yazılımları kullanabilirsiniz. Ödeme almak için de Pay-Pal kullanılabilir.

  Teknik destek siteleri:
  www.crossloop.com
  www.corporate.supportspace.com


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Bilginizi Satın
  Belli bir konuda uzman veya iyi bir araştırmacı mısınız? Başkalarının merak ettiği sorulara kaliteli yanıtlar verebilir, ödevlerine yardımcı olabilir misiniz? Öyleyse sizin için de gelir kaynakları var. Mesela studentoffortune.com’da öğrencilere sanal bir şekilde ders anlatabilir, problemlerini çözmelerine yardımcı olabilirsiniz.www.liveperson.com ise pek çok farklı konuda danışmana/uzmana ihtiyaç duyan kişilerle sohbet etmenizi sağlıyor.


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Müzisyen Misiniz
  Amatör müzisyenler genellikle ilk parçalarını ücretsiz olarak dağıtarak olabildiğince fazla kişiye ulaşmayı hedefler ama müziklerinizin gerçekten değerli olduklarını düşünüyorsanız onları satabilirsiniz. Bu konuda en başarılı servislerden biri CD Baby (www.cdbaby.com). CD Baby, albümlerinizi ve single’larınızı kendi sitesinin yanı sıra Facebook ve iTunes Store üzerinden de satmanıza olanak tanıyor. Hatta kendi müzik sitenizi bile oluşturabilirsiniz. Şarkılarınızı “piyasaya sunmanın” ufak maliyetleri var ama kaliteli müziklerin gelir elde etmesi de çok zor değil,www.tunecore.com da belli bir ücret karşılığında şarkılarınızı farklı sanal müzik mağazalarına dağıtarak satış başlatabiliyor. Tavsiyemiz, amatör müzikleriniz için ciddi fiyatlar biçmemeniz.   ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Oyun Oynayarak Kazanın
  Oyun oynayarak para kazanma işi, genellikle online oyunlarda özel nesneler (item) veya sanal para kazanıp bunları gerçek para karşılığında satmaya dayanıyor. Tabii genelde oyun kurallarının bu tip alışverişleri yasakladığını belirtmekte fayda var. Buna rağmen bu alanda ciddi bir piyasa oluşmuş durumda. MMORPG denilen çok oyunculu çevrimiçi oyunlarda kazandıklarınız için alıcı arıyorsanız, yine o oyunlarla ilgili yerli ve yabancı forumlara bakmanızda fayda var. Facebook’taki birtakım sosyal oyunlarda da sanal değerler (mesela poker çipleri) paraya dönüştürülebiliyor. Tabii bunların hiçbiri yasal olarak oyun yapımcıları tarafından kabul görmediği için örnek adresleri paylaşamıyoruz. Kumar tarzı oyunlar içeren siteler Türkiye’de yasal olmadığı için bunlara uğramanızı da tavsiye etmiyoruz.


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Eğitim Hazırlayın
  Belli bir konudaki uzmanlığınız o konuda eğitim videoları ve dersler hazırlayacak düzeydeyse, kaliteli eğitimler hazırlayıp bunları kolayca satışa sunabilirsiniz. Hazırlayacağınız eğitim bilgisayarla ilgili bir şeyse (örneğin Photoshop, web tasarımı, Excel vb.) ekrandan video kaydı (screencast) yapabilen yazılımlara başvurmanız gerekecek. Bu yazılımlar sayesinde ekranda yaptığınız her hareket video olarak kaydedilirken mikrofonunuza konuşarak sesli anlatımla da eşlik edebilirsiniz. Eğitimleriniz tek bir konuya odaklanan (örneğin Photoshop’ta fotoğraf rötuşlama) kısa dersler olabileceği gibi saatler süren eğitim setleri de olabilir.

  Bilgisayar dışında bir eğitim (örneğin yemek pişirme veya gitar) vermek istiyorsanız iyi bir video kamerayla güzel bir kayıt yapmanız gerekecek. Mümkünse bir video düzenleme programıyla videonuzu şık bir hâle getirmeniz de yararınıza olacaktır. Ardından, video dosyalarınızı DVD’lere yazarak satışa hazır hâle getirdikten sonra gittigidiyor.com gibi siteler üzerinden güvenli bir şekilde satışa başlayabilirsiniz. Eğitim setlerinizi tanıtan bir web sitesi kurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.

  Ekran kaydı yazılımları:
  www.techsmith.com
  www.allcapture.com
  www.hyperionics.com
  www.atomisystems.com
  www.camstudio.org  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  E-Ticarete Atılın
  Hâlihazırda bir mağaza sahibiyseniz veya internetten düzenli olarak satabileceğiniz bir şeyler üretiyorsanız, e-ticarete atılarak internet üzerinden ürünlerinizi satabilirsiniz. Kapsamlı bir sanal mağaza oluşturmayı hedefliyorsanız bir e-ticaret sistemine ihtiyacınız olacak. Türkiye’de bu işi oldukça başarılı şekilde yapan şirketler var. Maliyet, paketin sunduğu özelliklere göre birkaç yüz lirayla birkaç bin lira arasında değişebiliyor. Hemen hemen tüm paketlerde kolay şekilde ürün fotoğrafını ve özelliklerini girme, kredi kartıyla ödeme modülü, kargo modülü gibi özellikler oluyor. Bu konuda tek tavsiyemiz, piyasa “genel amaçlı” alışveriş sitelerine doyduğu için, belli bir konuya ve ürün segmentine yönelen site fikirleri geliştirmenizden yana.

  Daha düşük maliyetli bir diğer alternatif, sahibinden.com ve gittigidiyor.com sitelerinde “mağaza” kurmak. Bu siteler de ürünlerinizin satışı kolaylaştırıyor ve sitelerin zaten mevcut olan yüz binlerce üyesine ulaşabiliyorsunuz. Üstelik mağaza ilanları daha dikkat çekici oluyor.

  E-ticaret sistemi sunan yerli firmalar:
  www.ideasoft.com.tr
  www.neticaret.com
  www.hemenal.com
  www.kolaymagaza.com
  www.tsoft.com.tr
  www.platinmarket.com  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Başkalarının Ufak İşlerini Görün

  Pek çok insan, zamanı yetersiz olduğu için yapamadığı bazı işlerini görebilecek kişilere ufak meblağlar ödemeye hazırdır. Bu sitelerde karşılaşacağınız işlerin bir kısmı deneyim gerektirmiyor ama zaman harcamanızı gerektirebiliyor. Tabii bazı işler için belli alanlarda uzmanlık sahibi olmanız da gerekebilir. Örneğin Amazon tarafından geliştirilen ve adını “Türk” adlı satranç otomatından alan Mechanical Turk (www.mturk.com), uzmanlığınızı da test ederek çeşitli işlere aday olabileceğiniz bir sistem. Burada çeviri işlerinden tutun da fotoğrafların sınıflandırılması ve YouTube videolarına yorum yazılması gibi işler bulunabilir.www.clickworker.com ise çeviri, veri sınıflandırma ve etiketleme, araştırma gibi işlere ev sahipliği yapıyor. Bir diğer alternatif olan microworkers.com; YouTube, Facebook, bloggibi kaynaklardaki içerikleri beğenecek, yorum yazacak, forumlara mesaj gönderecek kişiler arıyor.


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Yazı Yazın
  Türkçenize veya İngilizcenize güveniyorsanız, pek çok şirketin ve kişinin tanıtım yazıları veya makaleler yazacak kişiler aradığını duymak hoşunuza gidebilir. Kaliteli ve özgün içerik, web sitelerini arama motorlarını üst sıralara çıkarır. Bu yüzden birçok site sahibi, sitelerine uygun olabilecek içeriklerin yazılması için para ödemeye hazır. Bu tarz teklifler daha çok webmaster forumlarında karşımıza çıkıyor. O yüzden önce yerli forumlarda gezinmekte fayda var. Hatta makale yazabileceğinize dair kendi tekliflerinizi de sunabilirsiniz.

  Tabii metin yazarlığı sadece sitelere yönelik bir iş değil. Daha çok İngilizce projelerde karşılaştığımız belli bir konuda araştırma makalesi yazma, kullanım kılavuzu yazma, ödev yazma gibi işler de karşınıza çıkabiliyor. Genellikle kelime sayısına göre bir ücret belirleniyor. Bu tarz işler “freelance ilan” sitelerinde kolaylıkla bulunabiliyor.


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  İnternetten Para Kazanmak KISA KISA

  https://www.qassa.com.tr Anketler Katılarak Mail Okuyarak Oyun Oynayarak Para Kazanın. 

  www.ideaoffer.com: Fikir almak isteyen şirket ve kişilerle görüşlerinizi paylaşın.

  www.namingforce.com: Şirketler ve siteler için yeni isim önerilerinde bulunun.

  www.livemocha.com: Bildiğiniz bir dili (Türkçe dâhil) yabancılara öğretin.

  www.utest.com: Yeni yazılımları ve çevirileri test edin.   ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  İş Fikirlerinizi Gerçekleştirin
  Çok iyi olduğunu düşündüğünüz bir projeniz var ama ilk maliyetlerini karşılayamıyor musunuz? Kickstarter (www.kickstarter.com) ve benzeri ‘‘fon toplama” siteleri imdadınıza yetişebilir. Kickstarter’da yaratıcı fikrinizi ve projeyi gerçekleştirmek için gereken para miktarını açıklıyorsunuz, projeye güvenen kişiler size maddi destekte bulunuyor. Projeyi gerçekleştirdiğinizde de onlara karşı vaatlerinizi (örneğin ürün gönderimi) yerine getiriyorsunuz. Proje sonucunda elde ettiğiniz deneyimi paraya dönüştürmekse tabii size kalıyor.

  Etsy (www.etsy.com) ise el emeği göz nuru ürünlerinizi, yani kendi tasarladığınız eşsiz nesneleri satışa çıkarmanıza olanak tanıyor. Site sayesinde dünya çapında alıcılar bulabilirsiniz, www.pasaj.com da bunun yerli ve güzel bir örneği.

  Girişimcilere yönelik diğer siteler:


  www.myfikirler.com
  www.etohum.com
  http://peerbackers.com
  www.sponsume.com


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Serbest iş ilanları
  Bu sitelerde hemen hemen tüm alanlarda serbest çalışanlara yönelik iş ilanları bulabilirsiniz.

  www.projekurdu.com
  www.uzmankirala.com
  www.ifreelance.com
  www.freelancer.com
  www.elance.com
  www.guru.com

  Android Telefonunuz ile Para Kazanın

  5 min read

  Android Telefonunuz ile Para Kazanın 


  Android Telefonunuz ile Para Kazanın

  internetten para kazanma yolları kategorisinde son zamanların en çok para kazandıran ve kalitesine bağlı olarak en uzun ömürlü yolu google play uygulama yükleyerek para kazanmaktır. Çok küçük yaşlarda başlayan akıllı telefon kullanımı, doğal olarak da bu sektörün önünü açmıştır. Özellikle de oyun sektörüne olan ilginin artması büyük-küçük, genç-yaşlı bir çok kişinin bu sektöre dahil olmasını sağlamıştır. Yolda giderken, seyahat ederken, sıra beklerken kısacası boş zaman bulduğumuz her fırsatta elimizde akıllı telefonlar ile Google play’dan yüklediğimiz oyunlarla vakit geçiririz.

  Her geçen yıl hızla artan ve çok küçük yaşlara kadar düşen akıllı telefon kullanımı, gelecekte azalmanın aksine giderek daha da fazla artacağı gözler önündedir. Bu nedenle geleceğe yönelik yatırım yapmak isterseniz android uygulama yüklemeyi gözden geçirmenizde fayda var. Peki nasıl uygulama yükleyeceksiniz?

  Android Uygulama Yükleyerek Para Kazanma:


  Android Uygulama Yükleyerek Para Kazanma:   Akıllı telefon kullanımının para kazanma yolunu açtığı reddedilemez bir gerçektir. Bu denli bir bağlanış ve hayatımızın her aşama yayılmış durumda olması nedeniyle kaliteli uygulamalar sayesinde kolaylıkla para kazanılabilir. Örneğin, sabah kalktınız, kahvaltıda gazete okumak yerine artık çoğu insan gibi siz de telefonunuza yüklediğiniz gazete uygulamasını kullanabilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekirse, canlı televizyon uygulaması sayesinde nerede olursanız olun izlediğiniz diziyi kaçırmada gününde izleyebilirsiniz. Magazin uygulaması sayesinde haberler okuyabilir, istediğiniz kategoride oyunlar oynayabilir ve hatta kişisel, sağlık ve güzellik gibi konularda da uygulamaları telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.  Android Telefonunuz ile Para Kazanın 


  Siz geleceğe yönelik yatırım yapma ve para kazanma yolunda bir karar aldınız ve uygulamaya koymak için izleyeceğiniz adımları merak ediyorsanız hemen anlatmaya başlayalım: İlk olarak android uygulama yapan kişilerle diyalog kurmanız gerekir. Daha sonra zihninizde canlandırdığınız uygulamayı bu kişiye anlatarak, aklınızda canlandırdığınız tasarımda uygulamayı faaliyete geçirmelisiniz. Bu uygulamanın size getirisi, içerisine yerleştireceğiniz reklamlar sayesinde tıklama başına para almak olacaktır. Eskiye oranda kazanılacak paranın arttığı ve giderek de artacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Uygulamayı kullanılabilir hale getirdikten sonra facebook, twitter gibi insanların en çok vakit geçirdiği sosyal paylaşım ortamlarında reklam yaparak uygulamanızın yayılmasını sağlamalısınız. İlk aşamalarda yavaş yavaş gelişen ve sonrasında milyonlarca kişiye yayılan uygulamanız sayesinde hiç bir şey yapmadan, oturduğunuz yerden bile para kazanabilirsiniz.

  Aracı Android Uygulamalarla Para Kazanmak:

  Android ile para kazanmanın bir diğer yolu da aracı android uygulamalar sayesinde para kazanmaktır. Her android uygulamada olmayan, sadece bu sektöre yönelik uygulamalar olan bu kategoride sizden izlediğiniz reklam başına para kazandıran çok sayıda uygulama mevcuttur. Fakat başta belirtmek gerekir ki bu yöntem çok da fazla para kazandırmamaktadır. Örnek vermek gerekirse, izlediğiniz reklam başına 5 kuruş ile 10 kuruş arasında para kazanırsınız. Bu da demek oluyor ki bütün gününüzü reklam izleyerek geçirdiğinizde ancak gözle görülebilir para kazanabilirsiniz.

  Görüldüğü üzere android sayesinde para kazanmak mümkün ve önü açık bir sektördür. Karlı bir para kazanmadan yanaysanız google play’e uygulama yükleyerek para kazanmak en mantıklısıdır. Hem geleceğe yönelik hem de kazançlı bir yatırım olacaktır. Yediden yetmişe herkesin elinde olan akıllı telefonlar sayesinde para kazanmanın yolu bu denli açılmışken vakit kaybetmeden işe koyulmakta fayda var. Siz de android yani google play sayesinde çeşitli uygulamaların sahibi olarak kolayca para kazanabilirsiniz. Bugün bir çok kişi bu uygulamalar sayesinde para kazanmakta ve hatta her geçen gün google play’e bir yeni uygulama daha yüklemektedir. İleriye yönelik kazançlı ve karlı bir seçenek olan bu sektörede şimdiden herkese bol kazançlar.

  İnternetten Para Kazanma Yolları 「V2」

  59 min read

  İnternetten Para Kazanma Yolları 「V2」


  Paypal Nedir ? Nasıl Kullanılır


  İnternet üzerinden para kazanmak isteyen arkadaşların başlangıç noktası bir paypal hesabı açmaktır. Paypal la ilgili olarak bir kaç ön bilgi vermek gerekirse şu başlıklar altında toplanabilir.

  Paypal Nedir ?
  Paypal mail adresinizle kredi kartınız yada herhangi bir banka hesabınız arasında bağ kuran bir sistemdir. Yani paypal hesabınızla bir bankacılık işleminde yapılabilecek para alma, para gönderme, banka hesabınızdan paypal hesabınıza para gönderme yada tam tersi paypal hesabınızdan banka hesabınıza para aktarma gibi işlemleri yapabilir pek çok alışveriş sitesinden herhangi bir kredi kartı bilgisi vermeden ya paypal bakiyenizi kullanarak yada kredi kartınızdan direk çekilmek üzere alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız iş ve işlemleriniz için alacağınız ödeme yada komisyonlarınızı dünyanın neresinde olursanız olun saniyeler içerisinde hesabınıza geçirebilirsiniz.

  Paypal bu hizmetler için bizden ücret alıyor mu ?
  Paypal bireysel üyelerin para alma yada ödemeleri için hediye seçeneği ile yaptıkları tüm işlemler ücretsizdir. Paranızı çekerken kredi kartına çekerseniz eğer 7.5 tl lik bir kesinti yapılır. Banka hesaplarında kesinti görünmemekle birlikte %3-4 lük bir kesinti hakkını paypal saklı tutar. Paypaldan banka hesabınıza çekeceğiniz para çekim emrinin verilmesinden maksimum 5 iş günü sonra gerçekleşir.

  Paypal güvenilir midir ?
  Paypal internet üzerinden kredi kartı ile alışveriş yaptığınız sitelerin tamamına yakınından daha güvenilirdir. Paypalla bağlantılı mail adresinizi ve paypal şifrenizi güçlü tuttuğunuz sürece bir sorun yaşamassınız.

  Paypal hesabı olmayan arkadaşlar paypal sisteminin Türkçe versiyonu olan www.paypal.com.tr sitesinden ücretsiz olarak bir paypal hesabı edinebilirler.

  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰  WordPress ile Para Kazanma Yöntemleri  WordPress Blogu Olan Milyonlarca Kullanıcı Var. Kullanımı Kolay Olmasına Rağmen Profesyonel Bir CMS Sistemi Olan WordPress’ten Para Kazanmak Kolaydır. Emek Edip Hitini Arttırdığınız Blogunuz Belkide Sizin Ekmek Tekneniz Olabilir. Gelir Kaynağınız Olacak Olan Blogunuz Birçok Yöntemle Para Kazanmanıza Sebep Olabilir. Paranızı Almanız İçin Bir PayPal Hesabınızın Olması Şart. Çoğu Reklam Verenler PayPal Üzerinden Ödeme Yaparlar. PayPal Hesabınız İşinizi Rahatlatır. Aşağıda Açıklamalarıyla Sıraladığım Reklam Firmaları ve Doğal Para Kazanma Yöntemlerini İnceleyebilir Blogunuzda Uygulayarak Para Kazanabilirsiniz.

  *Tıklamaya ve Gösterime Ücret Ödeyen Reklam Firmalarından Reklam Almak.

  -Adsense
  Google Adsense Hatırı sayılır bir Yayıncı ve Reklam veren kitlesine sahip. Ödemeleri düzenli olarak yaptığını bilmekteyiz. Ödeme alt limiti 100$ ve sayımları çok iyi. Birçok webmasterın ekmek ekmek kapısı diyebiliriz. Sizde Google Adsense ile sitelerinizde text ve banner reklam ekleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  -LinkZ
  2002 yılında kuruluna reklamz şirketinin kardeş kuruluşu olan linkz, Kaliteli ve prestiji yüksek siteler ile çalışan bir reklam networkü dür. Ödemelerini düzenli olarak yapan linkz’nin ödeme alt limiti 500$’dir. LinkZ, Yapılan başvurulardan ziyade kendisi kaliteli siteleri inceler ve teklif sunar. Sitelerdeki kelimeleri hedef kitleye göre Link vererek reklam verenin reklamını yayınlar. Eğer sizlerinde kaliteli siteleriniz varsa bu firmayı denemenizi öneririz.

  -Zanox
  Zanox, Almanya lokasyonlu global satış ortaklığı platformudur. Kısa süre önce ülkemizde ofisini açmasına rağmen çok sayıda trendyol, markafoni, Vestel gibi Türk reklam verenlerle çalışmaktadır. Ödeme alt limiti 25 Euro’dur. Ödemelerini her ayın 1’i ile 10’u arasında yaptığını ve ödemeleri aksatmadan yapıldığını bilmekteyiz. Sizlere Webtroloji.com olarak Google Adsense ’den sonra kesinlikle Zanox’u öneriyoruz


  -Gittigidiyor.com Satış ortaklığı
  Kazan-kazan anlayışına sahip olan GG İş Ortaklığı Programı ile, Gittigidiyor reklamını yayınlayan sitelere maddi kazanç fırsatı sunarken, GittiGidiyor üzerinden satış yapan kullanıcılara da yüzlerce sitede ürünlerinin reklamını yapabilme şansı sağlar. Böylece hem yayıncı site sahipleri hem de GittiGidiyor üzerinden satış yapan kullanıcı kazanmaktadır. Satış ortakları sitelerine eklediği reklamlara kullanıcılar tarafından yapılan her tıklama başına ödeme yapılır. Tıklanma oranı arttıkça, GittiGidiyor tarafından tık başına ödenen ücret de 10 kuruşa kadar artar. Ödeme alt limiti 100 TL ve sayımlarda şuanda düzgün gözüküyor.

  * Backlink Satışı Yapıp Para Kazanmak.
  WordPress Blogunuzun Hiti Arttıktan Sonra Sitenizden Para Kazanmak İçin Backlink Satışı Yapabilirsiniz. Sitenizin Değeri Ne Kadar Yüksekse Backlinklerin Parasal Değeride O Kadar Yüksek Olur. Forum Sitelerinde Sitenizi Tanıtın ve Backlinke Açık Olduğunuzu Bildirin. Sitenizin Değerine Göre Mutlaka Müşteri Gelecektir.

  *Reklam Alanı Bölümlerinden Para Kazanmak.
  Blogunuzda Reklam Alanları Oluşturun. 250×250 , 125×125 gibi Reklamlar Entegre Edin. Boş Reklam Alanlarını İletişim Sayfanıza Yönlendirin. Boş Reklamların Resimlerinde Haftalık ve Aylık Ücretleri Belirtin. Aynı Backlinkteki Gibi Reklam Alanlarınızı Forum Sitelerinde Tanıtın.Websitesi Olan Site Sahipleri Bu Yöntemle Sizinle İletişime Geçicektir ve Blogunuza Reklam Verdirecektir.

  *Tanıtım Yazısı Yazarak Para Kazanmak.
  Blogunuzun Trafiği Arttıktan Sonra Tanıtım Yazısı Diye bir Kategori Oluşturun. Tanıtım Yazısının Nasıl Yazılacağını Öğrenin ve Firmalara Mail Göndererek Teklif Sunun. Tanıtım Yazıları Tanıtılacak Web Siteleri İçin Önemli Bir Husustur. Eğer Sizin Sitenizin PR Değeri Yüksek ise O Sitede Sizden Pay Alır ve Yükselişe Geçer. Tanıtım Yazısı Hizmetinizi Forumlarda Konu Açarak Belirtin.


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Youtube Para Kazanma Dijital Eğitim Rehberi Kitabı


  VİDEO YÜKLEYENLERE YOUTUBE' UN PARA KAZANDIRDIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ ?

  İnternette vakit harcıyor, Youtubeda videolar izliyorsunuz değil mi?

  O zaman şimdi ilk adımı atarak sizde kazanmaya başlayabilirsiniz.

  YOUTUBE AKADEMİSİ- Youtube Para Kazanma Rehberinde Neler Var ?

  YOUTUBE Nedir?
  Youtube dan para kazanma yolları nelerdir?
  Nasıl kazanacağım Ödemelerimi nasıl alacağım?
  Kolayca video upload ve download edebilme,
  Videolarımı başkası nasıl izleyecek?
  Video izlenimlerini artırma yöntemleri,
  Youtube kazançlarınızı otomatiğe bağlama gibi konular ve daha fazlası..
  Youtube Akademisi- Youtube Para Kazanma Rehberi içerinde adım adım anlatılmaktadır


  NEDEN YOUTUBE İLE KAZANÇ ?

  ÇÜNKÜ ;
  YouTube dünyanın en çok ziyaret edilen 3. sitesi
  YouTube en büyük video arama motoru ve arkasında GOOGLE vardır.
  YouTube videoları aynı zamanda Google arama sonuçlarında da indexlenmektedir.
  YouTube günlük 3 milyar izlenim almakta ve her geçen gün artmaktadır.
  Youtube mobile ise günlük 100 milyon izlenme almakta ve yine her geçen gün artmaktadır.

  Ayrıca ;
  Youtube Kazanç Taktikleri
  Youtube Kazanç Çeşitleri
  Youtube Video Upload
  Youtube Video İzlenimlerini artırma
  Youtube Ayarları
  Youtube Strategy

  Ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz...

  Yapmanız gereken sadece video yüklemek kadar basit bir işlem...   ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
  2017 Yılında En Çok Para Kazandıran İnternet İşlerinin Bir Listesi

  Özelliklesatış ortaklığı tabanlı ve reklam destekli işler sayesinde ciddi paralarkazabilirsiniz. Başlık ve kısa açıklama olarak maddelendirmeye çalıştımçalıştım umarım işinize yarar.


  1. Reklam Geliri elde etmek için blog açın
  Herhangi bir konu hakkında bir blog başlatın, bir okuyucu portföyü oluşturun ve blog sitenizle reklamlardan para kazanın.

  2.Forum Moderatör olun
  Belirlibir alanda uzmanlığınız varsa bir foruma moderatör olabilirsiniz forumlardaspam mesajları yakalayın ve üyelere yardımcı olun ama gün içinde buna en azbirkaç sat zaman ayırmak şart. Bu hizmet sonucunda forum sahibinden düzenliödeme alarak para kazanabilirsiniz.

  3.Web siteleri için Makaleler yazın
  İçerikbakımından güçlü olmayan web sitelerine yazarlık başvurusu yapabilirsiniz. Birçok web sitesi taze ve güncel içerik bulmakta zorlanır sitelere ücret karşılığıiçerik verme hizmeti sağlayabilirsiniz. Son dönemde oldukça popüler bir alandıryurt dışı kaynaklı kaliteli siteler bulabilirseniz ve kaleminiz sağlamsa makalebaşı $50 a kadar para kazanabilirsiniz.

  4.Forumlara konu açarak para kazanın
  Webmaster ve seo uzmanları o kadar yoğun kişilerdir ki forumlara konu açacak kadarzamanları yoktur zamanları olmamasıyla birlikte bunun yapılması da gereklidirbu noktada size verilen bir makaleyi onlarca foruma göndermek için onlarlaanlaşıp karşılığında konu başına para kazanabilirsiniz. İyi bir teklifle giderseniz buna hiçbir webmaster hayır demez emin olun.

  5.Podcast blogla para kazanın
  Blog alt yapısını kullanarak makaleler yerine bu sefer de ses, vide gibi içerikler paylaşın güncel konular yakalarsanız bloğunuza alacağınız reklamlardan ciddi şekilde para kazanabilirsiniz.

  6.Ürün bazlı kazancı destekleme
  Eğer elinizde tek ürününüz ve buna bağlı bir siteniz varsa ürününüzle alakalı forumlara banner reklamları vererek kazancınızı katlayabilirsiniz. Bu durum affiliate marketing için de geçerlidir ve güzel bir taktiktir.

  7.Döküman çevirisi ya da tercümanlık yapın
  Otomatik olarak farklı dile çevrilen makaleler bir insanın çevirdiğine benzemez bu yüzden ücretsiz ilanlar vererek çeviri hizmeti yaptığınızı duyurarak kelime sayısına göre bir çeviri hizmeti verebilirsiniz. Örneğin 100 kelimelik bir makaleyi 3 TL gibi bir fiyata çevirebilirsiniz kelime sayısı arttıkça kazandığınız para da artar.

  8.Yaşam koçluğu yapın
  Uzman olduğunuz bir alanda o konuda ücretli destek almak ve danışmanlık almak isteyen kişilere koçluk yapabilirsiniz. Ciddi para kazandıran bir iştir özellikle Avrupa da ve ABD de çok popülermiş şu dönemde.

  9. Oyun Turnuvalarına katılın
  Eğer oyunlarda yeterince kendinize güveniyorsanız ücretli oyun turnuvalarına girmeyi düşünebilirsiniz oyunu kazandığınız taktirde ciddi paralar kazanabilirsiniz çünkü dünya genelinde turnuvalar düzenleyen siteler mevcut. yeterince iyi iseniz..

  10.Link satışlarına aracılık edin
  Bir çok insan web sitelerine link satın almak bir çoğu da sitelerinden link satmak ister siz onları buluşturup alışveriş sonucu komisyon alabilirsiniz.

  11.İnternet siteleri ve alan adlarını alıp satın
  Birçok insan değerli olduğuna inandığı web sitelerini ve alan adlarını satmak ister ama bunun reklamını ve ilanını verecek zamanı yoktur. Bir komisyon karşılığında yüzde on gibi mesela bu işlere aracılık yapabilirsiniz ve bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu yolla para kazanan birçok site açıldı ülkemizde.


  12.İş ve eleman ilanları yayınlayın
  İş ilanları ve iş arayanlara yönelik bir ilan sitesi kurabilirsiniz milyonlarca işsiz insan ve binlerce iş arayan şirketlere bu yolda aracılık edip reklam vs. gelirlerinden hit alabilme potansiyeli olan bu sitenizden para kazanabilirsiniz.

  13.Web sitesi geliştirin
  Eğerbir web programcısıysanız açık bulduğunuz ya da kullanım kolaylığı sağlayacağına inandığınız bir eklenti geliştirip büyük firmalara satabilirsiniz.

  14. Kendi arama motorunuzu oluşturun
  Bunu sıfırdan yapmanıza gerek yok Google arama motoru için bir API sağlar bunu kullanarak bellirli bir konu alanında kullanıcıların arama yapmasını sağlayabilirsiniz. Arama sonuçlarında reklam göstererek ciddi paralar kazandırabilecek iş diyebilirim.

  15.Belirli bir sektör için web sitesi yapın
  Bir sektör için o sektöre özel kullanım amaçlı bir site yaparak sadece görselliği değiştirip aynı sektörden onlarca firmaya bu alt yapıyı satabilirsiniz. Örneğin emlak, araba kiralama, e-ticaret sistemi gibi.

  16. Ebay dan para kazanın
  Ebay da toplu açık arttırmalara girip ciddi kar bırakacak ürünler hatta depolar bile yakalayabilirsiniz. Ama bunun için sisteme iyice hakim olmak gerekiyor. Ayrıca yine ebay ile Drop Shipping denilen sanal mağazacılık ile başkalarının ürünlerini satabilirsiniz.

  17. Fotoğraf çekip satın
  Stok photo vb sitelere çektiğiniz orijinal fotoğrafları ciddi paralara satabilir ve bu yolla para kazanabilirsiniz.

  18. Affiliate Marketing ile başkalarının ürünlerine ortak olun
  Bloğumda bu kategoride oldukça fazla içerik ve yöntem var çağın en kazançlı online işlerinden biri diyebiliriz

  19. Forex ile para kazanın
  Forex sistemi oldukça kolaydır döviz, altın, hisse senetleri gibi değerlerin iniş çıkışlarını tahmin ederek kısa süreli yatırımlarla zengin olabilirsiniz.

  20. Photoshop ile logo ve grafik tasarlayıp satın
  Eğer photoshop ve Corel tarzı bir grafik programı kullanmayı biliyorsanız büyük şirketler için extra farklı logolar tasarlayıp onlara pazarlayabilirsiniz.

  21. İnternetten program satın
  Antivirüs, backup, vs bir sürü kategorideki bilgisayar programlarına satış ortağı olup kurulum başına gelir sağlayabilirsiniz.

  22. Video marketing ile para kazanın
  Youtube başta olmak üzere dailymotion ve izlesene.com gibi video ağları üzerinden niş bir kategori bulup aynı videoları indirip derleyerek tekrar bu sitelere yükleyip ortaklık ettiğiniz ürünün sitesine ziyaretçi yönlendirebilirsiniz.

  23. Adwords ile tanışın
  Çok düşük maliyetlerle her alanda reklam vererek ister site isterseniz de belirlediğiniz bir telefona müşteri akıtabilirsiniz.

  24. Link kısaltma servisleriyle para kazanın
  Bunun için 2 seçenek var birincisi çok yüksek hitli siteleriniz olması lazım diğeri ise hile yöntemlerine başvurmak. ‘. Yöntem için youtube a girip link kısaltma bot yazabilirsiniz güzel kaynaklar var.

  25. Tişört tasarlayıp satabilirsiniz
  Eğer bir tasarımcı ruhuna sahipseniz taasrladığınız tişörtleri toptan ya da perakende olarak satabilirsiniz.

  26. Gittigidiyor ile para kazanabilirsiniz
  A-dan Z ye tonla ürüne sahip bu sitede satış ortaklığı bölümü var buradan bir ürün seçip hemen reklamını yapabilir ve ortaklık programından para kazanabilirsiniz.

  27. Anket doldurarak para kazanmak
  Bu sitede çok güzel anket doldur para kazan sitelerine ait kaynaklar var ödeme yapan anket siteleri yazarak site içinde arama yapın sürpriz listeye ulaşın.

  28. Veri giriş elemanı olarak çalışın
  İnternette bir çok site veri giriş elemanları arıyor özellikle e-ticaret siteleri ve portallar bu tip sitelerle anlaşıp saat başı kazanç elde edebilirsiniz.

  29. Web hosting satabilirsiniz
  Sitelerinizde ve bloğunuzda web hosting satabilirsiniz bütün hosting firmaları affiliate link sağlıyor

  30. Bir forum kurabilirsiniz
  İlgilendiğiniz bir alanda bir forum kurup iyi bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra bu işten reklamlar sayesinde güzel paralar kaldırabilirsiniz. Buna memurlar.net, kizlarsoruyor.com ve kadinlarkulubu.com en büyük örnektir.

  31. E-posta pazarlaması yapabilirsiniz  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰  ADSENSE NEDİR ? NASIL PARA KAZANILIR ?


  İnternet dünyasındaki site sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Çoğu kişi web sitelerini ne amaçla kullanırsa kullansın mutlaka belli bir süre sonra sitesinden para kazanmayı düşünmeye başlıyor. Tabi ki bu iş için sağlam bir sistem ve alt yapı gerekiyor ve işte tamda burada google adsense devreye giriyor. Adsense, hem reklam verenleri hem de reklam yayınlayanları bir araya getirerek Adsense programında birleştiriyor. Ve aynı zamanda bunu dünya devi Google’nin alt yapısında gerçekleştiriyor. Adsense; insanların sahip oldukları web sitelerinde reklam verenlerin reklamlarını yayınlamasına olanak sağlayan ve bunun sonucunda siteye gelen ziyaretçilerin bu reklamlara tıklaması ile tıklama başına para ödeyen, google'ın reklamlardan para kazandırma servisidir

  Adsense programına üye olmak ve Adsense Sistemini kullanmak tamamen ücretsizdir

  Adsense'ye nasıl üye olabilirim?
  Adsense servisine web sitesi olan herkes üye olabilmektedir. Ancak adsense' ye üye olduktan sonra birde onay süreci bulunmaktadır. Siz web siteniz ile adsense’ ye üyelik başvurusunda bulunursunuz eğer başvurunuz onaylanırsa web sitenizde reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.

  Adsense’ ye buradan başvurabilirsiniz.

  Adsense'ye başvurdunuz ancak, başvurunuz bir türlü kabul edilmiyor mu? o zaman web siteniz adsense politikalarına ve kalite şartlarına uygun olmayabilir. Ancak başvuru süresi 15-20 günü bulabildiği için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Adsense'ye üyelik bir çok şarta bağlıdır ve sitenizin içeriğinde, tasarımında ve reklam alanlarında düzenleme yapıp tekrar başvurarak üyeliğinizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

  Sitemde Adsense reklamlarını nasıl yayınlarım?
  Adsense’ ye başvurunuz kabul edildi diyelim. Peki sitemizde reklamları nasıl yayınlayacağız. Öncelikle adsense hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabımızdaki reklamlarım bölümündeki yeni reklam birimi kısmından istediğimiz reklam şeklini seçebilirsiniz, ancak eğer siteniz müsaitse önerilen reklam şekillerini kullanmanızı tavsiye ediyorum, çünkü en çok önerilen şekiller en çok tıklanan ve dolayısıyla en çok kazandıran reklam şekilleridir. Sitemize uygun olan reklam şeklini seçtikten sonra reklama bir isim verip, sol alt köşeden ‘kaydet ve kodu al’ butonuna tıklıyoruz. Karşınıza reklamınız için oluşturulan bir kod çıkıyor, reklamlarımızın web sitemizin neresinde olmasını istiyorsak bu reklam kodunu oraya kopyala-yapıştır yapıyoruz. Ve böylelikle adsense reklamlarımız sitemizde yayınlanmaya başlıyor.

  Adsense’ de dikkat edilmesi gereken hususlar;
  Sitenizdeki kendi reklamlarınıza asla tıklamayın, çünkü adsense bunu tespit ediyor, sitenizi ve hesabını banlayabiliyor. Ayrıca site içeriğinin kopya olması, sitenizin ve içeriğinin yetersiz ve kalitesiz olması, sitenizdeki reklam yerleşimlerinizin uygunsuz olması, gibi nedenler yüzünden de hesaplarınız dondurulabilir.

  Adsense reklamlarından para kazanmaya başladık, peki paramızı nasıl alacağız?
  Adsense hesabınızdaki para 200 TL ye ulaştığında direk banka hesabınıza ya da adresinize çek göndermek suretiyle size ödeme yapar. 200 TL minimum ödeme eşiğidir, dilerseniz paranızı biriktirip toplu olarak talep edebilirsiniz.

  Tabi ödeme almak için öncelikle vermiş olduğunuz adrese google tarafından gönderilecek olan pin numarasını hesabınıza girmelisiniz. Ayrıca, ödeme ayarları bölümünden banka bilgilerinizi eksiksiz girmeniz ve banka hesabınızı onaylamanız gerekmektedir.

  Peki Adsense’ den ne kadar kazanabilirim?
  Adsense’ den ne kadar para kazanacağınız tamamen sitenize bağlıdır. Eğer günlük 100 - 200 kişilik hite sahip bir web siteniz varsa, aylık 150 - 200 TL civarına paralar kazanabilirsiniz. Adsense de ne kadar hit o kadar reklam tıklaması ve eşittir para demektir. Sitenizin içeriği, sitenizdeki reklam yerleşimleri, diğer reklamlar ve tabi ki ziyaretçi sayınız sizin adsenseden ne kadar kazanacağınızı belirleyecek başlıca unsurlar olacaktır.

  Gördüğünüz gibi Adsense reklam yayıncılarına ciddi şekilde gelir imkanı sağlamaktadır. Tabi bu imkandan ne kadar faydalanacağınız tamamen sitenizin potansiyeline ve sizin yeteneğinize bağlıdır.

  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  İnternette Para Kazanmak İçin 10 Altın Kural


  Türkiye’de internet sektöründe genç ve heyecanlı arkadaşlarımın genel olarak yaptıkları yanlışlardan bahsettim, ve bana göre internette başarılı olabilmek ve iyi para kazanilmek için doğru yöntemleri de hazırlamadan yapamadım. İşte benim başarı formülüm:

  Çok iyi İngilizce Öğrenin: İngilizce çalışın. İngilizceyi çok iyi bilmeden internet sektöründe çok başarılı olma şansınız yok. Çünkü yenilikleri takip etme şansınız yok. İnternette ortak dil İngilizce, bunu unutmayın.


  Hedef Belirleyin: Bir zaman ve hedef belirleyin. Bu süreçte bütün sektörleri inceleyin, ve sonunda bir sektörde karar kılın. Herşeyi aynı anda öğrenmeye, hem social marketing konusunda dünyada bir numara olmaya, hem SEM konusunda bir numara olmaya çalışmayın. Basamaklar tek tek çıkılırsa en sağlıklı şekilde hedefe ulaşırsınız.

  Çok Çalışın: Rahmetli Sakıp Sabancı her zaman beni girişimciliği ile heyecanlandıran bir insandı. Onun bir sözü hiçbir zaman aklımdan çıkmaz. O heyecanlı ses tonu ve sevecen şivesi ile her fırsatta “Çalışmak, çalışmak, çalışmak” derdi. İşin ana formülü budur arkadaşlar, daha ötesi yok. Ancak internet çağının hastalığı olan aşırı bilgi yüklenmesi konusuna çok önem vermeniz ve verimli olmanız gerekiyor.

  Dinlemesini Bilin: Dinleyin, başka fikirlere önem verin. Bu çok ciddi bir sorun. Dinlemeyi bilmiyoruz, hep biz doğruyuz, hep bizim fikirlerimiz mükemmel. İş hayatımın başında iken bu hatayı çok yaptım. Şu anda emin olun hertürlü projemde işin uzmanından, sıradan bir kullanıcıya kadar başkalarının fikirlerini dinliyorum, ve farklı fikirlere çok önem veriyorum.

  İçi Fos Karpuz Olmayın: Eskiden Adana’da karpuz alırken büyükler tabiri caizse önce karpuzu tartarlardı. Dıştan kocaman, yemyeşil, tam olmuş dediğiniz karpuzun içi kabak çıkabilirdi. İnsanın sektörüne göre kişisel markalaşması, imajı, giyimi, kuşamı, konuşması, her adımı önemlidir. Ancak sektörünüzde başarılı değilseniz, yaptığınız işler gurur duyacağınız işler değilse imajınız hiçbir işe yaramaz. Hedef belirleyin ve bir konuda uzmanlaşın dememin sebebi de budur.

  Test Edin, Pratik Yapın: Fikirler, fikirler, fikirler. Herkesin, hepimizin fikri var. Her fikri olan büyük girişimci sayılıyor. Bu konuyu geçen sene verdiğim girişimcilik konferansında uzun uzun anlattım. Eğer fikrinizi uygulamaya geçirmemişseniz siz bir girişimci değilsiniz. Denemekten ve hata yapmaktan korkmayın. Her başarılı internet girişimi süper iş planları, çok ciddi yatırımı olan ve uzun çalışmalar sonucu yapılan girişimler değildir. Aksine çoğu başarılı internet girişimi bir anda, birkaç günde belki bir gecede yapılan websiteleri ile doğmuştur. Test etmekten korkmayın.

  Çevre Yapın: Bu aslında sadece internet için değil bütün sektörler için geçerli bir kural. Ne kadar doğru insanlarla donatılmış bir networkünüz varsa o kadar büyüme şansınız vardır. Social sitelerin artması ile birlikte genç Türk popülasyonunu FriendFeed, Twitter gibi sosyal sitelerde internet sektörünün Amerika’da önde gelen isimleri ile konuşurken, tartışırken, fikir alışverişi yaparken görmek normal oldu. Bu fırsatı iyi değerlendirin. Ancak gözlemlerinden birçok arkadaşımızın yaptığı bir hatayı paylaşmak istiyorum. Unutmayın ki internetten gerek email, gerek IM, gerekse sosyal sitelerle iletişim kurduğunuz kişiler (bizler, onlar, vs) yoğun kişiler, hergün sizler gibi yüzlerce kişiden talepler geliyor. Burada çok zeki davranın, kesinlikle karşınızdakini rahatsız etmeyin. Sizi arkadaş listesine ekledi diye önemli kişileri dakika başı rahatsız ederseniz krediniz anında tükenir. Sosyal networklerin verdiği avantajı annoying olarak anında dezavantaja çevirirsiniz, benden söylemesi.

  Küçük Düşünün: Evet, küçük düşünün. Başımıza ne geldiyse büyük düşünmekten geldi. Her proje, her fikir, her site için global hedefler, dünya markası olma vs gibi hayaller peşine düşmeyin. Gerektiği zaman küçük hedefler koyarak daha başarılı olabileceğinizi unutmayın. Cebinizde beş kuruş para, hiçbir tecrübe, çevre, ya da bir iş planı yokken Türkiye’nin en büyük eticaret sitesini kurma fikri ile benim gibi yatırımcıların kapısını çalmayın, kredinizi tüketirsiniz.

  KARMA’ya İnanın: Özellikle Web2.0 gibi paylaşım çağında mümkün olduğunca verici ve yardımcı olun. Emin olun faydasını göreceksiniz. Bundan birkaç ay önce üyesi olduğum bir mastermind gurubunda işimin önemli bir bölümü olan aslında çok gizli bir yazılımı diğer 4 üye ile paylaşmıştım, hem de hiçbir karşılık beklemeden. Herbiri internet pazarlama sektöründe önde gelen isimler olan bu mastermind gurubu üyelerinden birisi bu yazılım sayesinde işlerinin 10 katı daha çok kar yaptığını, yıllardır aradığı şeyin bu olduğunu ifade eden bir teşekkür emailı attı birkaç hafta önce. Dile benden ne dilersen diyordu. Ben de başarılarının devamını diledim. Aynı gün içinde internet pazarlamada gelecek olacak ve beni büyüleyen, ona şu anda hergün onbinlerce dolar kazandıran bir fikri bana email attı, hem de hiçbir karşılık beklemeden. Bu kişi Amerika’da arrogant olarak tabir ettiğimiz, hem de işinde çok başarılı, tanınan birisi. KARMA kendini birkez daha gösterdi. Hep ben, hep ben demeyin.

  Büyük Düşünün: Çok çalışıp, seçtiğiniz dallarda uzmanlaştıktan sonra yapacağınız tecrübeler ile birlikte vizyonunuz genişlemiş olacak. Artık içi fos karpuz değilsiniz, büyük düşünmenin zamanı geldi. Büyük düşünüp, donanımlı olmanın verdiği güvenle hareket edin ve büyük projelere imza atın.  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
  PTC Nedir ? Ne Kadar Kazandırır ?


  Açılımı "Paid To Click" olan PTC kavramı, tıklama başına para kazanma ve bunun için kulşanışan yöntemi tanımlamak için kullanılır. Kısaca "Tıkla-Kazan" sistemi de diyebiliriz.

  Bu sitelerin genel işleyişi bir referans aracılığıyla üye olmak (Pek çok sitede referanslı üyelik sizi daha avantajlı kılar) ve üyelik işleminin ardından sitenin size sunduğu imkanları sonuna kadar kullanmaktan ibarettr. Bütün bunlardan da öte kendi referans grubunuzu yaratmanız kaznama oranlarınızı sıçratacaktır.

  Bizim tavsiye ettiğimiz ya da güvenilir olduğunu duyduğunuz düşündüğünüz sitelere üye olarak PTC'ci olmaya başlayabilirsiniz. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra giriş yaptığınız sitede ilgili alanlara giderek kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu alanların adları siteden siteye değişir. "Surf Ads", "View Ads", "Earning Area", "Paid to Click", "Get Paid to Browse Ads", gibi. Girdiğiniz alanlarda kareşınıza çıkacak linkler için PTC siteler tıklama başına 0.01$ ile 0.001$ arasında değişen miktarlarda ödeme yaparlar.

  PÜF NOKTALARI
  Tıkladığınız linkler genel olarak yeni bir sayfada açılırlar ve başka sayfada açıldıktan sonra, yapılan işlemin başarılı sayılabilmesi için belirtilen süre kadar beklenmesi gerekir. Genel olarak "Your account has been credited", "Success" gib yazı ya da grafiklerle bu işlemin bittiği belirtilebileceği gibi, pek çok sitede de bunun yerine karşınıza çıkan rakamlarla onaylama yapmanız, ya da "close the window" uyarılarını tıklamanız beklenir. Ancak bu işlemi yaptıktan sonra hak ettiğiniz para hesabınıza geçmiş demektir.

  Bir sayfa ile ilgili onay işleminiz bitmeden o sayfadan çıkmanız ya da başka bir sayfa açmanız işlemin yarım kalması ile sonuçlanır. Bu gibi durumlardan kaçınınız. PTC Siteler temel olarak "damlaya damlaya göl olur" felsefesi ile çalışır. Eğer sağlam bir ya da birden fazla siteyle çalışıyorsanız "Ki biz aksini önermeyeceğiz" ve gününüzün belirli miktarı internet başında geçiyorsa bu gerçekleşir. Gerçekten damlaya damlaya göl olabilir. "Ben hemen vurup kaçacaktım. 
  "Acil 1 Milyon dolara ihtiyacım var" diyorsanız doğru ganyan bayiine... 


  Yani "Tıkla-Kazan" yöntemiyle zararınız değil karınız olur. Asıl sorulması gereken soru "Bunca çabaya bu kadar para değer mi?" olabilir ama zaman ilerledikçe ve kişisel gayretlerinizle (Örneğin alt üyeler bulma yoluyla) bu soruyu olumlu cevaplama imkanınız artacaktır.

  Bazı sitelerde reklam bannerlerinin altında para değeri değil, point değeri gösterir bu tür değerler size para kazandırmaz ancak size o sitede reklam verme olanağı sunar. Bu da size reklam tıklayan değil reklam tıklatan olma olanağı sağlar.

  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰


  Qassa İle Para Kazan


  Qassa ücretsiz katılım ile bir İnternet birikim programıdır. Ücretsiz kayıt olarak puan biriktirerek gerçek paraya dönüştürebilirsiniz.

  Kısaca İnternetten sermayesiz para kazanma sitesidir. Coins sistemiyle topladığınız coinsleri TL'ye çevirip banka havalesi ile ödeme alabilirsiniz.

  NASIL KAZANABİLİRSİNİZ?

  • Üye olarak Başlangıçta 100.000 coins
  • Mail okuyarak 1.000 coins
  • Alışveriş yaparak harcadığınız TL başına coins
  • Oyunlardan 150.000 coins (Günde 1 oyun)
  • Bingo ile 270 TL
  • Arkadaşlarını davet ederek 200.000 coins
  • Anketlere katılarak 50.000 coins 

  KAZANIRSINIZ !


  Ödeme Kanıtları

  Ödeme alt limiti 15 TL'dir
  1.000 Qoin = 0,015 TL.
  5.000 Qoin = 0,075 TL.
  100.000 Qoin = 1,50 TL.

  Ve 1.000.000 olunca 15 TL oluyor. Simdilik Sadee Banka Hesabina Odeme Yapıyor. Zaten site bol bol puan dagitiyor. Yani En kisa zamanda puan toplayip odeme alabilirsiniz.

  Sitede Kolay para Kazanmanın Püf Noktası;
  Üye olduğunuz zaman profil bilgilerini eksiksiz doldurun. ( 50.000 Coins Kazandırır)
  - Bir kaç tane siteye göz atın ( 10.000 Coins kazanın)
  - 5 Tane arkadaşınıza Referans linkinizi yollayın. ( Üye Başına 3 TL - 200.000 Coins kazanıyorsunuz ).

  Sitedeki 3.gününüz 15 ile - 45 tl arasında bakiye olur, bankanızı girin ve paranızı çekin. 


  KAYIT:


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰  Letitbit.Net Upload Yap Para Kazan


  Son zamanlarda artan dosya paylaşım ile Dosya yükleyerek para kazanmak büyük bir pazar haline gelmiştir.

  En bilinen dosya paylaşım siteleri “Rapidshare”, “Netload”, “Turbobit” yakın zamanda kapanan “Hotfile” .Ama ismini belki ilk kez duyacağınız ve kazanç oranı en yüksek dosya paylaşım sitesi “Letitbit” dir İnternet kullanıcılarının sayısının artması ile dosya paylaşım siteleri kendi siteleri kullanılsın diye belli bir dosya indirme sayısında para vermeye başladılar.

  Dünyada de en çok kullanılan paylaşım sitesi arasında yer alan “Letitbit” sitesidir. RapidShare sitesine dosya yükleyerekte puan kazanabiliyorsunuz.

  RapidShare’i yazıya eklemememin sebebi, bu siteyi de para kazanma kaynağı olarak görmeyin diyedir.

  Letitbit in en büyük avantajı kazanç oranının çok yüksek olmasıdır dosya boyutunuza göre 4$ ile 60$ arası kazanç sağlayabilirsiniz.

  Yüklediğiniz dosya hızlı indirilmek için bir kullanıcı tarafından premium üyelik satın alınırsa , sizde buna referans olduğunuz için satış üzerinden % 35 ile % 60 arası kazanç sağlarsınız ve bu üyenin her abonelik süresini uzatmasından sizde kazanç sağlarsınız.

  Örnek : Sizin referansınız la premium üye 30 TL lik üye paketini aldı sizde bu kazançtan ilk alımda en düşük 10,50 TL alırsınız.

  Eğer satışlarınız iyi gidiyorsa her satış başına kazancınız % 80 ne kadar çıkıyor.

  Referans olarak direk üye yaptığınız taktirde üyeleriniz üzerinden % 35 kazanç elde edersiniz.

  Üyelerinizin kazançlarında herhangi bir eksilme olmaz. Sadece bunlar değil web siteniz üzerinden de kazançelde edebilirsiniz.

  Web siteniz üzerinden satış linkleri üzerinden 10 kuruş kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey web sitenize letitbit.txt dosyası yüklemek.

  Dosya yüklerken dikkat edeceğiniz en önemli nokta “Telif haklarıdır” Firmalar kendi lisanslı dosyalarının yüklendiğini gördüklerinde bu durumu letitbit sitesine bildirdiklerinde dosya silinmektedir.

  Letitbit dosya sistemine +18 filmlerde yükleyerek para kazanabiliyorsunuz. Bunların ödeme onayı yöneticiler tarafından yapılıyor Video dosyalarının gösterim veya indirimlerinden 1.000 download / gösterim başına 5$ kazanırsınız ne kadar çok video o kadar kazanç anlamına gelir.

  Letitbit o kadar çok gelişmiş bir sisteme sahiptir ki dosyaların boyutlarına ve yönlendirmelerinize göre kazanç elde edersiniz Örnek web siteniz üzerinden değerlendirmenize göre kazanç tablosu aşağıdaki gibidir

  Değerlendirme Kazanç Tablosu

  • 1 – 10 arası : 1.000 download 15 $ 
  • 11 – 25 arası : 1.000 download 12 $ 
  • 26 – 50 arası: 1.000 download 10 $ 
  • 51 – 100 arası: 1.000 download 7.5 $ 
  • 101 – 250 arası: 1.000 download 6 $ 
  • 251 – 1000 arası : 1.000 download 5 $ 
  • 1.000 : 1.000 download 5 $ veya daha az 

  Dosya boyutlarına göre kazanç tablonuz. Bu rakamlar tüm dünyada aynen geçerlidir. Ülke ayrımı yoktur.

  Dosya Boyutu 1000 Download Başına Kazanç

  • 1 – 5 MB : 4 $ 
  • 5 – 10 MB : 5 $ 
  • 10 – 50 MB: 7 $ 
  • 51 – 100 MB: 8 $ 
  • 101 – 250 MB : 10 $ 
  • 251 – 1500 MB: 14 $ 
  • 1500 MB ve Üzeri : 17 $ 

  İnternet kullanıcıları için e-kitaplar, temalar, freeware, açık kaynak kodlu vb. dosyalar yükleyebilirsiniz . Yüklenen dosyaların Letitbit sitesinin size vermiş olduğu dosya indirme linklerini internet dünyasında uygun yerlere dağıtmanız yeterlidir.

  1000 kere Dosya indirmeye karşılık 4 $ ile 60 $ arasında değişen para kazanma imkanı bulunuyor.

  KAYIT:

  Para çekme işlemi hesabınız 10 $ olduğunda 2 iş günü içerisinde otomatik olarak güvenli para transferi olan WebMoney veya ePayment hesabınıza geçer. WebMoney ülkemizde kullanılabildiği için tercih edebilrisiniz.

  Size benim tavsiyem internette en çok indirilen veya izlenen dosyaları yüklemeniz Örn : oyun , video ,film, yükleyerek bu bilgileri forum sitelerine ekleyerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  Letitbit den ödeme alabilmeniz için en az 10 $ hesabınızda birikmesi gerekirken Netload’da bu limit 10$ artarak, 25 $ dolar oluyor. Letitbit ten para kazanabilmeniz için minimum dosya boyutu yoktur ne kadar çok boyutlu dosya o kadar kazancınız artar ,Netload’da ise bu boyut 100 MB dır. O yüzden en kazançlı gözüken “Letitbit” sitesidir. Kazanç oranın dünyada en yüksek olan sitelerden birisi olduğu için sadece letitbit üzerine yoğunlaştım   ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰  TURBOBİT’TEN NASIL PARA KAZANILIR

  En Basit Anlatımıyla Anlatalım:

  1. TURBOBİT ÜYE OLURSUNUZ :  (Üyelik kesinlikle ücretsizdir.)

  2. 0,5MB’tan ama mümkünse 1MB’tan büyük dosyaları turbobit.net’e yüklersiniz. (müzik, video, program, oyun, film, vs.) 

  3. Yüklediğiniz bu dosyaların indirme adreslerini web sitenizde, forumlarda, vs. paylaşırsınız.

  4. İnsanlar sizin linkinize tıklayarak sizin dosyanızı indirirler. 

  5. Her 1000 indirme başına 2$ ile 16$ arası para kazanırsınız. 

  6. Paranızı 10$ olduğunda hemen talep edip paypal veya webmoney ile hesabınıza çekebilirsiniz.

  Yukarıda saydığımız sitelere baktığımızda dosya paylaşım hizmeti sunan siteler için ciddi bir rekabet olduğunu söylemek mümkün. Bu rekabet de bu sitelerin kıyasıya yarışmalarına neden oluyor. Bu rekabette son günlerin parlayan yıldızı iseTurbobit.net. Turbobit’in hem yükleyen hem de indiren açısından pek çok avantajı bulunmaktadır.

  İndiren açısından başlıca üç temel avantajı vardır: 

  1. Arka arkaya iki dosya indirmek istediğinizde ikinci yükleme için 500 sn. beklersiniz. Bu oran diğer sitelerde daha fazladır. Örneğin hotfile’de 35dk. beklersiniz.

  2. Her geçen gün hızla popülerleşmektedir. Normal ve premium üyeliğinizle çok geniş bir dosya arşivine ulaşabilirsiniz.

  3. İndirme hızı da nispeten fena değildir. Ücretsiz kullanıcı ortalama 90kb hızda dosya indirir. Bu bazı sitelerin altında, bazılarının üstünde bir orandır.

  İndiren için olan bu avantajlara karşılık yükleyen için de oldukça fazla avantaj vardır. Hem indiren tarafındaki bu avantajlar, dosya paylaşan kişilerin dosyalarının daha çok indirilmesini, böylelikle de daha çok para kazanmalarını sağlamaktadır.

  Peki para kazanmak isteyen açısından turbobit’in avantajları nelerdir?

  1. Yüklemelerinizden para kazanabilirsiniz. (Pek çok sitede bu sistem yoktur ya da iptal edilmiştir.)

  2. Dosya yükleyerek para kazandıran siteler arasında en iyi komisyon oranlarına sahiptir.

  3. FTP, uzaktan (remote) ve çoklu (multi uploading) dosya yükleme imkanınız vardır. (Büyük kolaylık sağlar.)

  4. İndirmeleri eksiksiz sayar. (Bazı sitelerde saymada, dolayısıyla da kazanç hesaplamada sorun vardır)

  5. Hemen hemen her ülke indirmeleri sayılmaktadır. (Bazı siteler belli başlı ülkeleri kabul etmektedir.)

  6. Tek seferde tarayıcı üzerinden 4GB, FTP ile 100GB; toplamda ise sınırsız dosya yükleyebilirsiniz.

  7. Diğer sitelerdeki rütbe (rank) sistemi ile yeni başlayanlar iyi kazanamazlar. Burada çok profesyoneller için ekstra avantajlar olduğu gibi yeni başlayanlar için aksine bir dezavantaj yoktur.

  8. Hitfile.net ile anlaşmalıdır. Ayarlarınızı yaptığınızda dosyalarınız otomatik olarak hitfile’da da çıkar. Bu da daha fazla indirilme şansı demektir.

  9. Sizin ürününüzü indiren herhangi biri ileride ücretli üyelik alırsa %10 kazanırsınız. Bazı
  sitelerde ya bu oran %5’tir ya da sizden gidip doğrudan satın alma sayfasına gitmesi gerekmektedir. Yani bu da çok zor bir durumdur. Turbobit gelirini paylaşmaktan kaçınmaz.

  10. Alt üyelik sistemi vardır. Sizin dosyanızı indiren birisi üye olur, sonra da o kişi de dosya paylaşıp para kazanırsa onun kazançlarından da %20 oranında siz kazanırsınız. Diğer sitelerde bu oran %10’u pek geçmez. Bir de üyenizin üyesinden de %5 oranında para kazanırsınız. Kazanç imkanınız geniştir.

  11. Dosyalarınızın 0,5 MB’tan büyük olması yeterlidir. (Ama daha iyi kazanç için 1MB’tan büyük olması tavsiye edilir.) Mesela bir mp3 dosyası 2-8 MB arası olabilir. Bazı sitelerde 5MB aşağısı indirme sayılmaz ama turbobit’te rahatlıkla her müzik paylaşımınızdan kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

  12. Yüklemeleriniz %30’a ulaştığında indirilme sayılır. Diğer bazı sitelerde dosyanın tamamını indirmek şarttır. Yani kullanıcının aniden bağlantısı kopsa bile sizin hesabınıza paranız işlenir.

  13. Link kontrol sistemi vardır. sayfası üzerinden aynı anda 50 linkinizin aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  14. İstatistik servisi çok gelişmiştir. Çok detaylı istatistikler elde edebilirsiniz.

  15. Ödeme almanız için 10$’a ulaşmanız yeterlidir. Çok yüksek meblağları beklemek zorunda değilsiniz.

  16. Ödemelerinizi Paypal veya WebMoney aracılığıyla anında alabilme imkanına sahipsiniz.

  17.Son olarakta TÜRKİYE A grubundadır ve 1000 İndirmeye 7 $ vermektedir.

  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰  Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır 


  Öncelikle Bu sistemi sağlayan bir çok site var bunlardan birine üye olmanız gerekmektetir.

  Sonra kısaltmak istediğiniz linkleri yukarda gördüğünüz gife benzer bir yöntemle kısaltıp yayınlamak istediğiniz yerde yayınlıyorsunuz

  Bu kendi web siteniz olabiliceği gibi, forumlar, sosyal paylaşım siteleri, bloglar vb. olabilir.
  Linkin nerede olduğu önemli değildir önemli olan tıklanmasıdır. Biri gelip bu linke tıklayıp reklamı izledikten sonra ana linke ulaştığında size para kazandırır.

  Link kısaltma siteleri genellikle 1K (1000 kişi) üzerinden değerlendirir ve her 1K için size belli bir teklif sunar. Ayrıca birçok site sizin aracılığınız ile üye olan kullanıcıların (Alt üye) kazandığı paradan da komisyon verir. Örneğin Link.tl adında bu tarz bir site size 1K açin 3,20 Tl ve alt üyelerinizden %20 komisyon verir. 5tl.in adında ki site ise size 1K için 5 TL ve alt üyelerinizden %20 komisyon verir.

  Bu sitelerin ödeme yöntemi genelde Paypal üzerinden olsa da bazı siteler banka hesabınıza da ödeme yapabiliyor. Her sitenin minimum ödeme tutarı vardır. Minimum ödeme tutarına ulaştığınızda paranızı hesabınıza çekebilirsiniz.

  Dikkat Etmeniz Gereken Birkaç Şey
  Eğer link kısaltarak para kazanma sisteminden para kazanmayı amaçlıyorsanız tavsiye edebileceğim birkaç şey var. 


  1. Bu tarz sitelerin birçoğu Facebook, Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerinde spam olarak algılanıyor. Bu yüzden dikkat etmenizi öneririm.

  2. Eğer web sitesi sahibiyseniz ve Sitenizde bu linki paylaşacaksanız ziyaretçileriniz biraz rahatsız olabilir. Bu reklamlar bir çok kişi için can sıkıcı olabilir. Bu yüzden kendi web sitelerimde bu sistemi kullanmamaktayım.

  3.Üye olduğunuz siteyi iyi araştırın. Güven veren sitelere üye olmaya çalışın. Nadiren de olsa bazı sitelerin sayaçları düzgün çalışmayabilir ve tıklanma sayısını az yazabilir. 4.Üye olacağınız sitelerin şartlarına ve ücretlerine bakın.

  KAYIT:

  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
  Sharecash İle Dosya Yükleyerek Para Kazanma Yöntemi

  Share Cash Nedir?

  ShareCash:
  Dosya yüklüyoruz ve yüklediğimiz dosyanın linkini çeşitli ortamlarda paylaşarak indirilmesini sağlıyor, Dosyamız indirildikçe de para kazanıyoruz.

  ShareCash Ne kadar kazandırıyor?
  İndirilen dosya başına elde edilen kazanç, ülkeye göre farklılık gösterdiği göz önünde bulundurulunca,

  $ 0,10 – $ 10.00 arasında değişiyor.

  Ödeme Seçenekleri = Paypal, Payza ve OkPay

  KAYIT :

  Peki ShareCash neden daha fazla kazandırıyor?
  Siteyi diğer upload sitelerinden ayıran en önemli fark bu. Burada kullanıcı dosyayı indirebilmek için bir sörvey (anket) tamamlaması gerekiyor.

  Linke tıklayan kullanıcı karşısına çıkan farklı sörveyden birini tamamladığında dosyayı indirebiliyor. Yani paylaşacağınız dosyalar mümkün olduğunca sıradan dosyalar olmamalı. Kullanıcı ne yapıp edip o dosyayı indirmek istemeli. Yoksa hiç uğraşmayıp kapatır çoğu zaman olduğu gibi…

  Ödeme Durumu:
  Kazanmış olduğunuz miktarlar her ayın ilk günü onaylanır.

  Kazancınız 10 $ ve üzerine ulaştığında ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.

  Ödemeler ise her ayın 15 ila 20. günleri arası yapılır. Şu ana kadar ödemelerin geciktiğini hiç görmedim. Aksine çoğu ödemem vaktinden çok erken yapıldı.

  Dosya Türü ve Boyutu Sınırı:
  Dosya boyutu her bir dosya için 200MB ile sınırlıdır. Siteye yükleyebileceğiniz toplam dosya boyutunda ise herhangi bir sınırlama yok.

  Her türlü dosya tipi geçerli. Adult ve telif hakkı olan içerikler hariç tüm dosya türleri kabul ediliyor.

  Siteye sizin referansınızla üye olan kişilerin aylık kazancının %10’u kadar siz de kazanmış oluyorsunuz.

  Video ile dosya paylaşımı:
  ShareCash’de en etkili yöntem YouTube’dur. Paylaşacağımız malzemeler/programlar ile ilgili etkili videolar hazırlıyor, ve bu videoları da trafiği yüksek video paylaşım sitelerinde yayınlıyoruz (YouTube, Dailymotiın…vb)


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
  Uploaded.net Dosya Yükleyerek Para Kazanma Yöntemi 


  internetten para kazanma yöntemlerini araştırıp henüz nereden başlayacağını bilmeyenlerdenseniz bir de dosya yükleyerek para kazanma yöntemine göz atabilirsiniz.

  İnternet üzerinden para kazanma yollarından biride dosya yükleyerek para kazanmaktır. Günümüz de bu yöntem ile ciddi rakamlar kazanan kişiler bulunmaktadır.

  Dosya yükleyerek uzun vadeli, sıkı ve düzenli çalışmayla belli bir süreden sonra oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

  Eğer yüksek hitli dosya indirme siteniz varsa uploaded.net‘ten para kazanmanız hiçte zor olmayacaktır. Bundan önce normal bir upload sitesine dosya yükleyip onca aldığınız indirmeye rağmen elinize hiç para geçmediyse sistem değiştirmenizin tam zamanı.

  Ödeme Seçenekleri = Paypal, Payza ve OkPay

  Kayıt :

  Uploaded.net dosya yükleme sistemi eski, güvenilir ve en popüler dosya upload sistemidir.

  Uploaded.net ile dosya yükleyerek para kazanabilirsiniz.

  Tek yapmanız gereken üye olmak, dosya yüklemek ve yüklediğiniz dosyaların bağlantılarını sitelerde ve ya sitenizde paylaşmak.

  Akabinde her indirme başına belirli miktarda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  Şuan Uploaded.net ile 1000 başarılı indirme başına;


  • 3 – 100 MB Arası = 1 € 
  • 100 – 1000 MB Arası = 5 € ‘ para kazanıyoruz. 

  Ödeme isteğinizi bakiyeniz 50 Euroya ulaştığı andan irtibaren Hesabınız’dan İş Ortaklığı Programı sayfasına girerek talep edebilirsiniz.  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

   Upload Yaparak Para Kazan ! (UsersCloud) 


  Userscloud yeni bilinen ve popüler olma yolunda ilerleyen sağlam upload sitelerinden bir tanesidir.Çünkü sınırsız depolama alanı ve sınırsız indirme/yükleme limiti mevcut!

  Üst resimdeki görmüş olduğunuz çoğunuzun bildiği Ödeme oranları tablosu.

  Türkiye 1000 indirme için 2 $ veriyor ama hemen kötümser olmayın çünkü dosyanızı Kanada,ABD’den birileri indirdiği zaman sayacınız o ülkenin oranından işiyor.

  Yani 1 İndirme :

  TR için ; 0,10 krş işe Kanada için 0,50krş gibi düşünün.

  Site Şartları;

  • -Adult içerikler yasak.Tespit edildiği an ban yersinin. 
  • -Para kazanmak için Minumum 1 MB olmalıdır. 
  • -Resim upload edemezsiniz. 
  • -Upload edilen dosyalara şifre koyamazsınız. 
  • -Proxy ile indirmeler sayılmaz. 
  • -Paypal ile ödeme alırsınız. 
  • -Referans sistemi ile %30 kazanırsınız. 

  KAYIT:   ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
  TL.com.tr ile Para Kazan


  KAYIT:

  Sizlere internetten para kazanabileceğiniz çok güzel bir Türk Ptc sitesinden bahsedeceğiz. Bu sitede görev yaparak,reklam tıklayarak parakazanabilir hemde reklam vererek sitenizin hitini arttırabilirsiniz.

  Tüm açıklamaları aşağıda size listeliyorum tüm sorularınızın cevapları aşağıdadır.

  1) Ödeme Ne Zaman Alabilirim?
  Ödemeleri ödeme kayıt ettiğiniz tarih itibariyle işleme alınıp 5 (Beş) iş günü içerisinde vermiş olduğunuz Hesap numarasına geçirilir.

  2) Referans ile nasıl kazanabilirim?
  Mail, sosyal paylaşım siteleri, Url adresleri vb. referans kodunuzla birlikte kullanıcıları sitemize misafir edin, Sitemizde sizinle birlikte kazanmak isteyen kullanıcılar kayıt oldup, mail adreslerine gönderilen onay kodundan sonra sistem artık o kullanıcıyı tanıyacaktır. Referansı olduğunuz kullanıcı her tıklanan siteden para kazanacağı gibi bu kazandığı paranın %10 u sizin hesabınıza eklenecektir.

  3) Siteler Nasıl Tıklanacak?
  Size özel kodlar oluşturuyoruz, her saat içerisinde size bir yada daha fazla link gönderiyoruz. Sizin yapmanız gereken sadece o linklere tıklayıp, Siteleri ziyaret etmenizdir.

  4) Kazancımı Arttırmam için ne yapmam gerekiyor?
  Kazancınızı arttırmanız için, Bol referans yapmanız ve size gönderdiğimiz site adreslerini tıklamanızdır.Dahada fazla kazanmak istiyorsanız LEVEL inizi yükseltebilirsiniz.

  5) Benim Levelim 1 görünüyor nasıl yükseltebilirim?
  Sitemizde bulunan leveller 5 kademeden oluşmaktadır. Her levelde Tıklamada +1 Referans kazancında ise %2 artış olacaktır. Bunu yükseltmeniz için yapmanız gereken kendi sitenizin reklamlarını vermektir.

  6) Sistem Nasıl Çalışır? 


  İşlem 1
  Kayıt olun. Kayıt olduktan sonra sistem otomatik olarak hesabınıza +2 (iki) TL yükleyecektir. Kayıt olmak Ücretsizdir.

  İşlem 2
  Her saat içerisinde farklı linkler verilecektir. Bu verilen linkleri düzenli olarak tıklayıp Puanlarınızı arttıracaksınız.

  İşlem 3
  Ziyaret Ettiğiniz Sitelerden Size Puanlar Gönderilecektir. Bu puanlar toplanıp datalarımızda Para puanlarınız oluşacak ve bu paralar hesabınıza eklenecektir.

  Not: (İşlemleriniz Bukadardır. Her saat içerisindeki linkleri tıklayın daha fazla Para kazanın.) Bu Para bana yetmez diye düşünüyorsanız lütfen işlem sırasına göre devam edin.

  İşlem 4
  Arkadaşlarınızı Davet Edin ( Referans olun ) Her davet ettiğiniz arkadaşta aynı sizin gibi linkleri tıklayıp para kazanmaya başla yacaktır. Şimdi siz bu arkadaşınızı güzelce uğraşarak davet etmişsiniz, Sizede buradan bir pay çıkaralım. Her siteyi ziyaret ettiği nde o arkadaşınız kazandığı gibi, kazandığı Para puanlarının % 10 unuda size artı olarak vereceğiz.

  İşlem 5
  Paralarımızı topladık,iyi güzel de! biz bu paraları nasıl harcayacağız ?

  İster paralarınızı Nakit olarak alın. İstersenizde Kendinize ait bir siteniz varsa Reklamını verin bizim kullanıcı arkadaşlarımız sizin sitenizide ziyaret etsin.

  Artık Para Sizindir. Güle Güle kullanın.

  Peki Siz bu kazandığınız paralarla ne yapacaksınız?
  Şimdi detayları bitirdik, Gelelim bize çok sorduğunuz sorulara, Kafanızda kalan soru işaretlerinin geri kalanınıda Sıkça sorulan Sorular bölümüne ekledik daha fazlasınıda oradan öğreneceksiniz.

  Sitemizde işlem yapmadan önce Kullanım Şartlarını güzel bir şekilde okuyunuz. Diyelimki kullanım şartları size uygun değil. Size uygun olmadığını düşünüyorsanız üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

  NOT: İnternet Üzerinden Para kazanılacaksa hep birlikte kazanalım. Biz kazanalım sizede kazandıralım ne dersiniz?

  7) Level Ücretleri ve Kazançları nelerdir ?

  • 1.Level Her tıklama, 0.0005 TL Her referans tıklamasından kazanç %10 – 0.00005 TL dir. 
  • 2.Level Her tıklama, 0.0006 TL Her referans tıklamasından kazanç %12 – 0.00006 TL dir. 
  • 3.Level Her tıklama, 0.0007 TL Her referans tıklamasından kazanç %14 – 0.00007 TL dir. 
  • 4.Level Her tıklama, 0.0008 TL Her referans tıklamasından kazanç %16 – 0.00008 TL dir. 
  • 5.Level Her tıklama, 0.0009 TL Her referans tıklamasından kazanç %18 – 0.00009 TL dir. 

  8) Tıkladığım görev ücretlerini göremiyorum ?
  Yapmış olduğunuz görevlerin tıklama oranlarını 3 Haneye kadar düşürdük. Sizin enaz 0.01 TL olduğunda görebilirsiniz. Kullanıcılarımız Görevlerini tamamlayıp, Net ücretlerini görebilmeleri için bu işlemi uyguladık. Sizin görevlerinizdeki kazançlarınız kaybolmaz, datalarımızda kayıtlı kalır. Her yaptığınız görev sonrasında hesabınızda toplanır.

  9) Eklediğim reklamlar neden beklemede kalıyor ?

  Eklemiş olduğunuz reklamların tümü, yetkili kişiler tarafından kontrol edilir ve daha sonra aktif edilir. Hiç bir reklam yetkili onayı olmadan işleme konulmaz.

  10) Hesabımda para yoksa reklam verebilir miyim 
  Bakiyenizde hiç para bulunmuyorsa reklam veremezsiniz. Ek Ücret talep edebilir ve Ek ücretiniz onaylandıktan sonra reklam işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  11) Levelimi Nasıl Yükseltebilirim?

  Levelinizi yükseltmek için, herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Yetkili arkadaşlarımız sizi kontrol altında tutar ve levelinizin yükselmesinde herhangi bir sakınca görülmez ise leveliniz yetkililerce yükseltilir.

  Levelinizin yükselmesindeki enbüyük etlenler; 


  1- Referanslarınız  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  TRBUX.NET PTC SİTESİ 


  TRBUX Türkiye’nin yeni PTC SİTESİDİR. Site Türk sitesi olduğu için ayrıca bir değinmek istedim.

  Trbux normal ptc siteleri gibi işlemekte fakat site yeni olduğu için reklam sayısı daha az ama çok hızlı büyümekte ve her geçen gün reklam çeşitliliği artacaktır.

  Nasıl Üye olurum?
  KAYIT:

  Trbux.net‘dan nasıl para kazanabilirim?
  Trbux normal ptc siteselerinde olan hemen hemen her şey bulunmaktadır. Reklamlara tıklama dışında offers bölümü, grid oyunu, izle kazan, çeşitli görevler ile de para kazanılmaktadır.

  Reklamlara tıklama (ptc): Site de gösterilen reklamları 10 sn. ile 20 sn. izlersiniz ve 0,0010-0,0020 dolar arası para kazanırsınız.

  Offers: Bu bölümde Super Rewards ve Matomy gibi şirketlerin teklifleri yer almakta (şirketler değişebilir).

  Grid oyunu: Diğer ptc siteleri gibi kutucuklar yer alır (20×28) bazı kutucuklarda paralar gizlidir. Tıkladığınız her kutuda reklam vardır. eğer paralı bir kutucuğa denk gelirseniz hesabınız yansır. ödül 0,010-5 dolar arasındadır.

  İzle: bu kısımda adında da anlaşılacağı gibi videolar bulunur ve izledikçe para kazanırsınız.

  Görev: Bu bölümde çeşitli görevler bulunur ve bu görevleri yerine getirdikçe para kazanırsınız.
  Ne kadar kazanırım?

  Ne kadar kazanırım sorusuna cevap vermek zordur sitede ne kadar aktif olursanız o kadar para kazanırsınız. Unutmayın bu miktar sadece ek gelir elde edilebilecek kadardır. 


  Trbux güvenilir mi?
  Trbux yeni açılan bir site olduğu için pek bir şey söyleyemem ama web sitesinde bir çok ödeme kanıtı bulmak mümkündür. 


  Premium Hesaplar.

  Her ptc sitesinde olduğu gibi bu sitede de premium üyelik yer almakta.
  çeşit premium üyelik bulunmakta bronz ve gold üyelik. Bronz üyelik 30 dolar Gold üyelik ise 75 Dolardır.

  Minimum Ödeme Tutarı Ne Kadardır?
  Minimum ödeme tutarı 5 dolardır. dolar olunca paypal hesabınıza  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  Paidverts İle Para Kazan (PTC)


  Merhaba arkadaşlar. sitesinin tanıtım yapılmış olabilir ancak internette hiçbir yerde sitenin türkçe anlatımını yapan bir video yok. Bende bu eksikliği göz önüne alarak sizler için siteyi anlatan bir video hazırladım.

  Paidverts sitesi gerçekten çok güzel kazançlar sağlayan revshare tabanlı mytrafficvalue ile ortak olarak çalışan güvenilir adminli bir ptc sitesidir.

  Videoda kazanılabilen paraları görünce ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

  Üye olmak için tıklayın : https://www.paidverts.com

  Youtube videosu :


  Ödeme Kanıtı :
  Konu günceldir arkadaşlar. Site hızla büyümeye devam ediyor ve admin site için büyük yatırımlar
  yapıyor.


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰  AdPageViews İle Para Kazan (ptc)


  • - Tık Değerleri: 0,001 x 4 / 0,01 değişken (1 yada 2 ) /0,025 1 yada 2 
  • - Reklam Sayısı:4-12 
  • - Günlük Ortalama Kazanç: 0,006-0,075 arası 
  • - Minimum ödeme limiti ve kullandığı ödeme işlemciler: 2-3-4-5-6-7-8-9-10 da sabitleniyor / PP 
  • - Payza - STP 


  RR kazançları Mart2016 den beri düşük seviyede seyretmekte.. 

  Rr alacaklara duyrulur..

  -  KAYIT: 

  - Premium Özellikleri ve Ücreti:
  - Ek Özellikler:
  Reklam İzleme şartı (Focus özelliği ) YOK... (p)
  DR kazançları 0,01$ lık reklamlardan gelmekte..

  Üyelik başlangıçınızdan itibaren 15 gün ve 50 tık şartıyla Referal Linkiniz açılıyor.. 


  Daha önce DR edinemiyorsunuz..
  RR leri üyeliğinizi aktif ettikten hemen sonra alabiliyorsunuz..
  Üyelik yükseltmek credi alarak olmakta.. 


  Steps for upgrading your AdPageViews Account:

  • 1. Setup Your Ad Page 
  • 2. Click the Upgrade Button In The Actions Column 
  • 3. Select Your Upgrade 
  • 4. Complete Purchase 
  Kapattıkdan sonra o tıkladığımız reklam kısmında bir süre var gördüğünüz gibi o süre bitince ona tekrar tıklayabiliyorsunuz o bitene kadar diğerlerine tıklayabilirsiniz tabi onlardada böyle süre çıkıcaktır.

  Ödeme Sınırı ve Yaptığı Yerler
  Paypal,Payza,Egopay - Minimum 2$
  Ödeme Sınırı ve Yaptığı Yerler
  Paypal,Payza,Egopay - Minimum 2$


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

  world of lick ile Para Kazan


  Arkadaşlar merhaba şimdi sizlere diğer ptc sitelerinde farklı bir site tanıtıcam bu site her gün istediğiniz kadar tıklama yapabiliyorsunuz yani günlük belli tıklama vb. bir şey yok

  • -Günlük istediğiniz kadar linke tıklayabiliyorsunuz
  • -Reklam süreleri 5-30 saniye arası değişiyor
  • -Reklamlarda bekleme zorunluluğu var yani başka siteye geçtiğiniz saymıyor fakat süre bittiğinde herhangi bir doğrulama kodu girmek yok
  • -Sitede puan(yani warcoin) ve dolar sistemi var
  • -1 warcoin 0.001$ 5000 warcoin 5$ vb.
  • -Tıklamalarınız arttıkça aynı reklama warcoin yerine $ olarak tıklamada geliyor
  • -1 reklamda warcoin veriyorsa ve tıkladıkdan sonra 7 dakika bekledikten sonra o reklama 
  • -Ücretli tıklamalar 1 saatte çıkıyor
  • -Reklam izlemek zorundasınız
  • -Sitede level sistemi var tıklamalarınız arttıkca levelinizde artıyor ve tabi kazancınızda
  • Ör:1. levelde 1 tıka 0.005 warcoin veriyorsa levelin artınca bu sayıda artıyor
  • -Leveliniz arttıkcada ödül olarak warcoin kazanıyorsunuz.
  • -Günde en fazla tıklama yaparak o günün 1. bile olabiliyorsunuz veya en iyiler arasında yer alabiliyorsunuz.Günde 7000-10000 tıklama yapanlar var

  tekrar tıklayabiliyorsunuz eğer $ varsa bir 1 saate çıkıyor

  Şimdi isterseniz üye olalım ve göz atalım. Aşağıdaki linke tıklayıp üye olabilirsiniz.

  KAYIT :

  Üyelik bilgilerinizi doldurduktan sonra mailinize onay kodu ve link gelicek ister o kodu girin isterse linke tıklayın(onay kodu üye bilgilerini doldurup gönderdikten sonra aktivasyon kodu bölümü çıkıcak oraya girilecek)


  Şimdi üyeliğiniz onayladınız farz edip siteye giriş yapıyoruz.

  Giriş yaptıkdan sonra ana sayfamız olarak burası çıkıyor şimdi numaranladırdığım yerleri tek tek anlatayım
  1.Reklamlara tıklayarak para kazanabiliyoruz zaten ilk ana sayfamızda çıkıyor reklamlar ok işareti ile gösterdiğim


  Altlarını çizdiklerim ise bekleme süreleri ve verilen warcoin(Neden 30 saniye ile 5 saniyeye aynı ücret veriliyor diyenler o linke tıkladıkdan sonra belli bir bekleme süresi çıkıcak tıkladıkdan sonra o süre bitince tekrar tıklıcaz yani site boşa beklemeyelim diye yapmış herhalde )

  2.Burada ise diğer ptc siteleri gibi bir nevi kumar gibi yani şansınıza tıklayıp 1000 warcoin yada $ olarak kazanabiliyorsunuz fakat önermem yani normal reklamlara tıklayın hiç değilse ne kazanacağınız belli olur.

  3.Burada sitenizi reklam verebiliyorsunuz belli tıklama var fakat belli süre vermede var sanki orayı tam anlayamadım

  4.Burada referans toplamak için banner ve referans linkinizi alıp referans toplayabilirsiniz

  5.Burada ise başarılarınıza bakabilir hangi ödüle ne kadar tıklama kalmış öğrenebilir ödülünüzü alabilir ve sitedeki en aktif üyelere bakabilirsiniz.

  6.Burada kaç warcoin ve hesabınızda ne kadar olduğuna bakabilirsiniz $0.00 yazan yere tıklayarak para çekme işlemleri yapabilir yada 0.07[size=x-small]50 yazan yere tıklayıp warcoinlerinizi para($) çevirebilirsiniz.

  7.Burada kaçınçı levelde olduğunuz ve diğer levele geçmenize ne kadar kaldığını görebilirsiniz.

  8.Burada sitenin sezon vaktinin ne zaman sona erdiğini görebilirsiniz

  9.Burada ise sunucu saatini görebilirsiniz.

  10.Burada kiraladığınız referanslarınızı görebilirsiniz

  11.Burada doğrudan sizin davetinizle gelen referanslarınızı görebilirsiniz.

  12.Buradan referans kiralayabilirsiniz.

  13.Günlük görevlerinizin sayısı

  14.Burada sezon başına yaptığınız tıklamaları görebilirsiniz.

  15.Burada ise şu ana kadar yaptığınız tıklamaları görebilirsiniz.

  Şimdi ise bir örnek tıklama yapalı  Ben ilk baştaki 5 saniyelik reklam tıkladım gördüğünüz gibi süre ilerliyor sayfada kalın yoksa süre ilerlemiyor.  Süre bittikten sonra warcoin hesabımıza geçiyor.ve hiç doğrulama kodu vb. girmeden bu sayfayı kapatıyoruz.  Kapattıkdan sonra o tıkladığımız reklam kısmında bir süre var gördüğünüz gibi o süre bitince ona tekrar tıklayabiliyorsunuz o bitene kadar diğerlerine tıklayabilirsiniz tabi onlardada böyle süre çıkıcaktır.

  Ödeme Sınırı ve Yaptığı Yerler
  Paypal,Payza,Egopay - Minimum 2$


  ☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
  Ojooo İle Para Kazan


  Ojooo Nedir ?
  Ojooo reklam tıklayarak para kazanma sitesi,Alman bir şirkete ait PTC sitesidir.Açıldığından bu zamana şuan tam tamına 5.636.77 kayıtlı üyeye sahip olan Ojooo Ptc sitesi internet üzerinden para kazanan kullanıcılar için reklam başına kazandırdığı para miktarı açısından oldukça gözde ve güvenilir bir Ptc sitesi haline geldi.

  Standart üyeler için minimum ödeme (Payout) = İlk ödemede $ 2 Sonraki Ödemelerde $ 6 ‘dır.

  Premium üyeler için minimum ödeme (Payout) = $ 2
  Ödeme Seçenekleri = Paypal, Payza ve OkPay

  KAYIT :

  Ojooo’da günlük 7-10 arası reklam gelmektedir ve günde $ 0.02 – $ 0.05 arası kazancınız olmaktadır. Fakat Ojooo Ptc sitesinden para kazanma durumu üyelik dereceniz, referanslarınız ve izlediğiniz reklama göre değişiklik göstermektedir.

  Premium” YILLIK $39- 30 civarı reklam yaklaşık günlük $0.26 sadece reklamdan kazanırsınız.

  NOT: Siteye üye olduğunuz da ilk birkaç gün reklamlar az görünüyor. Fakat zamanla reklam sayısı ve kazandırdıkları artıyor.


  Aşağıda ki tablo 1‘de gördüğünüz üzere tıklama başına kazandığınız miktarı üyelik derecesine göre değişmektedir.

  Tablo 1


  Tablo 2’de ise Referans tıklamalarından alacağınız komisyonuz görebilirsiniz.

  Tablo 2  26.10.2016 itibariyle sitede premium üyelik aldım ve 250 kiralık referansım var. Referansların performansı her geçen gün artıyor. Üstelik günlük 24 reklama tıklayarak $0.25 civarında para kazanıyorum.

  Standart üye olarak denedim siteyi 50 Ref kiraladım. Refler zaman içerisinde artan bir ivmeyle tıklıyor. Şimdiye kadar sadece 4 Refinden hiç tık almadım.

  En büyük kampanyası ise referansınız üye yükselttiğin de anında $ 10 komisyon almanız. Tabi bunun için sizinde üyeliğinizi yükseltmeniz gerekiyor.

  ODEME KANITI:


  Link Kısaltarak Para Kazan

  3 min read

  Link Kısaltarak Para Kazan   Öncelikle Bu sistemi sağlayan bir çok site var bunlardan birine üye olmanız gerekmektetir.

  Sonra kısaltmak istediğiniz linkleri yukarda gördüğünüz gife benzer bir yöntemle kısaltıp yayınlamak istediğiniz yerde yayınlıyorsunuz
  Bu kendi web siteniz olabiliceği gibi, forumlar, sosyal paylaşım siteleri, bloglar vb. olabilir. 


  Linkin nerede olduğu önemli değildir önemli olan tıklanmasıdır. Biri gelip bu linke tıklayıp reklamı izledikten sonra ana linke ulaştığında size para kazandırır.

  Link kısaltma siteleri genellikle 1K (1000 kişi) üzerinden değerlendirir ve her 1K için size belli bir teklif sunar. Ayrıca birçok site sizin aracılığınız ile üye olan kullanıcıların (Alt üye) kazandığı paradan da komisyon verir. Örneğin Link.tl adında bu tarz bir site size 1K açin 3,20 Tl ve alt üyelerinizden %20 komisyon verir. 5tl.in adında ki site ise size 1K için 5 TL ve alt üyelerinizden %20 komisyon verir. 


  Bu sitelerin ödeme yöntemi genelde Paypal üzerinden olsa da bazı siteler banka hesabınıza da ödeme yapabiliyor. Her sitenin minimum ödeme tutarı vardır. Minimum ödeme tutarına ulaştığınızda paranızı hesabınıza çekebilirsiniz.

  Dikkat Etmeniz Gereken Birkaç Şey
  Eğer link kısaltarak para kazanma sisteminden para kazanmayı amaçlıyorsanız tavsiye edebileceğim birkaç şey var.


  1. Bu tarz sitelerin birçoğu Facebook, Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerinde spam olarak algılanıyor. Bu yüzden dikkat etmenizi öneririm.

  2. Eğer web sitesi sahibiyseniz ve Sitenizde bu linki paylaşacaksanız ziyaretçileriniz biraz rahatsız olabilir. Bu reklamlar bir çok kişi için can sıkıcı olabilir. Bu yüzden kendi web sitelerimde bu sistemi kullanmamaktayım.

  3.Üye olduğunuz siteyi iyi araştırın. Güven veren sitelere üye olmaya çalışın. Nadiren de olsa bazı sitelerin sayaçları düzgün çalışmayabilir ve tıklanma sayısını az yazabilir.

  4.Üye olacağınız sitelerin şartlarına ve ücretlerine bakın.

  KAYIT 

  Upload Yaparak Para Kazan (UsersCloud)

  1 min read

  Upload Yaparak Para Kazan (UsersCloud)   Userscloud yeni bilinen ve popüler olma yolunda ilerleyen sağlam upload sitelerinden bir tanesidir.Çünkü sınırsız depolama alanı ve sınırsız indirme/yükleme limiti mevcut!

  Üst resimdeki görmüş olduğunuz çoğunuzun bildiği Ödeme oranları tablosu.

  Türkiye 1000 indirme için 2 $ veriyor ama hemen kötümser olmayın çünkü dosyanızı Kanada,ABD’den birileri indirdiği zaman sayacınız o ülkenin oranından işiyor.

  Yani 1 İndirme :
  TR için ; 0,10 krş işe Kanada için 0,50krş gibi düşünün.

  Site Şartları;

  • -Adult içerikler yasak.Tespit edildiği an ban yersinin. 
  • -Para kazanmak için Minumum 1 MB olmalıdır. 
  • -Resim upload edemezsiniz. 
  • -Upload edilen dosyalara şifre koyamazsınız. 
  • -Proxy ile indirmeler sayılmaz. 
  • -Paypal ile ödeme alırsınız. 
  • -Referans sistemi ile %30 kazanırsınız. 
  KAYIT: 

  İnternetten Sermayesiz Para Kazanma

  2 min read

   


  İnternette boş vaktinizde olduğunda yada iyi tanıtım yapacak siteniz varsa güzel para kazanacağınız bir site kullanmanızı tavsiye ederim.

  Qassa ücretsiz katılım ile bir İnternet birikim 

  programıdır. Ücretsiz kayıt olarak puan biriktirerek 

  gerçek paraya dönüştürebilirsiniz.

  sitesidir. Coins sistemiyle topladığınız coinsleri TL'ye 

  çevirip banka havalesi ile ödeme alabilirsiniz.

  NASIL KAZANABİLİRSİNİZ?

  Üye olarak Başlangıçta 100.000 coins
  Mail okuyarak 1.000 coins

  Alışveriş yaparak harcadığınız TL başına coins

  Oyunlardan 150.000 coins (Günde 1 oyun)

  Bingo ile 270 TL

  Arkadaşlarını davet ederek 200.000 coins

  Anketlere katılarak 50.000 coins
  KAZANIRSINIZ !

  ODEME KANITI

  Ödeme alt limiti 15 TL'dir

  1.000 Qoin = 0,015 TL.
  5.000 Qoin = 0,075 TL.

  100.000 Qoin = 1,50 TL.
  Ve 1.000.000 olunca 15 TL oluyor. Simdilik Sadece 

  Banka Hesabina Odeme Yapıyor. Zaten site bol bol 
  puan dagitiyor. Yani En kisa zamanda puan toplayip 
  odeme alabilirsiniz. 

   

  Sitede Kolay para Kazanmanın Püf Noktası;

  Üye olduğunuz zaman profil bilgilerini eksiksiz doldurun. ( 50.000 Coins Kazandırır)

  - Bir kaç tane siteye göz atın ( 10.000 Coins kazanın)


  - 5 Tane arkadaşınıza Referans linkinizi yollayın. ( Üye Başına 3 TL - 200.000 Coins kazanıyorsunuz ).

  Sitedeki 3.gününüz 15 ila - 45 tl arasında bakiye olur, bankanızı girin ve paranızı çekin.

  Buradan Üye Olun : TIKLA

  Scam Siteler Ödeme Yapmayan Ptc Siteleri

  32 min read

  Scam Siteler Ödeme Yapmayan Ptc Siteleri !!!  

  Bu sayfamızda sizlere internette ödeme yapmayan scam sitelerin listesini güncel tutarak internette para kazanmak için dolandırılmanızı ve boşa zaman harcamanızı engellemeye çalışcağız. 

  Scams ptc listesi son güncelleme 26.09.2016 scam ptc listemizi sürekli güncel tutmaktayız.   039.biz 
  07Bux.net 

  1 
  1-800-mail.com 
  10-cash.com 
  10bux.net 
  10centcashoutptc.com 
  1centemails.com 
  10clix.com 
  10dollar-mail.com 
  100-cash.com 
  100-dollars-mail.com 
  100-percents-work-bux.com 
  100cents-1000dollars.com 
  100dollarsmails.com 
  100euro-mail.com 
  1000-mail.com 
  10000usd-mail.com 
  101clix.com 
  123bux.net 
  123easycash.net 
  1bux.org 
  1centemails.com 
  1dollarcash.com 
  1stbux.com 
  1stprofit.com 


  2-dollar-mail.com 
  20-cash.com 
  20-Euro-mail.com 
  200dollars-email.com 
  200dollarsmail.com 
  200euro-mail.com 
  200eurocent-200euro.com 
  200euromails.com 
  200euromails.net 
  20dollarsmail.com 
  20euromail.com 
  2009-bux.com 
  24bux.com 
  247bux.com 
  247payouts.com 
  247vipclub.com 
  25dollarsmail.com 
  25-dollars-mail.com 
  2bux.com 
  2bux.net 
  2dollaremails.com 
  2ree.net 
  2usdbux.com 


  300dollarsmail.com 
  30dollarsmail.com 
  37-21mail.com 
  37bux.com 
  3rbux.com 


  4bux.info 
  4bux.pri.ee 
  400dollarsdaily.info 
  400dollarsmail.com 
  4starads.info 


  50centmails.com 
  500cents-500dollars.net 
  500cents-500dollars.org 
  500pounds-and-500pence.com 
  50dollarsmail.com 
  520Searcher.com 
  5bux.com 
  5buxs.cn 
  5ivebux.com 


  60euromail.com 
  666mails.com 
  6buxy.com 

  7 
  75centinstantbux.com 
  77bux.com 
  7centsolos.com 
  7thbux.com 
  7heavenptc.com 
  7thheavenptr.net 


  8cent-emails.com 
  80euromail.com 


  9bux.info 
  99centclicks.info 
  99centptc.com 
  9icebux.com 


  A-n-cash.com 
  AAA-mails.com 
  Abovebux.com 
  Abux1.cn 
  Aceptc.com 
  Active-Clickers.com 
  Activeclickers.com 
  Actualbux.com 
  Ad2bank.info 
  Ad-fortune.com 
  Adandel.com 
  Adblenger.com 
  ****.org 
  ****3.com 
  ****10.com 
  ****ter.com 
  Adcash.lv 
  Adcash.org 
  Aderup.com 
  Adfez.net 
  Adm****.com 
  Admadmax.com 
  Admimsy.com 
  Admonsta.com 
  Adoost.com 
  Adpalptc.com 
  Adptc.info 
  Ads-bux.net 
  Ads-earn.com 
  Ads.own.CZ 
  Ads4cash.net 
  Ads4sale.info 
  Adsclickers.com scam 
  Adsforsale.info 
  Adsgain.com 
  Adsneed.com 
  Adspacedepot.com 
  Adstab.com 
  Adstobux.com 
  Adstomail.com 
  Adswing.info 
  Adverbux.com 
  Adversess.com 
  Advertbux.com 
  Advercash.net 
  Advertunited.com 
  Advintage.com 
  Adybux.com 
  Aebux.com 
  Aembux.com 
  Aerobux.com 
  Aff.si 
  Afferinte.com 
  Ageptr.com 
  Ahacash.com 
  Alabamaclicks.com 
  Alabamaptc.info 
  Alarmbux.net 
  Alertbux.com 
  Alertptc.com 
  Alexaclix.com 
  Alphabux.com 
  AlibabaMails.com 
  Allcashmail.com 
  Alleybux.com 
  Allstarsbux.com 
  Allyousubmitters.com 
  Almightybux.com 
  Almiyachts.com 
  Almondbux.com 
  Alphabux.com 
  Alwayspay.com 
  Amazingptc.com 
  Amazinggpt.com 
  Amazingptr.com 
  Amirbux.com 
  American-mails.com 
  Amigoemail.com 
  Amubux.com 
  Ancient-bux.ch 
  Angelbux.com 
  Annies-biz.com 
  Apachemails.com 
  Anotherrealm.info 
  Apple-bizs.com 
  Applemails.com 
  Appleptc.info 
  Appolomails.com 
  Aquabux.com 
  Arabbux.com 
  Arabicbux.biz 
  Arcane-mails.com 
  Archbux.com 
  Arclicks.com 
  Arcticbux.com 
  Argentinaptc.com.AR 
  Argusbux.info 
  Ariaptc.com 
  Armybux.com 
  Asonewishes.com 
  Astrobux.com 
  At-mails.com 
  Athome-cash.com 
  Atlantis.shiftcode.com 
  Auction-emails.com 
  Augbux.com 
  Aurorabux.com 
  Auto-bux.com 
  Autopayouts.com 
  Autoptr.com 
  Avengerbux.com 
  Awebux.com 
  ****.com 
  Ayotraffic.info 
  Azbux.com 

  B 
  Babyloncash.com 
  Baleclix.com 
  Bananaclicks.info 
  Bank-mails.com 
  Bankbux.net 
  Bankonbux.com 
  Bastard-cash.com 
  Baybux.com 
  Baydefeisptc.info 
  beabux.com 
  Beach-mails.com 
  Beachbux.com 
  Beachbux.net 
  Beanybux.com 
  Bearby.com 
  Beautybux.com 
  Be-mails.com 
  Bebux.info 
  Becbux.com 
  Bee-gold.com 
  Beebux.info 
  Bendovernclick.com 
  Bensbux.com 
  Bensonbux.com 
  Best-mails.com 
  Best-bux.info 
  Bestbux.com 
  Bestbux.info 
  Bestclickersbux.info 
  Bestdollarclicks.com 
  Bestearnbux.net 
  Bestgrandbux.info 
  Best****.cn 
  Bestpornobux.us 
  Bestwaybux.com 
  Beta-cash.com 
  Betabux.com 
  Better-bux.com 
  Better4bux.info 
  Bettybucks.com 
  Bgbux.com 
  Bgclicks.com 
  Biggestdollars.com 
  Bigkingpay.com 
  Bigmoneyptc.com 
  Bigptc.info 
  Bigx2.bigxmailer.com 
  Bigx3.bigxmailer.com 
  Billobucks.com 
  Birdadmail.com 
  Birdclicks.info 
  Bizbux.info 
  Black-mails.com 
  Blastbux.com 
  Blerbux.com 
  Bloomingcash.info 
  Blue-mails.com 
  Bluebux.info 
  Boffopaidmail.com 
  Bondjamesbond.net 
  Boodaq.com 
  boonbux.com 
  boostbux.info 
  boss-mails.com 
  BPbux.com 
  braveviolation.com 
  breakoutbux.com 
  breastcancerptc.info 
  brinkslinks.com 
  britebux.com 
  britishbux.com 
  britneybux.com 
  brmbux.com 
  brown-mails.com 
  brptc.com 
  bugcash.com 
  burnbux.net 
  businessmails.biz 
  butterflyclix.com 
  b-u-x.net 
  bux-7ven.com 
  bux6.com 
  bux69.com 
  bux.bg 
  bux-ceo.com 
  bux.ee 
  bux.gs 
  bux.ms 
  bux.sc 
  bux.to 
  bux-4-clicks.com 
  bux-7ven.com 
  bux-attack.com 
  bux-enterprises.com 
  bux-forex.com 
  bux-gr.com 
  bux-gt.com 
  bux-lub.com 
  bux-paid.com 
  bux-pay.info 
  bux-service.com 
  bux-star.com 
  bux10.com 
  bux10.info 
  bux11.com 
  bux100.com 
  bux24.com 
  bux2cash.com 
  bux2click.com 
  bux2earn.com 
  bux2you.com 
  Bux3.com 
  Bux3.net 
  bux333.com 
  bux365.com 
  bux4.info 
  bux4.net 
  bux4all.com 
  bux4clicks.com 
  bux4clix.info 
  bux4life.com 
  bux4you.net 
  bux5.info 
  bux50.com 
  bux6.com 
  bux69.com 
  bux8.net 
  bux9x.com 
  bux.ee 
  bux.fater.info 
  buxa.org 
  buxalot.net 
  buxamr.com 
  buxary.com 
  buxatrini.net 
  buxaware.com 
  buxbank.com 
  buxbin.com 
  buxbob.net 
  buxboss.com 
  buxbrasil.net 
  buxbum.com 
  buxbunny.com 
  buxbytes.com 
  buxcafe.com 
  buxcan.com 
  buxcash.com 
  buxcl.com 
  buxclicks.com 
  buxclicks.net 
  buxcool.com 
  buxcore.com 
  buxcorp.com 
  buxcrate.com 
  buxdaily.com 
  buxdeposit.com 
  buxdevil.com 
  buxdigital.com 
  buxdol.info 
  buxdol.net 
  buxdollar.com 
  buxdotcom.com 
  buxear.com 
  buxearn.com 
  buxearners.info 
  buxeast.com 
  buxed.info 
  buxed.net 
  buxer.bizrg 
  buxera.com 
  buxera.net 
  buxero.com 
  buxeuro.com 
  buxexpress.com 
  buxloot.com 
  buxtoads.com 
  buxextra.com 
  buxextreme.com 
  buxez.com 
  buxfriend.com 
  buxgalore.com 
  buxguaranteed.com 
  buxhall.net 
  buxhappy.comen.com 
  buxheaven.net 
  buxheaven.org 
  buxhere.com 
  buxhero.com 
  buxhunter.com 
  buxibux.com 
  buxilliard.com 
  buximo.com 
  buximple.com 
  buxin.info 
  buxinc.com 
  buxing.info 
  buxinstant.com 
  buxiq.com 
  buxit.info 
  buxlab.com 
  buxler.net 
  buxlite.com 
  buxlove.com 
  buxlover.com 
  buxlv.com 
  bux.mr-rex.net 
  bux.own.cz 
  buxmania.cn 
  buxmania.info 
  buxmarket.com 
  buxmarketing.net 
  buxmarley.com 
  buxme.info 
  buxmindz.com 
  buxnolimit.com 
  buxnsuch.com 
  buxok.com 
  buxology.com 
  buxnew.com 
  buxnext.com 
  buxnow.net 
  buxoffice.net 
  buxon.net 
  buxona.com 
  buxone.com 
  buxor.info 
  buxout.com 
  buxpaidinstantly.com 
  buxpalace.com 
  buxparadise.com 
  buxpick.com 
  buxpl.com 
  buxplode.com 
  buxplus.com 
  buxplus.org 
  buxpoint.com 
  buxpremium.com 
  buxprof.com 
  buxprofi.com 
  buxproof.com 
  buxptc.com 
  buxptr.com 
  buxput.com 
  buxrecord.com 
  buxs.ws 
  buxsense.com 
  buxsense.info 
  buxserv.com 
  bux-service.com 
  buxsite.org 
  buxshares.info 
  buxsit.com 
  buxsnap.com 
  buxstore.com 
  buxtalk.ptc.com 
  buxtard.com 
  buxtax.com 
  buxtc.com 
  buxteam.com 
  buxter.ws 
  buxterminal.com 
  buxthatpayz.com 
  buxtheory.com 
  buxtiva.com 
  buxtrio.com 
  buxtune.com 
  buxtro.com 
  buxunlimited.com 
  buxup.com 
  buxvegas.com 
  buxvision.com 
  buxvisit.net 
  buxvisitors.net 
  buxwanted.com 
  buxway.net 
  buxwiz.com 
  buxxl.com 
  buxxo.com 
  buxybux.com 
  buxyou.com 
  buxyworld.com 

  C 
  cadybux.com 
  cafebux.com 
  cannabisbux.net 
  cannabismails.com 
  carclicks.net 
  carrotclicks.info 
  cash-kitty.com 
  cash-mails.net 
  cash-overflow.info 
  cash-tree.com 
  cash2all.cn 
  cash4bux.com 
  cash4ever.biz 
  cash4grabs.info 
  cash4hits.com 
  cash4offers.com 
  cashbux.com 
  cashclicks.biz 
  cash-clix.net 
  cashheist.com 
  cashination.com 
  cashinonads.info 
  cashium.net 
  cashlauncher.com 
  cashmails.biz 
  cashmails.org 
  cashmailz.com 
  cashmall-bux.com 
  cashmedia.biz 
  cashmoneyptc.com 
  cashmybux.com 
  cashnads.biz 
  cashnbux.com 
  cashnclicks.com 
  cashout.me 
  cashoutbux.com 
  cashoutclix.com 
  cashpointclicks.com 
  cashposse.net 
  cashptc.info 
  cashquestgpt.com 
  cashra.com 
  cashread.com 
  cashsea.com 
  cashunion4.info 
  cashunion5.com 
  casinoptc.com 
  cassandraclicks.com 
  cat-mails.com 
  catch-cash.com 
  cd-mails.com 
  celbux.com 
  celestialclicks.com 
  cent-clicks.com 
  centbux.com 
  centclicks.com 
  centking.com 
  ceoptc.com 
  champbux.com 
  cheap-bux.com 
  cherokeeptr.com 
  chillbux.com 
  chillcash.com 
  chlorobux.com 
  chobitmails.com 
  chobitsmails.net 
  christmas-bux.com 
  christmasclicks.info 
  citygpt.com 
  cjbux.com 
  class-act-clicks.com 
  classic-bux.com 
  clean-invest.com 
  click-bux.net 
  click-gear.com 
  clixout.com 
  clickads.nu-zone.org 
  click2bepaid.com 
  click2bux.com 
  click4you.net/ 
  clickabuck.info 
  clickandbux.com 
  clickanimation.info 
  click-bux.net 
  clickbux.com 
  clickbux.org 
  clickbuxpay.com 
  clickbuxx.com 
  clickearnmoney.com 
  clickerbux.com 
  clickerscompany.com 
  clickermania.com 
  clickerscoop.info 
  clickersheaven.com 
  clickfantasy.net 
  clickforthousands.com 
  clickin.me 
  clickingmoney4u.com 
  clickipink.com 
  clickkt.com 
  clickmybux.com 
  clickonbux.info 
  clickosaur.us 
  clickpay.ca 
  clickpaycash.com 
  clickptc.us 
  clicks4bux.com 
  clicks4cash.com 
  clicksforshare 
  clickpaycash.com 
  clicktazia.com 
  clicktopsites.com 
  clickvoid.com 
  click4u.net 
  clickabuck.info 
  clickersheaven.com 
  clickfantasy.net 
  clickipink.com 
  clickptc.us 
  clicksx.com 
  clixango.com 
  clixp.com 
  clix.vc 
  clix-cash.info 
  clix4coins.com 
  clix4less.com 
  clix4sense.info 
  clixdistrict.com 
  clixearn.com 
  clixinstant.com 
  clixmakesense.com 
  clixmania.net 
  clixmedia.biz 
  clixmx.com 
  clixncash.com (let us know when jj sells it, i am sure it won’t be long) 
  clixos.com 
  clixout.com 
  clixplaza.com 
  clixsurf.com 
  clixsurf.com 
  clockpay.net 
  cloud-mails.com 
  cloudybux.com 
  club4you.net 
  cm-ptr.com 
  cmediazone.info 
  coast-mail.com 
  cobybux.com 
  cocobizs.com 
  coffee-bizs.com 
  coinclicks.net 
  coinzbux.com 
  coinzer.com 
  combux.com 
  comeagain.com 
  cometbux.com 
  comfortableIncome.net 
  cool-bux.com 
  coolybux.info 
  cooperativemail.com 
  copperflame.com 
  copymails.com 
  corpbux.info 
  cosmicwealth.com 
  countryfriendsptc.info 
  coverclicks.com 
  cowboy-mail.com 
  crabclicks.info 
  crazy4dollar.com 
  crazyclicks.com 
  crazyptc.biz 
  cream-mails.com 
  creativemails.biz 
  crewbux.com 
  crewbuxonline.com 
  crewptc.com 
  croclix.com 
  croptc.com 
  cruiseshipclicks.info 
  currencymails.com 
  cvbux.com 
  czechooo.com 

  D 
  dabux.com 
  daddybux.com 
  daddyclix.com 
  dafbux.info 
  dailybux.info 
  dailybux.org 
  dailycent.com 
  dailyclicks.biz 
  dailyclickspro.com 
  dannybux.com 
  darkptc.com 
  davidmails.com 
  daydayupemails.com 
  dayscash.com 
  dcbux.com 
  deafbux.com 
  dedibux.com 
  deep-mails.com 
  deepseacash.com 
  delta-cash.comdj-mails.com 
  deluxe-bux.info 
  deluxebux.com 
  demoney.biz 
  depacco.com 
  desibux.com 
  desiclix.com 
  devbux.com 
  devilptc.com 
  diamond-mails.net 
  dicead.com 
  discobux.com 
  digital-ptr.com 
  dinbux.com 
  dingobux.com 
  dingodollar.com 
  directbux.com 
  divinebux.com 
  dj-mails.com 
  doemails.com 
  dolarbux.info 
  dollarclix.org 
  dollar-factory.com 
  dollarbux.info 
  dollarbux.us 
  dollargpt.com 
  dollarptr.com 
  dollarslove.com 
  dolphindollarsgpt.com 
  dolphincents.com 
  dotptc.com 
  downlinebux.com 
  dragone-search.com 
  dragonhole.com 
  dream-mails.info 
  dream-bux.com 
  dreambux.com 
  dreamclix.net 
  dreamingbux.com 
  dreamptc.com 
  dreamstarmail.com 
  drumcash.com 
  drunkbux.com 
  dualbux.com 
  dualbux.net 
  dudebux.com 
  dungeonanddragonemails.com 
  duobux.com 
  dw-mails.com 
  dynamicbux.com 


  e-bux.us 
  e-clickz.com 
  e-dollar.pl 
  eagleclicknet.com 
  eagleclicks.info 
  earlybux.com 
  earn3.com 
  earn10.net 
  earn10bux.com 
  earn50.com 
  earn-usd.biz 
  earn.bz 
  earnbux.info 
  earn.nu 
  earnclick.net 
  earnforclicking.info 
  earningsecret.com 
  earnism.com 
  earnmoneyeasily.net 
  EarnMoneyPtc.com 
  earnmoneyptc.info 
  earnmybux.com 
  earnptc.com 
  earnup.com 
  earnwithme.co.uk 
  earnyourbux.com 
  earthptr.com 
  easy-clicks.net 
  easy2clickit.com 
  easy.tc 
  easyadbucks.com 
  eazbux.com 
  easybuxpay.com 
  easyclicks.org 
  easyptccash.com 
  eazy-bux.com 
  ecash-generator.info 
  eclipseclicks.info 
  econ-bux.com 
  egyptclicks.com 
  egyptianclicks.INFO, not the .com!! 
  elisemails.com 
  egyptptc.com 
  eire-bux.com 
  elektricbux.info 
  eliteclicks.com 
  elusivemails.net 
  email2rewards.com 
  emailpremium.com 
  emailprofit.us 
  emailsclub.com 
  emailspayu.net 
  emails-empire.com 
  emassivemails.com 
  embux.com 
  emeraldcoastptc.info 
  emoneybux.com 
  emopussybux.com 
  enbux.com 
  enganbux.info 
  englandbux.com 
  englandbux.org 
  enjoyfunds.com 
  enrichptc.com 
  entrabux.com 
  entroclicks.com 
  enzo-mails.com 
  epicclicks.com 
  equalbux.com 
  erabux.net 
  esooe.com 
  essentialptr.com 
  etwac.com 
  euro-emails.com 
  eurobux.co.uk 
  eurobux.com 
  eurobux.info 
  eurobux.org 
  eurocentsmail.com 
  euroclick.com 
  euroclickers.com 
  euroclicks.info 
  eurokdo.com 
  eurotrademails.com 
  eurovisits.org 
  evernity.com 
  evernity-rewards.com 
  ex-bux.com 
  excads.com 
  excellentbux.com 
  exclusivemails.net 
  executiveclicks.info 
  exeogpt.com 
  exothema.com 
  expaybux.com 
  expert-mails.com 
  expertmails.net 
  extra10.com 
  extreme-ads.com 
  extreme-bux.com 
  extreme-earnings.com 
  extremeclickerz.com 
  eyesbux.com 
  ez_bux.net 
  ezlaptop.com 


  facebookbux.com 
  fairydollars.com 
  famous-clickers.info 
  famybux.com 
  fanclicks.info 
  farland-cash.com 
  fast.sc 
  fastbux.com 
  fastbux.org 
  fastestbux.com 
  fastpaybux.info 
  fatcashcow.com 
  fatmoneyptc.com 
  favbux.com 
  feelbux.com 
  feer-mial.com 
  fegabux.info 
  fflinx.com 
  fillmyaccount.com 
  filmyinbox.com 
  finalbux.com 
  financialfreedomads.com 
  findingbux.com 
  finebux.com 
  fineptc.com 
  firebux.net 
  first-five.org 
  first5clicks.com 
  fishptc.info 
  fivebux.com 
  flameclix.com 
  flamemails.com 
  flashbux.com 
  flashpay.tuaptc.org 
  flashrich.com 
  flipbux.com 
  flowerbux.com 
  flybizs.com 
  fmptr.com 
  foggy-mails.com 
  foobri.com 
  foreverclix.info 
  forex-buxonline.info 
  forexbay.us 
  formulabux.info 
  foxcash.net 
  freebirdbux.com 
  freecashclick.com 
  reedom-mails.com 
  frei-bux.com 
  fruitclicks.info 
  ft-mails.com 
  ftbux.com 
  fullbux.org 
  funbux.org 
  funkycashmail.com 
  furiousbux.com 
  futurebux.com 
  futureclicks.net 
  fusebux.com 


  gaborbux.com 
  gagabux.com 
  gainpay.com 
  galaxybux.com 
  galaxybux.info 
  gamma-cash.com 
  gammabux.com 
  gardenptc.info 
  gatorbux.com 
  gem-mails.com 
  gen4bux.com 
  genesismails.com 
  geniusptc.com 
  genuinebux.com 
  genuinemails.com 
  gepeto.biz 
  getbuxed.com 
  getcashright.com 
  getclix.com 
  getor-mails.com 
  getpaidin24.com 
  getpaidindustry.com 
  getpaidbyemail.com 
  getpaideasy.com 
  getpaidfasttoday.com 
  getpaidtoguru.com 
  getpaidwatch.com 
  getrefmails.com 
  getrichptc.com 
  getrichptr.com 
  getyourgpt.com 
  gg-bux.com 
  ggmvp.org 
  ggmvpclub.com 
  ggnshare.com 
  ggtheater.com 
  ghostitans.info 
  gibux.com 
  giftclicks.info 
  gibuxsurf.com 
  giga-cash.com 
  giga-mails.com 
  gigabux.net 
  gilligansptc.info 
  gl****.com 
  glitterbux.com 
  globalptc.net 
  globalptr.com 
  globeclix.com 
  globeptc.net 
  go4dwl.com 
  goaio.com 
  gobux.net 
  godbux.com 
  gogobux.com 
  gold-mails.info 
  goldads.org 
  goldbizs.com 
  goldcashbux.com 
  goldclicks.org 
  golddiggerptc.info 
  golddownline.com 
  golden-bux.com 
  golden-galaxy.com 
  goldenbux.net 
  goldenclix.net 
  goldenemail.com 
  goldengooseptc.info 
  goldmineclicks.info 
  goldpromotion.net 
  goldptc.info 
  goldsbux.com 
  golfmails.com 
  goobux.com 
  goodbux.net 
  goodluck-email.com 
  google-mails.com 
  gordosbux.info 
  got2pay.com 
  gotbux.com 
  gpclub.net 
  gpm-ptc.net 
  gpt.ir 
  gpt.wideads.org 
  grandbux.org 
  grandptc.com 
  grapeclicks.info 
  grapemails.com 
  gratisbux.com 
  greatbux.com 
  greenbux.com 
  greenlifebux.com 
  green-cash.com 
  greetgold.com 

  H 
  hard-ptc.com 
  halfmillionmails.com 
  happyclix.net 
  happyearning.com 
  hatbux.com 
  heaven2share.com 
  hellishdollars.com 
  hero-mails.com 
  hibuddy.com 
  hickclicks.com 
  hiebux.com 
  highbidppc.com 
  hiperbux.info 
  highcashbonus.com 
  hispanobux.com 
  hispanobux.es 
  hit2ads.com 
  hitcoop.com 
  hits4bux.com 
  hitzmagic.com 
  hkbux.com 
  holiday-mails.com 
  hollywood-mail.com 
  holybux.info 
  honestbux.com 
  honestmails.com 
  honestptr.com 
  honestybux.com 
  honeyadvertiserpro.com 
  hoobabux.com 
  horrorptc.info 
  horus911bux.com 
  hot-bux.info 
  hubux.info 
  huge-mails.com 
  huge-return.com 
  hugeptc.com 
  humbux.com 
  hunbux.info 
  husky-mails.com 
  hybux.com 
  hyperclicks.org 


  iambux.com 
  ibuxs.com 
  icashout.net 
  ice-mails.net 
  icebux.com 
  icepaid.com 
  iclickclub.com 
  icobux.com 
  idealbux.com 
  ifbux.com 
  ifreelanzer.com 
  ilikeemails.com 
  ilovebux.info 
  imatterbux.com 
  impiggybank.com 
  inbuxes.com 
  incentclix.com 
  incentdollars.com 
  incentivebux.com 
  scamlist 
  property of 
  talkptc.com 
  incomebux.com 
  incomebux.net 
  incomeptr.com 
  incrasebux.com 
  incursiones.biz 
  infinitebux.com 
  innovationbux.com 
  inovabux.com 
  insta-bux.com 
  instant-ptc-cash.com 
  instantad.org 
  instantbux.com 
  instantcoins.com 
  instantlybux.com 
  instantlyptc.com 
  instantcashmakers.com 
  instantlybux.com 
  instantlyptc.com 
  instantptr.com 
  instantrustbux.com 
  intbux.net 
  integritybux.com 
  interbux.info 
  interbux.net 
  intearn.com 
  intgold.com 
  invbux.com 
  investbux.info 
  ioniclicks.com 
  ipbux.com 
  ipcommunity.co.uk 
  ippomails.com 
  ippomails.net 
  iqbux.com 
  ironbux.com 
  isabelmarco.com 
  islandclicks.net 
  italianclicks.info 
  italianptc.com 
  itibux.com 
  itsthenewthing.com 
  ivoryclicks.info 
  iwantbux.com 
  izybux.com 

  J 
  jays-paidmail.com 
  Jaysu.com 
  jazzyptc.info 
  jdclicks.com 
  jennysclixs.info 
  jetclicks.info 
  jiggin4clickers.info 
  jiggypig.com 
  jjlbux.com 
  jlbux.com 
  jnbux.com 
  job-readmail.com 
  joinbux.net 
  joinforcash.com 
  jokerbux.com 
  jolilobux.com 
  joy-bux.com 
  joy-click.com 
  jphfbux.com 
  jreignsfim.com 
  jthcorp.com 
  junglecash.com 
  just-ad.info 
  just-click.us 
  justbux.com 
  justiceptc.info 
  jzbux.com 


  kabelbux.com 
  kaiserbux.com 
  kazype.com 
  kessefkal.info 
  kiddays.com 
  kinderbux.com 
  king-bux.com 
  king-mails.com 
  kingbux.biz 
  kingbux.com 
  kissatc.com 
  kitbux.com 
  kitcatcash.com 
  klickbucks.com 
  klikini.net 
  koobux.com 
  kooplinks.com 
  kromobux.com 


  l33t-bux.com 
  ladymails.com 
  lastbux.com 
  lava-bux.com 
  leaderbux.com 
  leafbux.com 
  leetbux.net 
  legitbux.com 
  leprachaunclicks.info 
  letalclix.info 
  LetUsServeUptc.info 
  libertycash.biz 
  libertyreservemails.com 
  lifebux.com 
  lightstarmail.com 
  limebux.com 
  linato.shiftcode.com 
  link2bux.com 
  link2communion.com 
  linkread.com 
  links4cashonline.com 
  linxsense.com 
  linxshare.biz 
  linksinmail.com 
  liondanceptc.info 
  lirbux.info 
  litbux.com 
  litebux.com 
  litebux.net 
  littleengineptr.com 
  littlemermaidptc.info 
  littleswanclicks.info 
  livejasminbux.com 
  lizardclicks.info 
  loading-mails.com 
  logans-legacy.com 
  lokomotivptc.com 
  lolbux.com 
  lolclicks.com 
  LollipopMails.com 
  lookfortraffic.cm 
  lorikcash.info/ 
  lotionclicks.info 
  loveads.pl 
  lovelybux.com 
  lowonbux.net 
  loyalbux.com 
  luckybizs.com 
  luxbux.eu 
  luxurybux.com 
  macobux.com 
  madabux.net 
  madnessbux.com 
  mafiaptc.com 
  magicalmails.com 
  magicalptc.com 
  magicash.org 
  magicdollar.info 
  magicdragonhits.com 
  magnetismail.com 
  mailsmoney.com 
  mails-money.net 
  mailsmoney.net 
  main-bux.com 
  mainbux.com 
  makemebux.com 
  makemybux.com 
  makingmoneybux.com 
  makocashflow.com 
  makolinks.com 
  malbux.com 
  malisanko-emails.com 
  mandarinbux.com 
  mangoemails.com 
  mangotastix.com 
  manobux.com 
  many-mails.com 
  mapiclicks.info 
  mapleclix.com 
  mappbux.com 
  marketingpt.com 
  marketptc.com 
  massiveptc.com 
  massiveptr.com 
  master-bux.com 
  masterbux.com 
  masterclicks.com 
  matchbux.com 
  matrixptc.com 
  max-bux.com 
  maxbux.info 
  max-ptc.com 
  maxtrobux.com 
  maydaybux.com 
  maystromails.com 
  mazbux.info 
  mbbux.net 
  mcbux.com 
  mcbux.info 
  mdbux.com 
  medievalclicks.com 
  meabux.com 
  meansbux.net 
  mecbux.com 
  medal-mails.com 
  medievalclicks.com 
  mega-ptr.com 
  megabuxxclicks.com 
  megacash.info 
  megacashclicks.net 
  meggarichemails.com 
  mellow-mails.com 
  memobux.com 
  mermaidclicks.com 
  metal-emails.com 
  metalpaidread.com 
  meteor-mails.com 
  michellesrandomizer.com 
  mifriend.com 
  milion-mail.com 
  million-mails.com 
  millionaire-mail.com 
  millions-usd.com 
  milkmoneybux.com 
  mimimcash.com 
  minbux.com 
  mincashbux.com 
  mindbux.com 
  miniptc.info 
  miraclebux.com 
  miraclemails.com 
  mixbux.com 
  mlmcorebux.com 
  mnbux.com 
  mnmbux.com 
  mnmclicks.com 
  modernbux.com 
  moderndaybux.info 
  momobux.com 
  money-website.com 
  moneybagsmail.com 
  moneybumper.com 
  moneybux.biz 
  moneybux.com 
  moneybux.info 
  moneybux.org 
  moneyclicks.biz 
  moneyclicks.info 
  moneyems.com 
  moneym****.com 
  moneymakerbux.com 
  moneymails.biz 
  moneymouser.com 
  moneyptc.com 
  moneyquest.org 
  moneysbank.com 
  moneytreeptr.com 
  monsterclix.info 
  morehunks.com 
  morpheusptc.com 
  mouseclix.info 
  mpbux.com 
  mtxbux.com 
  mubux.com 
  multibux.com 
  multibux.info 
  multiptc.com 
  musicbux.info 
  mutualptr.com 
  mvpclix.com 
  myfx-profit.com 
  mybigbux.com 
  mybizs.com 
  mybux.in 
  mybux.info 
  mybuxwe.com 
  mycashfountain.com 
  mycashout.net 
  myfastmoneyptc.com 
  mygoldbux.com 
  myministore.com 
  mymoneyptc.info 
  myneighborhoodgivingptc.info 
  myprobux.com 
  myptcclicks.com 
  synergyclix.co.uk 
  myrealcash.net 
  myspacetoearn.com 
  mysteryptc.com 
  mysteryptc.info 
  mysweetheartmail.com 
  nacbux.com 
  nationclicks.com 
  nature-mails.com 
  naturebux.com 
  naudina.eu 
  neatbux.com 
  neckbux.com 
  nemo-ptc.info 
  nemoclicks.com 
  nemomails.com 
  neobux-india.com 
  neoclix.net 
  neoptc.com 
  neonptc.com 
  neopays.com 
  neopaysbux.com 
  nerdbux.com 
  nerobux.com 
  nerogpt.com 
  netcash.com 
  netcashbux.com 
  netgold4u.com 
  netwinner.com 
  newbuxera.com 
  newbuxindia.com 
  newclicks.info 
  nextbux.net 
  ngbux.com 
  nicbux.com 
  nicebux.com 
  nightbux.com 
  nightclix.info 
  ninebux.com 
  ninjaptc.me 
  nmbux.com 
  nolimitbux.com 
  nomibux.com 
  nomincashout.com 
  nominimumbux.com 
  nomnombux.com 
  norbux.net 
  notificationbux.com 
  notsotricky.com 
  novobux.com 
  number-emails.com 
  numenmail.com 
  nuptc.com 
  nxtbux.com 
  oasisclicks.com 
  obamabux.com 
  oberonclicks.com 
  occupex.com 
  ocean-mails.com 
  oes.im 
  offrbux.com 
  ohomails.com 
  okeybux.com 
  oldchildclicks.cn 
  oldschoolbux.com 
  olebux.com 
  olympicbux.com 
  ombux.com 
  omnibux.com 
  onabux.com 
  onbux.com 
  onepaid.com 
  onebux.net 
  onedollarmail.com 
  one-mails.com 
  oneperson-mail.com 
  online4ads.com 
  onlinecashclicks.com 
  onlinekyash.com 
  onlybux.net 
  onnetclicks.net 
  opontes.info 
  orangemails.com 
  orbitclicks.com 
  ordinaryclicks.com 
  original-clicks.info 
  osobux.info 
  oursharedsuccess.com 
  ourpaidmail.com 
  outlawbux.com 
  oxybux.com 
  ozonebux.com 


  P 

  p2cdaily.com 
  pacebux.com 
  paid2clickonline.com 
  paid2view.com 
  paid2youtube.com 
  paid4clicks.com 
  paid.vg 
  paid-ads.info 
  paid-bux.info 
  paid-toclick.com 
  ****.com 
  ****.org 
  paidclicks.us 
  paidclicks.ws 
  paidemail.com 
  paidmail.italiabusiness.org 
  paidmail.ru 
  paidmailengine.com 
  paidontime.org 
  paidstation.com 
  paidsolos.com 
  paidtobux.com 
  paidtoclic.com 
  paidtoclick.net 
  paidtoclicknmore.com 
  paidum.com 
  paidworld.com 
  pakirocks.net/earn 
  palmbux.com 
  palmofcash.com 
  pamperedpetsptc.info 
  pandabux.com 
  papajuan.info 
  paperbux.com 
  papillon-clicks.com 
  parsbux.com 
  pay-dough.com 
  pay-to-click.net 
  Paytoclick.biz 
  pay2surf.net 
  payclub.in 
  payday-bux.com 
  paydaybux.info 
  paydayptc.com 
  payee.me 
  payingbux.com 
  payingclub.com 
  payingptr.com 
  paykings.com 
  paymebucks.info 
  paymecashbux.com 
  payooclub.com 
  paypalbux.info 
  paypay-mails.com 
  paypermails.com 
  payptc.com 
  paytc.net 
  payyou123.com 
  payyoudollar.com 
  pcash.info 
  pearclicks.info 
  pekingcash.com 
  pemobux.com 
  peoplebux.us 
  perfect-emails.com 
  perfectbux.com 
  perfectptc.com 
  perfectptr.com 
  performancebux.com 
  performanceptc.com 
  persianptc.com 
  petromails.com 
  pgbux.com 
  phantomclicks.net 
  phoenixcash.info 
  phoenixpaidemails.com 
  pinbux.com 
  pinebux.com 
  pinkmails.com 
  pinoybux.com 
  pitbux.com 
  pixie-clix.info 
  pizzamails.com 
  planbux.com 
  platinum-investment.com 
  platinum-mails.com 
  pleasant-mails.com 
  plusbux.com 
  plusclix..com 
  plutobux.com 
  pocketfavorite.com 
  pol-ptc.com 
  polbux.com 
  polarbearmails.com 
  popularbux.com 
  pornobux.net 
  postblogclicks.com 
  potpourriclicks.info 
  powderclicks.info 
  power-mails.net 
  power4bux.com 
  powerbux.org 
  ppclix.com 
  pplinx.com 
  premiertrafficbux.com 
  pretty-mail.com 
  prettyptr.com 
  pricebux.com 
  primebux.com 
  princebux.com 
  pro-ads.net 
  probux.info 
  probux.net 
  professionalbux.com 
  profitfrommails.com 
  profithunter.org 
  profitwonderbux.com 
  project-bux.com 
  projectclix.com 
  promails.org 
  promotebux.com 
  properptr.com 
  prophetbux.com 
  prosperbux.com 
  prosperitybux.com 
  protobux.com 
  prowlingpantherptc.info 
  ptc4ads.com 
  ptc4you.com 
  ptc-bux.com 
  ptcbomb.info/ 
  ptcbonus.com 
  ptcad.net 
  ptcaddicts.com 
  ptcbiz.com 
  ptcbux.com 
  ptccash.biz 
  ptcclickbux.com 
  ptcclickers.com 
  ptcdepot.com 
  ptcearner.com 
  ptcdude.info 
  ptcerberus.com 
  ptcevolution.me 
  ptcgold.com 
  ptcheaven.com 
  ptcinnovation.com 
  ptcitalian.com 
  ptcmafia.com 
  ptcmatrix.com 
  ptcnation.org 
  ptcnew.com 
  ptcninja.com 
  ptcpoll.com 
  ptcprocash.com 
  ptcsense.com 
  ptcshare.com 
  ptcsociety,com 
  ptctalk.org 
  ptctalk.ptc.com 
  ptcwallet.com 
  ptcworld.co.in 
  ptr-business.com 
  ptr-hun.com 
  ptr-trading.com 
  ptrland.com 
  ptrout.com 
  publibux.info 
  puppypaid2clicks.com 
  pure-clicks.com 
  purpletulips.net 
  probux.com 


  Q 

  quality-profits.com 
  qualitybux.com 
  quarkbux.com 
  quebecptr.com 
  queen-mails.com 
  questionbux.com 
  quick-clix.com 
  quickerclix.com 
  quickestshare.com 
  quickwin.org 
  rabbit-mail.com 
  rabbit-mails.com 
  race4click.shiftcode.com 
  radicalbux.com 
  ragebux.com 
  railroadclicks.com 
  rainbow-mails.com 
  rainbow-mail.net 
  rainingbux.com 
  randombuxptc.com 
  ranocash.com 
  rapidobux.com 
  rafflebuxptc.com 
  rcbux.com 
  read2money.com 
  redbux.com 
  realbux.us 
  realityofwealth.com 
  reallybux.com 
  realmails.com 
  recend.com 
  redhatbux.com 
  redlightdistrictptc.info 
  redneckfairies.com 
  redroseptc.info 
  referralbux.com 
  reiningads.com 
  remixbux.com 
  remotebux.net 
  rentalbux.com 
  reobux.om 
  retrobux.com 
  revbux.com 
  revolutionbux.com 
  richclix.com 
  richgoptr.com 
  richptc.com 
  richptr.net 
  riseupptc.com 
  rivermails.com 
  ro-bux.com 
  road-mails.com 
  rocashbux.info 
  rockingbux.com 
  rocksteadyworld.com 
  roflbux.com 
  rolex-mails.com 
  romanclicks.info 
  rosebux.com 
  rosenet-emails.com 
  roudycash.com 
  roxyptc.com 
  royalbux.ch 
  rundownbux.com 
  rundownbux.net 
  rustbux.com 


  S 

  safeptc.com 
  saintbernardsptc.info 
  saintbux.info 
  salemails.com 
  sambux.info 
  samobux.com 
  Sandraclicks.com 
  sansabux.info 
  saturn-mails.com 
  saturnbux.com 
  scambux.com 
  scarlettmails.com 
  scopebux.com 
  scotbux.co.uk 
  scyzion.com 
  sdbux.com 
  sdclicks.com 
  sea-mails.com 
  seabux.com 
  sebasbux.com 
  secret-mails.net 
  securepaybux.com 
  seekcashmail.com 
  sepooq.com 
  seriousbucks.com 
  seriouxclickers.com 
  seven-bux.com 
  seventhbux.com 
  seventhbux.info 
  sexybux.com 
  shamrockptc.info 
  sharethebux.com 
  shirecash.com 
  shoutoutptc.com 
  shuffleptc.com 
  signptc.info 
  silentbux.net 
  silvanamails.com 
  silvanamails.net 
  silverbux.com 
  simpleclickers.com 
  simplestash.com 
  simplybux.com 
  simplyptc.com 
  simpsonsbux.com 
  sirensongptc.info 
  siteclubemail.com 
  sixdollarclick.com 
  SixFigureBux.com 
  slo-bux.com 
  slobux.com 
  smartbux.net 
  smartclicks.com 
  smartclicks.shiftcode.com 
  smile-email.com 
  smithbux.com 
  smoothbux.net 
  smurfybux.com 
  snbux.com 
  snoopycash.com 
  snowballclicks.com 
  snowbux.com 
  snowbux.net 
  softbux.com 
  softbux.net 
  softbux.org 
  sohobux.com 
  solarclick.com 
  solobux.com 
  solutionscode.com 
  sosteniblebux.com 
  soulbux.com 2008 edition 
  soulbux.com 2009 edition 
  southmails.com 
  spainbux.com 
  spartaclicks.com 
  speedbux.org 
  speedybux.info 
  spicebux.com 
  spiderbux.com 
  spikebux.info 
  splashptc.com 
  splurgebux.com 
  sprint-cash.com 
  spidermanemails.com 
  spongebobclicks.info 
  st-bux.com 
  stablebux.info 
  stablebux.com 
  stableptc.com 
  star-bux.com 
  starbuxs.com 
  starcbux.com 
  starnaute.com 
  stationad.com 
  steadymails.com 
  stepbux.com 
  stock-mails.com 
  stockbux.com 
  storybux.com 
  strawberryclicks.com 
  strawberryclicks.info 
  strongptr.com 
  studio-mail.com 
  summerbux.com 
  sun-cash.com 
  sunday-mails.com 
  sunflowerssptr.com 
  suomibux.com 
  super-bux.net 
  superbux.info 
  super-program.com 
  supernovabux.com 
  superstarmail.com 
  supremeclix.com 
  supremobux.com 
  sure2click.com 
  sureptr.com 
  surf-ads.net 
  surfanearn.net 
  surfcash.net 
  ****.com 
  surforhits.com 
  surfptc.info 
  surprisemails.com 
  svbux.com 
  swaggabux.com 
  swatclicks.info 
  sweetptr.com 
  sweetsmails.com 
  swimming-dolphins.info 
  sysbux.com 
  sysmails.com 
  systemmails.com 
  tafbux.com 
  taketheglobe.com 
  tambux.com 
  tarbux.com 
  tata-cash.com 
  tbux.eu 
  tbux.info 
  teambux.com.ar 
  teammails.com 
  tebux.com 
  technobux.com 
  ten-ads.net 
  tendollarbux.com 
  tendollarclick.com 
  tendollarsmail.com 
  teneuromail.com 
  texasbux.com 
  the70sptc.info 
  thanksgivingclicks.info 
  thebestbux.com 
  thebunnybucks.com 
  thebux.com 
  thebux.info 
  theclickers.net 
  theclickersclub.net 
  thedailyprofit.net 
  thefastcashbux.com 
  thegoldclick.com 
  thegoldmail.com 
  thegoldsafe.com 
  thegreatbux.com 
  themoneyclicks.com 
  themoneykid.com 
  theprofithouse.com 
  theptc.biz 
  therichcash.com 
  therichptr.com 
  therichptc.cm 
  thetabux.com 
  thinkbux.com 
  throttlebux.com 
  tiki-bux.com 
  timebux.com 
  timeforcafe.com 
  timelessearn.com 
  tincity.net 
  tiserbux.net 
  tnt-e-mail.com 
  tntclicks.info 
  tobux.com 
  todaysbux.com 
  tombmailer.com 
  tomorrow-bux.com 
  tons-referrals.com 
  topbux.com 
  topbux.org 
  topcashmails.com 
  topdollaremails.com 
  toroads(.)com 
  trade-mails.com 
  traderbux.com 
  traffic2clicks.com 
  trafficbux.com 
  trafficleaderbux.com 
  transparentbux.com 
  treeclicks.info 
  tribalclicks.info 
  tribux.net 
  triplebux.com 
  tropicalptc.netsons.org 
  true-money-for-you.com 
  trustfulmail.com 
  trusturbux.com 
  trustybux.com 
  trustyptc.com 
  tuibux.com 
  tumoney.com 
  turbobux.com 
  turkbux.com 
  turquads.com 
  turquads.net 
  twinpods.com 
  twistbux.com 
  twitbux.com 
  twodollarclick.com 
  twodollarsmail.com 
  tycoonmails.com 
  ubiclick.net 
  ubizs.com 
  ubux.biz 
  ubux.tk 
  uclix.ws 
  ufobux.com 
  ugains.com 
  uggibux.com 
  uggicorp.com 
  ugptc.com 
  uk-bux.com 
  ukclickers.co.uk 
  ultimateclix.com 
  ultimateclixx.com 
  uniclix.com 
  unionbux.com 
  property of 
  talkptc.com 
  uniquebux.info 
  united-empire.com 
  unitedptc.com 
  universalclix.com.br 
  universebux.info 
  unlimitedbux.info 
  unobux.com 
  upbux.com 
  urbanrebelbux.com 
  urobux.com 
  uronlinebux.com 
  usa-canada-email.com 
  usd-ads.com 
  uthbux.com 
  utilbux.com 
  utopiabux.com 
  valuebux.com 
  vcbux.com 
  velocityclicks.com 
  verbonix.com 
  vidibux.com 
  viennaclix.com 
  view-ads.net 
  vipbux.com 
  view4pay.com 
  Viper-clicks.com 
  virtualbux.com 
  visible-better.com 
  visit4cash.net 
  visit4money.com 
  vistabux.com 
  vistaclixs.com 
  vjcash.com 
  vlinx.net 
  voobux.com 
  vtrbux.com 
  vubux.com 
  vyobux.com 
  wantedbux.com 
  waoindia.com 
  warm-mails.com 
  waterbux.com 
  wavebux.com 
  wc-mails.com 
  wealthyptr.com 
  wealwayspaybux.com 
  webbercash.com 
  weekendbux.com 
  wepaybux.com 
  wepbux.com 
  western-mails.com 
  whaleofaptc.info 
  wherebux.com 
  wideads.org 
  windbux.com 
  windsorptc.com 
  wingmails.com 
  winkbux.com 
  winteryclicks.info 
  wishingwellptc.info 
  wissbux.info 
  wizardsptc.info 
  wolfbux.com 
  wonderful-mails.com 
  woo-mails.com 
  wooter.org 
  wordlyptc.info 
  workatbank.com 
  workbux.com 
  workfor1dollar.com 
  workmails.com 
  world-bux.com 
  World-Clix.com 
  world-mails.com 
  worldclicks.info 
  worldofbux.com 
  worldgpt.com 
  worldptr.com 
  worldsptr.com 
  worldwidemails.com 
  worldwideptr.com 
  wowearnings.com 
  wrmoney.com 
  wubux.com 
  x-bux.com 
  x-bux.net 
  x3bux.com 
  xbux.com 
  xclix.net 
  xeni.dk 
  xeonbux.com 
  xicabux.com 
  xionbux.com 
  xray-cash.com 
  xs-ptc.org 
  xtrabux.net 
  xtreame-clickers.com 
  xtremeclickerz.com 
  y2e.info 
  yahoobux.info 
  yayclick.com 
  yeahbux.info 
  yesptc.info 
  yobux.us 
  youptc.com 
  yourbux.net 
  yourcashbux.com 
  yourmybux.com 
  zakeebux.com 
  zbestbux.com 
  zetaptc.com 
  zetbux.com 
  zonegpt.com 
  zooclicks.info 
  zorybux.com 
  zubux.com 
  zwallet.com 
  zxclicks.com 
  zapbux.com

  PTC Nedir ? Ne Kadar Kazandırır ?

  3 min read

  PTC Nedir ? Ne Kadar Kazandırır ? 


  Açılımı "Paid To Click" olan PTC kavramı, tıklama başına para kazanma ve bunun için kulşanışan yöntemi tanımlamak için kullanılır. Kısaca "Tıkla-Kazan" sistemi de diyebiliriz.

  Bu sitelerin genel işleyişi bir referans aracılığıyla üye olmak (Pek çok sitede referanslı üyelik sizi daha avantajlı kılar) ve üyelik işleminin ardından sitenin size sunduğu imkanları sonuna kadar kullanmaktan ibarettir. Bütün bunlardan da öte kendi referans grubunuzu yaratmanız kazanma oranlarınızı sıçratacaktır. 


  Bizim tavsiye ettiğimiz ya da güvenilir olduğunu duyduğunuz düşündüğünüz sitelere üye olarak PTC'ci olmaya başlayabilirsiniz. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra giriş yaptığınız sitede ilgili alanlara giderek kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu alanların adları siteden siteye değişir. "Surf Ads", "View Ads", "Earning Area", "Paid to Click", "Get Paid to Browse Ads", gibi. Girdiğiniz alanlarda kareşınıza çıkacak linkler için PTC siteler tıklama başına 0.01$ ile 0.001$ arasında değişen miktarlarda ödeme yaparlar.

  PÜF NOKTALARI

  Tıkladığınız linkler genel olarak yeni bir sayfada açılırlar ve başka sayfada açıldıktan sonra, yapılan işlemin başarılı sayılabilmesi için belirtilen süre kadar beklenmesi gerekir. Genel olarak "Your account has been credited", "Success" gib yazı ya da grafiklerle bu işlemin bittiği belirtilebileceği gibi, pek çok sitede de bunun yerine karşınıza çıkan rakamlarla onaylama yapmanız, ya da "close the window" uyarılarını tıklamanız beklenir. Ancak bu işlemi yaptıktan sonra hak ettiğiniz para hesabınıza geçmiş demektir.

  Bir sayfa ile ilgili onay işleminiz bitmeden o sayfadan çıkmanız ya da başka bir sayfa açmanız işlemin yarım kalması ile sonuçlanır. Bu gibi durumlardan kaçınınız. PTC Siteler temel olarak "damlaya damlaya göl olur" felsefesi ile çalışır. Eğer sağlam bir ya da birden fazla siteyle çalışıyorsanız "Ki biz aksini önermeyeceğiz" ve gününüzün belirli miktarı internet başında geçiyorsa bu gerçekleşir. Gerçekten damlaya damlaya göl olabilir. "Ben hemen vurup kaçacaktım. Acil 1 Milyon dolara ihtiyacım var" diyorsanız doğru ganyan bayiine...

  Yani "Tıkla-Kazan" yöntemiyle zararınız değil karınız olur. Asıl sorulması gereken soru "Bunca çabaya bu kadar para değer mi?" olabilir ama zaman ilerledikçe ve kişisel gayretlerinizle (Örneğin alt üyeler bulma yoluyla) bu soruyu olumlu cevaplama imkanınız artacaktır.

  Bazı sitelerde reklam bannerlerinin altında para değeri değil, point değeri gösterir bu tür değerler size para kazandırmaz ancak size o sitede reklam verme olanağı sunar. Bu da size reklam tıklayan değil reklam tıklatan olma olanağı sağlar.

  Bazı Ptc Siteleri – Kayıt Olmak Ve Kullanımı

  4 min read


  Bazı Ptc Siteleri – Kayıt Olmak Ve Kullanımı   Ptc'den kısaca bahsetmek gerekirse kısaltmasından da anlayacağımız (paid to click) tıklama ile kazanmadır bir nevi.Bu siteler reklamlara tıklatarak para kazandırmakta .Çok az miktarlardan bahsediyoruz tabiki . Reklam başı 0.0010 0.0035 civarı.Kiminin günlük kotaları var kiminin para yollama limiti yüksek.Bu tür bilgileri en uygulanabilir şekilde sizlere açıklamaya çalışacagım.Lütfen yanlış anlaşılmasın ; nasıl kayıt olunur, nasıl reklama tıklanır , nasıl video izlenir hangi linkler tıklanmalı tek tek belirtecegim (ingilizce bilmeyenler için kolaylık olması amacıyla)


  Öncelikle ne yapıyoruz ? Tabiki paypal hesabı açıyoruz.Paypal’ı olanlar burayı es geçebilir

  Ben de bu sırada yabancı sitelerden araştırmalarıma devam edeyim .

  ..Şimdi gelelim bu reklam tıklama siteleriyle ilgili bilgilere.

  – Linklerini verecegim sitelerde kendi referansım bulunmaktadır.Referanssız da link verecegim.Ancak şunu bilmenizde fayda var.Benim referansımla girmeseniz de birisi sizin hesabınızın referansı olarak gözükecek sitede.İşleyiş bu yönde.Birbirimize yararımız acısından refli linkimi de vermek istedim.Tabiki de seçim sizin …

  – Sitelerin hepsi ingilizce o yüzden çevirisi ile birlikte yazacagım herşeyi.Genellikle kayıt tipi ,soruları ve menüleri birbirine benzer oldugundan degişkenleri ile birlikte başlayalım kayıtlara…

  Belirtmek isterim ki bende sitelerin yeni üyesiyim ve ödeme bekliyorum.Geldiği vakit burada paylaşacagım. 10-11 site var kaydoldugum (araştırmalarım sonucu) ve reklam süreleri 10-45 saniye arası degişmekte.Kayıt şifrelerinizi paypalınızdan farklı yapmanızı öneririm tekrar …

  Bir de sitelerde önce reklam linkleri kısıtlaması yapılmakta.Kazandıgınız parayla rütbenizi(promote) yükseltebilir üye satın alabilirsiniz . böylece her gün reklamlara tıkladıkca altınızdaki üyelerin reklam tıklamalarından da para kazanabileceksiniz.

  Gelelim Kayıta

  Girdigimiz sitede REGİSTER (kayıt ol) yazan yeri tıklıyoruz.
  Username : Kullanıcı adınız
  Password : Şifre
  Verify Password : Şifre tekrarı
  Referrer : Referans
  First Name: İsim
  Last Name: Soyisim (gerçek vermedim ben..)
  Mail : mail adresiniz..
  Gender : cinsiyetiniz -male (erkek) Female( kadın)
  Birth year : dogum yılınız
  Country : ülkeniz
  i accept the terms of …. bölümünü tıklayıp YES , I ACCEPT i seciyoruz.

  aşagıda görsel karakterli test veriliyor.bazılarında rakam harfleri yazıyoruz bazısında da ters şekilde duran resmi yada söylenilen rakamı tıklıyoruz. Örnek

  Sorusu: Human test : Choose the upside down picture . Aşağı bakanı tıklıyoruz.Bunun sayılısı da olmakta.  Bunların dışında sisteme kayıt oldugumuzda ki bazıları mail onayı istiyor onu da yapıyoruz.
  Şu komutlarla reklamları tıklayacağız.Aynı anlam ancak kısaltılmış da yazılabiliyor.

  View ads
  View advertisements:
  Ads:
  Surf Ads


  Unutmadan bazı siteler ilk kayıt olurken bazılarına da sonradan ekleme yapılıyor Paypal sitesi. Kayıtta zaten belli olur paypal mail yazar. Kayıt sonrası da account dan settings bölümünden ayarlaniyor payment method tarzı linklerden ulaşabilirsiniz.

  Bu komutlara tıkladıgımızda karşımıza her gün limitli şekilde reklamlar cıkacak.Saniyeleri ve paraları karşılarında yazıyor.Reklam açıldıgında üstte süresi dolunca onay isteyecek.yine rakam yada ters resim sorabilir aklınızda bulunsun.onaydan sonra para yazıyor accountunuzda(hesap)
  Ayrıca Complete offers bölümleri var ama ben pek bulaşmadım.Pek getirisi oldugunu düşünmüyorum.Olsa da paralı üyelikler veya satın alımlar sonucu olmakta yüksek rakamları.
  Referanslı linklerden üye olursanız zararı olmaz bana faydası olur.Olmazsanızda canınız sagolsun Başkaları hesabınızı referansını satın alabilir o ihtimal dogar.

  işte linkler
  http://wad.ojooo.com
  https://www.paidverts.com
  https://www.qassa.com.tr
  http://digadz.com
  http://www.warofclicks.com
  http://www.tl.com.tr
  http://http://www.trbux.net

   BAZI PTC SİTELERİ - KAYIT OLMAK VE KULLANIMI

   4 min read

   Ptc den kısaca bahsetmek gerekirse kısaltmasından da anlayacağımız (paid to click) tıklama ile kazanmadır bir nevi.Bu siteler reklamlara tıklatarak para kazandırmakta .Çok az miktarlardan bahsediyoruz tabiki . Reklam başı 0.0010 0.0035 civarı.Kiminin günlük kotaları var kiminin para yollama limiti yüksek.Bu tür bilgileri en uygulanabilir şekilde sizlere açıklamaya çalışacagım.Lütfen yanlış anlaşılmasın ; nasıl kayıt olunur, nasıl reklama tıklanır , nasıl video izlenir hangi linkler tıklanmalı tek tek belirtecegim (ingilizce bilmeyenler için kolaylık olması amacıyla)

   Öncelikle ne yapıyoruz ? Tabiki paypal hesabı açıyoruz.Paypal'ı olanlar burayı es geçebilir

   Ben de bu sırada yabancı sitelerden araştırmalarıma devam edeyim .

   ..Şimdi gelelim bu reklam tıklama siteleriyle ilgili bilgilere.

   - Linklerini verecegim sitelerde kendi referansım bulunmaktadır.Referanssız da link verecegim.Ancak şunu bilmenizde fayda var.Benim referansımla girmeseniz de birisi sizin hesabınızın referansı olarak gözükecek sitede.İşleyiş bu yönde.Birbirimize yararımız acısından refli linkimi de vermek istedim.Tabiki de seçim sizin ...

   - Sitelerin hepsi ingilizce o yüzden çevirisi ile birlikte yazacagım herşeyi.Genellikle kayıt tipi ,soruları ve menüleri birbirine benzer oldugundan degişkenleri ile birlikte başlayalım kayıtlara...

   Belirtmek isterim ki bende sitelerin yeni üyesiyim ve ödeme bekliyorum.Geldiği vakit burada paylaşacagım. 10-11 site var kaydoldugum (araştırmalarım sonucu) ve reklam süreleri 10-45 saniye arası degişmekte.Kayıt şifrelerinizi paypalınızdan farklı yapmanızı öneririm tekrar ...

   Bir de sitelerde önce reklam linkleri kısıtlaması yapılmakta.Kazandıgınız parayla rütbenizi(promote) yükseltebilir üye satın alabilirsiniz . böylece her gün reklamlara tıkladıkca altınızdaki üyelerin reklam tıklamalarından da para kazanabileceksiniz.

   Gelelim Kayıt a

   Girdigimiz sitede REGİSTER (kayıt ol) yazan yeri tıklıyoruz.
   Username : Kullanıcı adınız
   Password : Şifre
   Verify Password : Şifre tekrarı
   Referrer : Referans
   First Name: İsim
   Last Name: Soyisim (gerçek vermedim ben..)
   Mail : mail adresiniz..
   Gender : cinsiyetiniz -male (erkek) Female( kadın)
   Birth year : dogum yılınız
   Country : ülkeniz
   i accept the terms of .... bölümünü tıklayıp YES , I ACCEPT i seciyoruz.
   aşagıda görsel karakterli test veriliyor.bazılarında rakam harfleri yazıyoruz bazısında da ters şekilde duran resmi yada söylenilen rakamı tıklıyoruz. Örnek

   Sorusu: Human test : Choose the upside down picture . Aşağı bakanı tıklıyoruz.Bunun sayılısı da olmakta.

   Bunların dışında sisteme kayıt oldugumuzda ki bazıları mail onayı istiyor onu da yapıyoruz.
   Şu komutlarla reklamları tıklayacağız.Aynı anlam ancak kısaltılmış da yazılabiliyor.
   View ads
   View advertisements:
   Ads:
   Surf Ads

   Unutmadan bazı siteler ilk kayıt olurken bazılarına da sonradan ekleme yapılıyor Paypal sitesi. Kayıtta zaten belli olur paypal mail yazar. Kayıt sonrası da account dan settings bölümünden ayarlaniyor payment method tarzı linklerden ulaşabilirsiniz.
   Bu komutlara tıkladıgımızda karşımıza her gün limitli şekilde reklamlar cıkacak.Saniyeleri ve paraları karşılarında yazıyor.Reklam açıldıgında üstte süresi dolunca onay isteyecek.yine rakam yada ters resim sorabilir aklınızda bulunsun.onaydan sonra para yazıyor accountunuzda(hesap)
   Ayrıca Complete offers bölümleri var ama ben pek bulaşmadım.Pek getirisi oldugunu düşünmüyorum.Olsa da paralı üyelikler veya satın alımlar sonucu olmakta yüksek rakamları.
   Referanslı linklerden üye olursanız zararı olmaz bana faydası olur.Olmazsanızda canınız sagolsun Başkaları hesabınızı referansını satın alabilir o ihtimal dogar.

   işte linkler

   1. http://wad.ojooo.com
   2. https://www.paidverts.com
   3. https://www.qassa.com.tr
   4. http://digadz.com
   5. http://www.warofclicks.com
   6. http://www.tl.com.tr
   7. http://www.trbux.net/?r=SenatorTR" target="_blank">http://http://www.trbux.net

   Evde Ek iş | İnternetten iş

   1 min read

   Arkadaşlar bugün size internetten çok kolay bi şekilde para kazanmayı anlatıcam. Günde sadece 1 saatimi ayırarak 3 günde 154 tl para aldım. Bu sitede para kazanmak için çok şey var ! istersen giriş parasıyla oyunlar oyna , kazan. İstersende referans toplayarak kazan ! Referans toplayarak nası kazanacaz diyorsanız , Referans başına 3 TL veriyor bu site ! Ödeme kanıtı var. İsterseniz parayı çekmeyip indirim kuponlarınada kullanabilirsiniz. Anlatılacak gibi değil. Siteye üye olup giriş yaptıktan sonra zaten anlıyacaksınız sitenin herşeyin. En iyiside ne biliyormusunuz ? Diğer para kazandıran siteler gibi çok karmaşık değil. Sitede herşey yanyana ve bu daha çok kazandırıyor. 

   ODEME KANITI

   Eğer emeğimize karşılık vermek istiyorsanız referanslı linkten olabilirsiniz

   REFLİ :https://www.qassa.com.tr/37085

   REFSİZ : https://www.qassa.com.tr 

   İnternette Para Kazanmak İçin 10 Altın Kural

   7 min read   İnternette Para Kazanmak İçin 10 Altın Kural

   Türkiye’de internet sektöründe genç ve heyecanlı arkadaşlarımın genel olarak yaptıkları yanlışlardan bahsettim, ve bana göre internette başarılı olabilmek ve iyi para kazanilmek için doğru yöntemleri de hazırlamadan yapamadım. İşte benim başarı formülüm:

   Çok iyi İngilizce Öğrenin: İngilizce çalışın. İngilizceyi çok iyi bilmeden internet sektöründe çok başarılı olma şansınız yok. Çünkü yenilikleri takip etme şansınız yok. İnternette ortak dil İngilizce, bunu unutmayın.

   Hedef Belirleyin: Bir zaman ve hedef belirleyin. Bu süreçte bütün sektörleri inceleyin, ve sonunda bir sektörde karar kılın. Herşeyi aynı anda öğrenmeye, hem social marketing konusunda dünyada bir numara olmaya, hem SEM konusunda bir numara olmaya çalışmayın. Basamaklar tek tek çıkılırsa en sağlıklı şekilde hedefe ulaşırsınız.

   Çok Çalışın: Rahmetli Sakıp Sabancı her zaman beni girişimciliği ile heyecanlandıran bir insandı. Onun bir sözü hiçbir zaman aklımdan çıkmaz. O heyecanlı ses tonu ve sevecen şivesi ile her fırsatta “Çalışmak, çalışmak, çalışmak” derdi. İşin ana formülü budur arkadaşlar, daha ötesi yok. Ancak internet çağının hastalığı olan aşırı bilgi yüklenmesi konusuna çok önem vermeniz ve verimli olmanız gerekiyor.

   Dinlemesini Bilin: Dinleyin, başka fikirlere önem verin. Bu çok ciddi bir sorun. Dinlemeyi bilmiyoruz, hep biz doğruyuz, hep bizim fikirlerimiz mükemmel. İş hayatımın başında iken bu hatayı çok yaptım. Şu anda emin olun hertürlü projemde işin uzmanından, sıradan bir kullanıcıya kadar başkalarının fikirlerini dinliyorum, ve farklı fikirlere çok önem veriyorum.

   İçi Fos Karpuz Olmayın: Eskiden Adana’da karpuz alırken büyükler tabiri caizse önce karpuzu tartarlardı. Dıştan kocaman, yemyeşil, tam olmuş dediğiniz karpuzun içi kabak çıkabilirdi. İnsanın sektörüne göre kişisel markalaşması, imajı, giyimi, kuşamı, konuşması, her adımı önemlidir. Ancak sektörünüzde başarılı değilseniz, yaptığınız işler gurur duyacağınız işler değilse imajınız hiçbir işe yaramaz. Hedef belirleyin ve bir konuda uzmanlaşın dememin sebebi de budur.

   Test Edin, Pratik Yapın: Fikirler, fikirler, fikirler. Herkesin, hepimizin fikri var. Her fikri olan büyük girişimci sayılıyor. Bu konuyu geçen sene verdiğim girişimcilik konferansında uzun uzun anlattım. Eğer fikrinizi uygulamaya geçirmemişseniz siz bir girişimci değilsiniz. Denemekten ve hata yapmaktan korkmayın. Her başarılı internet girişimi süper iş planları, çok ciddi yatırımı olan ve uzun çalışmalar sonucu yapılan girişimler değildir. Aksine çoğu başarılı internet girişimi bir anda, birkaç günde belki bir gecede yapılan websiteleri ile doğmuştur. Test etmekten korkmayın.

   Çevre Yapın: Bu aslında sadece internet için değil bütün sektörler için geçerli bir kural. Ne kadar doğru insanlarla donatılmış bir networkünüz varsa o kadar büyüme şansınız vardır. Social sitelerin artması ile birlikte genç Türk popülasyonunu FriendFeed, Twitter gibi sosyal sitelerde internet sektörünün Amerika’da önde gelen isimleri ile konuşurken, tartışırken, fikir alışverişi yaparken görmek normal oldu. Bu fırsatı iyi değerlendirin. Ancak gözlemlerinden birçok arkadaşımızın yaptığı bir hatayı paylaşmak istiyorum. Unutmayın ki internetten gerek email, gerek IM, gerekse sosyal sitelerle iletişim kurduğunuz kişiler (bizler, onlar, vs) yoğun kişiler, hergün sizler gibi yüzlerce kişiden talepler geliyor. Burada çok zeki davranın, kesinlikle karşınızdakini rahatsız etmeyin. Sizi arkadaş listesine ekledi diye önemli kişileri dakika başı rahatsız ederseniz krediniz anında tükenir. Sosyal networklerin verdiği avantajı annoying olarak anında dezavantaja çevirirsiniz, benden söylemesi.

   Küçük Düşünün: Evet, küçük düşünün. Başımıza ne geldiyse büyük düşünmekten geldi. Her proje, her fikir, her site için global hedefler, dünya markası olma vs gibi hayaller peşine düşmeyin. Gerektiği zaman küçük hedefler koyarak daha başarılı olabileceğinizi unutmayın. Cebinizde beş kuruş para, hiçbir tecrübe, çevre, ya da bir iş planı yokken Türkiye’nin en büyük eticaret sitesini kurma fikri ile benim gibi yatırımcıların kapısını çalmayın, kredinizi tüketirsiniz.

   KARMA’ya İnanın: Özellikle Web2.0 gibi paylaşım çağında mümkün olduğunca verici ve yardımcı olun. Emin olun faydasını göreceksiniz. Bundan birkaç ay önce üyesi olduğum bir mastermind gurubunda işimin önemli bir bölümü olan aslında çok gizli bir yazılımı diğer 4 üye ile paylaşmıştım, hem de hiçbir karşılık beklemeden. Herbiri internet pazarlama sektöründe önde gelen isimler olan bu mastermind gurubu üyelerinden birisi bu yazılım sayesinde işlerinin 10 katı daha çok kar yaptığını, yıllardır aradığı şeyin bu olduğunu ifade eden bir teşekkür emailı attı birkaç hafta önce. Dile benden ne dilersen diyordu. Ben de başarılarının devamını diledim. Aynı gün içinde internet pazarlamada gelecek olacak ve beni büyüleyen, ona şu anda hergün onbinlerce dolar kazandıran bir fikri bana email attı, hem de hiçbir karşılık beklemeden. Bu kişi Amerika’da arrogant olarak tabir ettiğimiz, hem de işinde çok başarılı, tanınan birisi. KARMA kendini birkez daha gösterdi. Hep ben, hep ben demeyin.

   Büyük Düşünün: Çok çalışıp, seçtiğiniz dallarda uzmanlaştıktan sonra yapacağınız tecrübeler ile birlikte vizyonunuz genişlemiş olacak. Artık içi fos karpuz değilsiniz, büyük düşünmenin zamanı geldi. Büyük düşünüp, donanımlı olmanın verdiği güvenle hareket edin ve büyük projelere imza atın.

   Microsoft Adcenter kayıt olma işlemleri

   8 min read


   Microsoft Adcenter (Bing Ads)

   Microsoft Adcenter kayıt olma işlemleri


   Microsoft Adcenter

   Türkiye 'de PPC reklamcılık konusunda pek tercih edilmeyen Microsoft adcenter aslında etkili bir reklamcılık ağıdır. Google kadar değilsede google nin tahtına oturmaya aday bir reklam platformudur. Bilindiği gibi Yahoo arama motoru ve microsoft'un arama motoru olan Bing yakın zamanda birleşme kararı aldı. Bence bu birleşme PPC reklam verenleri için çok iyi oldu. Çünkü her iki arama motorundada reklamlarınız yayınlanıyor.

   Microsoft Adcenter

   Burada bu konuyu açmamın amacı PPC reklam veren kişilerin Google 'nin sert kuralları karşısında daha fazla dayanamayıp bu işi bırakmalarıdır. Özellikle ülkemizde çok sert politika izleyen Google Türk reklam verenlere göz açtırmamaktadır. Bu sebeple Clikbank ve diğer affiliate ağlarıyla çalışmakta olan reklam verenlerimize bir faydası olması açısından bu konuyuda siteye ekleyip yazmayı uygun gördüm. Burada sizlere Microsoft Adcenter reklamcılığı konusunda açıklamalar ve sistemin işleyişi konusunda bilgiler vermeye çalışacağım. Adcenter , Adwords kadar gelişmiş değilsede onun kadar etkili ve kullanımı oldukça kolaydır. Yanlız Adcenter 'in ingilizce olması ingilizce bilmeyen kişiler için bir dezavantaj diyebilirim. Yanlız size resimli olarak anlatım yapacağım için zorlanmayacağınızı umuyorum.

   Microsoft Adcenter kayıt olma işlemleri

   Önce siteye buradan giriş yapalım. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Sign up now yazan yere tıklayıp üyelik işlemlerine başlayalım.


   Burada aşağıdaki resimde olduğu gibi gerekli alanları doldurarak Continue tuşuna basıp ödeme sayfasına geçiyoruz.
   Yukarıdaki resimde sizden şirket bilgileriniz isteniyor. Burada kendi isminizide yazabilirsiniz. Ödeme bölümünde sizden kredi kartı bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Aşağıdaki resimde detayları inceleyin.   Gerekli alanları doldurduktan sonra Finish tuşuna basarak kayıt işlemlerini tamamlıyoruz. Bu aşamadan sonra email adresine etkinleştirme linki gelecek ve gelen etkinleştirme linkine tıkladıktan sonra artık sizde microsoft adcenter da reklam verebilirsiniz.   Microsoft Adcenter

   Bu reklam platformunda reklamlarınız iki arama motorunda gösterime giriyor. Bu bizim için bir avantaj aslında, özellikle Türkiye 'de Google da Clickbank ürünlerinin reklamını yapmak çok zor. Hatta imkansız gibi bir şey, Clickbank konusunda söylediğim reklam kuralları burada da geçerlidir. Belki okumamış olanlar olabilir, tekrar hatırlatmakda fayda var, para kazandırmaya yönelik ürünlerin reklamını vermemenizi tavsiye ediyorum. Bu reklam platformunda şimdiye kadar reklamını verdiğim hiç bir Clickbank ürünü için uyarı almadım. Google Adwords da hangi ürünlerin reklamını vereceğimize google karar veriyor, burada ise hangi ürünün reklamını vereceğimize biz karar veriyoruz. Size bu konuda bir de tüyo vermek istiyorum. Bu reklam ağında bir ürünün reklamını vereceğiniz zaman reklam metnini hazırlarken site ismini yazar yazmaz kırmızı bir yazı ile size uyarı veriyor. Bunun anlamı bu ürün veya sitenin yasaklı olduğu anlamına geliyor. Yani size daha baştan haber veriyor ve reklamı hazırlayamıyorsunuz. Google gibi reklamı yayınlatıp sonrada banlamıyor. Bu konuda hakkında Google ile çok yazışmam oldu. Fakat Google nin amacı başka galiba bu konuda bir kaç mesajdan öteye gidemediler. Bilmeniz gereken püf noktalarını anlatıp reklam verme işlemine geçeceğiz. Fakat bir kaç ayrıntı daha açıklamak istiyorum. Bu reklam platformunda Clickbank dan satılabilir ürünleri bulduktan sonra çok rahat bir şekilde satış yapabileceksiniz. Satılabilir ürün bulmayı bundan sonra ki konumuz olan Clickbank ürün analizi dersimizde açıklayacağım. Satışları genelde Amerika ve Canada gibi ülkelere yapacağımız için Adcenter ile de çok rahat satış yapabileceğiz. Çünkü araştırmalara göre Amerika 'nın %30 u Bing ve %20 kadarı da Yahoo arama motorunu kullanmakta, bu bizim için büyük bir oran, geri kalan %50 side Google kullanıyor galiba :) Yarı yarıya şansımız var diyebilirim.

   Şimdi siteye giriş yapıp reklam ayarlamalarını yapalım. Kayıt olurken belirlediğiniz şifrenizle siteye giriş yapın. Reklam vermeden önce siteyi önce bir gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.   Home (Anasayfa) bölümü reklam kampanlarınızın performansı grafiklerle gösterilir. Hesabınızla, reklam kampanlarınızla veya ödemelerle ilgili bir sıkıntı olduğunda size bu bölümden bildirim yapılmaktadır. Yukarıdaki resimden detayları inceleyin.

   Şimdide Campaings bölümüne giriş yaparak reklam kampanyalarımızı ayarlayalım. Aşağıdaki resmi dikkatlice inceleyin.   Yukarıdaki resimdeki gibi kampanya ayarlarınızı yaptıktan sonra aşağıdan next butonuna tıklayarak reklam metni bölümüne geçiş yapıyoruz. Fakat ülke ayarlarını nasıl yapacağınızıda anlatmayı uygun görüyorum. Campaing Targeting yazan bölümün altında edit yazan yere tıklayarak reklamını yapacağınız ülkeleri seçiyorsunuz ve apply tuşuna basarak ülke seçimini tamamlamış oluyorsunuz. Aşağıdaki resmi inceleyin.   ülke seçiminide yaptıktan sonra sıra reklamı yayınlanacak olan bilgisayar ağlarına geliyor. Burada reklam içeriğinize göre bu ayarları yapabilirsiniz. Bu ayarlarıda Target customer by device yazan yerin altındaki edit butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki resmi inceleyin   Bu ayarlarıda yatıktan sonra aşağıdan next butonuna tıklayarak reklam metni bölümüne geçiyoruz.

   Burada dikkat etmeniz gereken site ismini yazdığınızda site ismini çevreleyen ve kırmızı bir çarpı işareti belirirse ya bu site yasaklı bir sitedir veya site ismini çok uzun yazmışsınızdır. Kontrol ederek devam edin. Eğer site ismi yanda belirtilen karakter uzunluğunda olduğu halde uyarı veriyorsa kesin reklamını vereceğiniz ürün yasaklıdır. Bu ürünün reklamını vermeyin. Zaten reklam işlemlerine devam edemezsiniz. Microsoft Adcenter 'in en sevdiğim yönü burası. Google gibi reklam kampanyasını hazırlatıp sonrada banlamıyor, baştan uyarı veriyor.

   Aşağıdaki resimdeki reklam kampanyası detaylarını inceleyin   Text ads 'ı seçtiğimizde reklam metni hazırlama bölümü açılıyor. Burada reklamını yapacağımız ürünün reklam metnini yazıyoruz. Aşağıdaki resmi inceleyin.
   Reklam metnini hazırlayıp Save butonuna tıkladıktan sonra anahtar kelime ekleme bölümü açılıyor ve burada anahtar kelimelerimizi yazdıktan sonra Add to keywords list butonuna tıklayıp anahtar kelimelerimizi ekliyoruz ve next butonuna tıklayıp diğer bölüme geçiyoruz. Aşağıdaki resmi inceleyin.   Anahtar kelimelerimizi ekledikten sonra reklam maliyetlerini ayarlamak için bir bölüm açılıyor. Burada aylık yapacağımız reklam maliyeti ve tıklama başı verilecek maliyetleri ayarlayarak next butonuna tıklayıp devam ediyoruz. Aşağıdaki resmi inceleyin.


   Reklam maliyetlerinide ayarladıktan sonra son bölüme geliyoruz ve sağ altta bulunan Finish butonuna tıklayıp reklam kampanyamızı hazırlamış oluyoruz. Aşağıdaki resmi inceleyin.
   Reklam kampanlarınızı bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Yanlız belirtmek istediğim bir konu var, Clickbank dan satış yakalamak için satılabilir ürün bulmanız gerekiyor. Ürünlerin satış yapıp yapmadığını anlamak içinde reklam verip denemeye almanız şart. Kısıtlı bütçeyle bu işleri yapmanız çok zordur. Kısıtlı bütçesi olan arkadaşlara tavsiyem bütçeniz kısıtlıysa bu işe girmeyin. Bu işten para kazanmanız için satılabilir ürünleri bulana kadar cepten yemek zorundasınız. Clickbank da her gün satış yapmak çok zordur. Bunun içinde her gün satış yapabileceğiniz ürünleri bulmanız gerekiyor. İyi analizlerle bu ürünleri bulabilirsiniz fakat bu ürünleri bulana kadar harcayacağınız paraya acımamalısınız. Çünkü bu ürünleri bulduktan sonra size devamlı para kazandıracak ürünler bunlar. Ürün analizinide çok iyi yapıp reklamı öyle vermenizi tavsiye ediyorum. Rastgele ürünlere reklam vermeyin.

   Renkli,Şekilli,Işıklı Yazı Yazma Siteleri

   2 min read
   Renkli,Şekilli,Işıklı Yazı Yazma Siteleri   ninja - ressim


   Faklı yazı çeşitleri

   3d ve banner hazırlama sitesi
   Etiket yapmak için siteler
   Error mesajı yapım
   60×60 Avatar Yap
   Nickinizi gif yapın
   Grafiti avatar yapımı
   Neon avatar yapımı
   Kalpli avatar yapımı
   Farklı arkaplanların üzerine istediğinizi yazabiliyorsunuz
   3d Yazı Hazırlama Sitesi
   Wanted avatar
   İsminize pankart açtırın,sloganlar attırın v.s. v.s.
   PortreAvatar Yapımı
   Farklı şekillerde isim yazma sitesi
   Einstein isminizi tahtaya yazsın
   İsminizi google logosu şeklinde yazdırın..
   İsminizi yazıyorsunuz.Küçük bir ninja resmin üzerine animasyonlu şekilde resminizi yazıyor.
   Konuşma Balonunun içine İsmini Yaz..
   Gazete , Para Üzerinde Resimlerinizi Yazın Avatar Yapın
   Hata Mesajlı Avatar
   Aya Çölde Tabelaya İsminizi Yazın Avatar Yapın
   Grafiti Avatar
   Herhangi Bir Resim Linki Verdiğinizde Resmi Avatar Boyutuna Getiriyor
   Farklı Arkaplanların Üzerine İstediğinizi Yazabiliyorsunuz
   Tv ’de Çıkma
   Heryere yazı yazın
   İsminiz plakada yazsın
   Katilsiniz diye baskı yapmak
   Işıklı Yazı Yazmak için

   Adsense Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ?

   5 min read

   Adsense Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ?


   İnternet dünyasındaki site sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Çoğu kişi web sitelerini ne amaçla kullanırsa kullansın mutlaka belli bir süre sonra sitesinden para kazanmayı düşünmeye başlıyor. Tabi ki bu iş için sağlam bir sistem ve alt yapı gerekiyor ve işte tamda burada google adsense devreye giriyor. Adsense, hem reklam verenleri hem de reklam yayınlayanları bir araya getirerek Adsense programında birleştiriyor. Ve aynı zamanda bunu dünya devi Google’nin alt yapısında gerçekleştiriyor. Adsense; insanların sahip oldukları web sitelerinde reklam verenlerin reklamlarını yayınlamasına olanak sağlayan ve bunun sonucunda siteye gelen ziyaretçilerin bu reklamlara tıklaması ile tıklama başına para ödeyen, google'ın reklamlardan para kazandırma servisidir

   Adsense programına üye olmak ve Adsense Sistemini kullanmak tamamen ücretsizdir

   Adsense'ye nasıl üye olabilirim?

   Adsense servisine web sitesi olan herkes üye olabilmektedir. Ancak adsense' ye üye olduktan sonra birde onay süreci bulunmaktadır. Siz web siteniz ile adsense’ ye üyelik başvurusunda bulunursunuz eğer başvurunuz onaylanırsa web sitenizde reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.

   Adsense’ ye buradan başvurabilirsiniz.

   Adsense'ye başvurdunuz ancak, başvurunuz bir türlü kabul edilmiyor mu? o zaman web siteniz adsense politikalarına ve kalite şartlarına uygun olmayabilir. Ancak başvuru süresi 15-20 günü bulabildiği için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Adsense'ye üyelik bir çok şarta bağlıdır ve sitenizin içeriğinde, tasarımında ve reklam alanlarında düzenleme yapıp tekrar başvurarak üyeliğinizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

   Sitemde Adsense reklamlarını nasıl yayınlarım?

   Adsense’ ye başvurunuz kabul edildi diyelim. Peki sitemizde reklamları nasıl yayınlayacağız. Öncelikle adsense hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabımızdaki reklamlarım bölümündeki yeni reklam birimi kısmından istediğimiz reklam şeklini seçebilirsiniz, ancak eğer siteniz müsaitse önerilen reklam şekillerini kullanmanızı tavsiye ediyorum, çünkü en çok önerilen şekiller en çok tıklanan ve dolayısıyla en çok kazandıran reklam şekilleridir. Sitemize uygun olan reklam şeklini seçtikten sonra reklama bir isim verip, sol alt köşeden ‘kaydet ve kodu al’ butonuna tıklıyoruz. Karşınıza reklamınız için oluşturulan bir kod çıkıyor, reklamlarımızın web sitemizin neresinde olmasını istiyorsak bu reklam kodunu oraya kopyala-yapıştır yapıyoruz. Ve böylelikle adsense reklamlarımız sitemizde yayınlanmaya başlıyor.

   Adsense’ de dikkat edilmesi gereken hususlar;

   Sitenizdeki kendi reklamlarınıza asla tıklamayın, çünkü adsense bunu tespit ediyor, sitenizi ve hesabını banlayabiliyor. Ayrıca site içeriğinin kopya olması, sitenizin ve içeriğinin yetersiz ve kalitesiz olması, sitenizdeki reklam yerleşimlerinizin uygunsuz olması, gibi nedenler yüzünden de hesaplarınız dondurulabilir.

   Adsense reklamlarından para kazanmaya başladık, peki paramızı nasıl alacağız?

   Adsense hesabınızdaki para 200 TL ye ulaştığında direk banka hesabınıza ya da adresinize çek göndermek suretiyle size ödeme yapar. 200 TL minimum ödeme eşiğidir, dilerseniz paranızı biriktirip toplu olarak talep edebilirsiniz.

   Tabi ödeme almak için öncelikle vermiş olduğunuz adrese google tarafından gönderilecek olan pin numarasını hesabınıza girmelisiniz. Ayrıca, ödeme ayarları bölümünden banka bilgilerinizi eksiksiz girmeniz ve banka hesabınızı onaylamanız gerekmektedir.

   Peki Adsense’ den ne kadar kazanabilirim?


   Adsense’ den ne kadar para kazanacağınız tamamen sitenize bağlıdır. Eğer günlük 100 - 200 kişilik hite sahip bir web siteniz varsa, aylık 150 - 200 TL civarına paralar kazanabilirsiniz. Adsense de ne kadar hit o kadar reklam tıklaması ve eşittir para demektir. Sitenizin içeriği, sitenizdeki reklam yerleşimleri, diğer reklamlar ve tabi ki ziyaretçi sayınız sizin adsenseden ne kadar kazanacağınızı belirleyecek başlıca unsurlar olacaktır.

   Gördüğünüz gibi Adsense reklam yayıncılarına ciddi şekilde gelir imkanı sağlamaktadır. Tabi bu imkandan ne kadar faydalanacağınız tamamen sitenizin potansiyeline ve sizin yeteneğinize bağlıdır.

   Youtube Para Kazanma Dijital Eğitim Rehberi Kitabı  

   2 min read

   Youtube Para Kazanma Dijital Eğitim Rehberi Kitabı  

      
   VİDEO YÜKLEYENLERE YOUTUBE' UN PARA KAZANDIRDIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ ?   Youtube a Video Yükleyerek Para Kazanın. Youtube Para Kazanma Rehberi ile kolay ve eğlenceli şekilde para kazanmak için adresiniz YOUTUBE AKADEMİSİ.


   İnternette vakit harcıyor, Youtubeda videolar izliyorsunuz değil mi?


   O zaman şimdi ilk adımı atarak sizde kazanmaya başlayabilirsiniz.


   YOUTUBE AKADEMİSİ
   - Youtube Para Kazanma Rehberinde Neler Var ?


   YOUTUBE Nedir?


   Youtube dan para kazanma yolları nelerdir?

   Nasıl kazanacağım Ödemelerimi nasıl alacağım?

   Kolayca video upload ve download edebilme,

   Videolarımı başkası nasıl izleyecek?

   Video izlenimlerini artırma yöntemleri,

   Youtube kazançlarınızı otomatiğe bağlama gibi konular ve daha fazlası..

   Youtube Akademisi- Youtube Para Kazanma Rehberi içerinde adım adım anlatılmaktadır


   NEDEN YOUTUBE İLE KAZANÇ ?   ÇÜNKÜ ;


   YouTube dünyanın en çok ziyaret edilen 3. sitesi

   YouTube en büyük video arama motoru ve arkasında GOOGLE vardır.

   YouTube videoları aynı zamanda Google arama sonuçlarında da indexlenmektedir.

   YouTube günlük 3 milyar izlenim almakta ve her geçen gün artmaktadır.

   Youtube mobile ise günlük 100 milyon izlenme almakta ve yine her geçen gün artmaktadır.


   Ayrıca ;   Youtube Kazanç Taktikleri

   Youtube Kazanç Çeşitleri

   Youtube Video Upload

   Youtube Video İzlenimlerini artırma

   Youtube Ayarları

   Youtube Strategy


   Ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz...


   Yapmanız gereken sadece video yüklemek kadar basit bir işlem...
   ÜCRETSİZ E-KİTAP İÇİN TIKLA